Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La multi ani Lorena si tot binele din lume!

Pt maine LA MULTI ANI PRIXI, sa fii sanatoasa si fericita si mult, mult noroc in tot ce faci!

La multi ani si tuturor celor care azi isi sarbatoresc ziua numelui, numai bine!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Motanik, mama , dar nu mai ai de gand sa treci pe aici pe la noi? Ca io vreau sa incing o petrecere mare de tot, aici la fete, dar nu astazi, ci maine! Asa ca...cine are urechi de auzit, sa auda! Bine, io o sa fiu cam obosita, ca o sa viu direct de la job, dar sper sa ma fofilez mai devreme si sa scap din campul muncii ca sa vin la fetele mele dragi!
Deci maine dau de baut, din pacate virtual, la toata lumea!!!

Eu am intrat sa urez tuturor Mariilor un sincer La Multi Ani si sa aiba parte de o distractie pe cinste astazi de ziua numelui lor!

Va pup si mai citesc pe aici!


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Vin da' am vrut sa fiu prima!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani, Roxana!


Sa fii fericita, iubita, sa ai parte numai de bucurii si impliniri personale si profesionale!


Te pupam cu drag,
Bianac si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Si pt ca ieri s-a aniversat si carmenp, i-i dorim si ei La multi ani si toate gindurile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Roxi, sa ne traiesti, sa fii sanatoasa si fericita, sa ai noroc cu caru' si sa fii iubita!
La multi ani!


--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!
Bine v-am regasit dragele mele!
In primul rand: LA MULTI ANI,PRIXI!Numai bine!Cu intarziere...LA MULTI ANI FLORI SI LORENA!

A trecut ceva timp, de cand nu am mai intrat pe la voi.Intre timp am fost plecati in tara.Ne-am intors de ceva vreme dar din pacate am avut ceva probleme cu computerul si nu am putut intra sa va salut.
Acasa a fost bine,mi-am revazut familia ,am fost la nunta prietenei mele unde ne-am distrat tare.
Am incercat sa o sun pe Katalina,dar se pare ca nu mai este valabil nr pe care il aveam.
Sim,aveam un nr de la tine de la servici,dar spre rusinea mea,nu l-am avut cu mine.Oricum in perioada cat eram la Bucuresti ,voi erati la mare.
In schimb,ne-am intalnit cu Ana Ungureanu.Mi-a facut o placere enorma sa o revad.

Despre mine ce sa va spun...sunt cam suparata...daca va mai amintiti inainte de a pleca aveam o problema cu lipsa CM-ului si mi-am facut o serie de analize hormonale.La intoarcere mi-am luat rezultatul.Mi s-a spus ca nu sunt in regula,nu este ceva foarte grav,dar am o "usoara" dereglare hormonala(datorata anticonceptionalelor).Ceea ce ma supara pe mine este ca nu mi-a dat tratament.Medicul a fost de parere sa mai astept putin...poate mi se regleaza pe parcurs...ca doar sunt inca tanara.Dar eu tot nu am Cm(in ultimele 5 luni nu mi-a venit decat odata)(automat nu am nici ovulatie si nici o sansa de a ramane insarcinata),am numai cosuri pe fata si o permanenta stare de nervozitate.Nu stiu ce este mai bine :sa insist sa-mi dea tratament sau sa mai astept, sa vad daca imi revin.M-a programat din nou in decembrie.

Pupici la toate fetele!!!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Danutza, si eu sunt la fel, anul asta intreg am avut numai 3 CM si dr de aici nu mi-a dat nici un tratament, a zis sa asteptam sa se regleze de la sine, dar dr din .ro mi-a dat Utrogestan 5 zile, vitaminele A si E cate 10 zile pe luna timp de 3 luni si sa continui cu Pregnacare-ul pe care il luam deja.

Tu nu ai mers si in .ro la un ginecolog?

Iti doresc succes, eu imi fac acum teste de ovulatie seara. Inca nimic dar n-am decat sa astept...
Pupici

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by motanik

Danutza, si eu sunt la fel, anul asta intreg am avut numai 3 CM si dr de aici nu mi-a dat nici un tratament, a zis sa asteptam sa se regleze de la sine, dar dr din .ro mi-a dat Utrogestan 5 zile, vitaminele A si E cate 10 zile pe luna timp de 3 luni si sa continui cu Pregnacare-ul pe care il luam deja.

Tu nu ai mers si in .ro la un ginecolog?

Iti doresc succes, eu imi fac acum teste de ovulatie seara. Inca nimic dar n-am decat sa astept...
Pupici

--------------------

Andra





Andra,eu in ro nu am fost la medic ptr ca nu ma asteptam sa nu imi dea tratament.m-am gandit ca daca nu-mi ies bine analizele vor vedea exact problema si imi vor da tratament.Dar se pare ca nu a fost asa.
S-ar putea sa mergem in septembrie in tara din nou, si atunci ma duc acolo la un medic.
Dar de cand ei tratament ti-a venit cm-ul?
Mult succes si tie!!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Eheeei, ce de lume noua!!! Ce de aniversari!!! Uha, parca incepe iar sa se simta adierea zilelor in care ne intalneam zilnic aici...ia sa vedem am dreptate! Ce m-as bucura!

LA MULTI ANI FERICITI, ROXANICA!!! Sa-ti dea Bunul Dumnezeu sa te bucuri in fiecare zi de viata frumoasa pe care o ai! Esti un om minunat si am simtit asta chiar fara sa te intalnesc vreodata. Ma bucur mult ca ne esti alaturi si sper din tot sufletul ca legaturile care apar aici intre noi sa fie doar inceputul unor prietenii la fel de frumoase! Cu tot dragul te imbratisez si iti doresc la multi ani impreuna cu toate prietenele noastre. In seara asta o sa beau un pahar (e drept de suc in "situatia" mea) pentru tine.

CarmenP, la multi ani! Sa fii fericita! Cand ai vreme, te rugam sa mai treci pe la noi!

Dana bine ai revenit! Ne-ai lipsit si ma bucur ca v-ati intors sanatosi. Imi pare rau ca ai aflat vesti ce te-au descurajat putin. Sunt unii doctori care prefera sa astepte o reglare din partea organismului. Si eu am avut parte de cineva care nu vroia sa treaca la tratamente radicale tocmai pentru ca spera ca voi reactiona la medicatie. N-a fost sa fie, iar eu pe zi ce trecea imi pierdeam rabdarea si ...din pacate speranta scadea proportional. Atunci am cautat un medic "de actiune" care a si procedat in consecinta. Nu va mai plictisesc cu povestea pe care o stiti deja. Ce vreau sa spun este ca din toata asta am invatat un lucru foarte important: intoteauna cere o a doua , poate chiar si a treia opinie. Sa te intareasca Dumnezeu si sa-ti dea puterea de a ajunge acolo unde doresti!

Motanik din ce stiu vitamina A se ia cam cu precautie pentru ca odata instalata sarcina poate dauna bebeului. Cand i-am spus dr ca mananc morcovi cruzi mi-a zis sa o las mai usurel pentru ca ar contine vit A si nu e bine la bebe, asa ca eu (paranoica dupa cum ma stiti) am renuntat de tot la morcovi cruzi. Nu sunt eu prea priceputa in ale medicamentelor, dar zic ce am auzit. Utrogestan si vitamina E am luat si eu buna vreme inainte de bebe, ca sa nu mai spun de acid folic: vitamina E in primele 10 zile din luna, iar utrogestan intre zilele 16 si 25, dar eu din fericire nu am avut tulburari de CM. Ma rog sa ajungeti si tu si Danuta cat mai curand sa ne dati vestea despre minunea pe care stiu ca o asteptati.

Andreia iti multumesc mult pentru poze! O imbratisare cu tot dragul pentru tine si scumpa de Bia de la mine + Tudor (ca suntem la pachet acum) si evident de la Ruxi!

Pe la noi toate bune. Saptamana asta vom da o fuga la Focsani pe motiv de nunta, dar vom profita de ocazie sa luam si unul dintre bunici la noi, ca sa aiba grija de Ruxi vreme de 2 saptamani cat e vacanta la gradi. Ramasul ei la Focsani iese din orice discutie: in primul rand ea nu vrea sa stea fara noi, si in al doilea rand nici noi nu suntem prea obisnuiti sa fim separati de ea.
Bebe a inceput sa dea semnale din ce in se mai usor de simtit si imi tremura inima de fericire de cate ori imi spune: hei, mami sunt aici! Iar Ruxi e pur si simplu topita dupa el, numai despre asta ar vorbi (ca si mine).

Va pup si va doresc o seara placuta!

Simona 17+ si Ruxi

Mergi la inceput