Deserturile Nataliei (10)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Am revenit!Aseara dupa meci am si gustat-o...nici nu stiu cum sa o caracterizez exact...este o prajitura fina!Data viitoare va trebui sa dublez cantitatea ingredientelor ca sa fiu sigura ca ne saturam!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Anto, imi pare bine ca ti-a facut cu ochiul prajitura si ca ti-a reusit! Poze ai cumva?
Astept o ocazie sa mai fac si eu krem a la krem, e chiar un deliciu prajitura asta (fara ocazie nu indraznesc, abia am reusit sa dau jos niste kile luate in vacanta )

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna Natalia poze am, dar spre rusinea mea nu stiu cum sa le pun!Promit ca am sa incerc sa invat si de cate ori voi mai incerca cate o reteta de pe la voi am sa va dau de stire!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Fa-ti un cont pe www.photobucket.com si le incarci acolo, apoi adaugi aici link-ul dat de site.

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ce fel de ciocolata ati folosit pentru "Krem-a-la krem"? Amaruie sau dulce?


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Ce fel de ciocolata ati folosit pentru "Krem-a-la krem"? Amaruie sau dulce?


Miha


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!




Miha, n-ai somn noptile?
Am folosit uneori cioco amaruie (Kandia), uneori cu lapte (Africana).
P.S.: Ce-i cu valijoara si batistuta de la tine din semnatura, sper ca nu intentionezi sa dispari pe undeva?

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Natalia, am in cuptor Krem a la Krem. N-am gasit insa in cartier (pe fuga, asa) Creme Ole si am luat Mandella cu cioco si migdale 2 pliculete ca-s de 53 g, sper sa-mi iasa, ca e tot budinca. Si la crema am o modificare, pe motiv ca n-am in casa si ploua...o sa va spun daca mi-a iesit , data viitoare insa o sa vreau sa fac originalul.

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aime, stai asa, Mandella e budinca din aia instant sau care se fierbe? Ca daca e prima, merge, dar daca e a doua, prajitura s-ar putea sa aiba un alt gust si consistenta. Sa scrii neaparat impresiile.

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Nati, e din aceea care se fierbe 1 min, dupa ce se pune laptele cald...nici nu m-am gandit la asta...da blatul tocmai l-am scos si a iesit fainut, a crescut, o sa vad cum iese la final. Merci ptr atentionare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aime, nu-ti face griji, o sa iasa buna, numai ca o sa aiba alt gust tot delicios, nici nu ma indoiesc.

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput