Deserturile Nataliei (10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Balbina, am cautat Crema Ole pina am gasit. Praji este in curs de facere, si abia astept sa vad ce iasa. pina acum arata foarrte bine, mai am doar glazura dupa ce stau cele doua, blatul si crema la rece.

Multumesc mult


Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Simona, ma bucur ca ai gasit creme ole in Suceava. Insa pentru cazul in care nu gasesti alta data, ai putea sa faci cu orice praf de crema/budinca ce NU NECESITA FIERBERE, adica praf din ala care trebuie doar batut cu mixerul pina se ingroasa. Atentie la gramaj: 6 oua merg la 80 g de praf, deci daca plicul e mai mic, se va micsora corespunzator cantitatea de oua, sau se va mari cea de praf. Din expierienta personala pot sa-ti spun ca am folosit praf pentru crema de caramel, tot de la Dr. Oetker, insa gustul a fost mult sub asteptari. Cu cremole de cacao iese cel mai bun.
Astept impresiile tale despre gust.

Bravo pentru cappuccino, sa mai faci!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Natalia, am facut brownies reteta dubla, nu stiu de ce mi-a iesit mai altfel decat cand am facut cantitatea normala. Mi s-a parut exagerat de dulce, crema de branza nu era asa tare, iar glazura se rupea cand am taiat prajitura...cu toate astea a facut furori la petrecerea mea, a fost preferata invitatilor(am mai facut alba ca zapada cu crema de lamaie si tort diplomat).

PS: Am facut "poienita cu ciuperci", este de senzatie, f.f.buna la gust iar impresia artistica, nota 10!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, ai poze cu bunataturile? Felicitari pentru reusite! Despre prajitura: si mie mi se intimpla uneori sa-mi iasa ciudat rezulatul in cazul in care fac cantitate duble, nu stiu de ce depinde treaba asta. Dar ma bucur ca a placut la musafiri, era si de asteptat, la o asa gospodina ca tine! Bravo!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi multumesc Natalia! Intra la poze, la semnatura si la albumul "Party mami" sa vezi pozele. La brownies si alba ca zapada am uitat sa fac poze....

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Balbina, nu am cuvinte sa iti spun ce buna a fost. Deci data cind am facut prima data e 12 iar azi e 19 August si am "devorat" deja 2 portii (in sensul ca am facut de doua ori praji pina acum).
Sotul e super incintat si draguta mea printesa Maia care are 10 luni a mincat cu pofta citeva gurite. Nu am poze cu praji, dar a fost foarte buna si chiar aspectuasa.

Multumesc mult!


Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Natalia am facut azi tarta cu banane, insa receta e preluata de la cea cu dovleac. A iesit o gustosenieeee. Sotului i-a placut foarte mult, pina si lui bb.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Simona, sa va fie de bine!

Karina, ce idee interesanta, chiar nu mi-ar fi trecut prin cap sa incerc cu banane, sa stii ca m-ai intrigat sa incerc si eu, dar deja cind ma voi intoarce la bucataria mea micuta si draga. Ma bucur ca i-a placut si lui Luci, sa fie sanatos!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Natalia,unde gasesc reteta de la poenita cu ciuperci sa mi-o salvez si eu?

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Adi, uite aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71541&whichpage=5

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput