Vrancea(17)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Am uitat sa va spun ca la plecare,spre Cuba, am avut escala in Islanda pe aeroportul din Reykjavik sa alimentam cu benzina.(din cate am inteles era vantul prea puternic pe ocean si venea din fata,se consuma prea multa benzina...nu mai ajungea sa traversam oceanul.Asa ca am urcat spre nord in Islanda,apoi am coborat in jos pe langa Groenlanda,Canada si Sua.Am trecut pe deasupra New Yorkului.Am avut noroc sa fie senin si sa avem vedere buna de sus.)
Flori,m-am gandit la tine...

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Danutza, abia astept sa vad pozicile!
Noi...suntem f indecisi anul asta, poate doar un bebe mic ne-ar ajuta sa luam o hotarare. In august aplicam pt rezidenta permanenta si daca am mai sta un an dupa asta am putea aplica pt pasaport britanic, caruia acum nu ii vad necesitatea totusi. Asa ca nu stim daca mai stam anul asta si ne intoarcem acasa, eu scoala nu mai am daca am ratat postul vara trecuta, asa ca o sa tb sa ma angajez undeva.
In martie incep un curs de initiere in management si in august al doilea, managing people, sper sa ma ajute in gasirea unui job bun in .ro.

De cealalta parte a balantei sta Anglia si parca am mai sta sa ne punem pe picioare ca lumea. Habar nu am..dar am zis cat mai stam pe aici si nu avem un copil care sa ne impiedice sa calatorim, o s-o facem.


CM mi s-a reglat de la duphaston si cum am renuntat la el mi-a venit in z16 :( Acum astept sa vina, sunt in z 30 sau 31 nu stiu exact.











--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Poze din Cuba:

http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse poze www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Poze cununie civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dragele mele prietene, va multumim tare mult pentru toate vorbele frumoase si pentru gandurile bune! Noi am ajuns acum 2 zile acasa insa ne revenim mai incetisor, incercam sa ne intram in ritm si sa punem un pic de ordine in viata de zi cu zi...de, acum suntem 4!
Este o adevarata minune ce ni s-a intamplat si suntem tare fericiti. Ruxi este foarte incantata de faptul ca e sora mai mare, desi incearca in fiecare clipa sa-si confirme pozitia si mai ales sa obtina confirmarea faptului ca sentimentele noastre fata de ea nu s-au schimbat. Facem ce ne pricepem mai bine sa tinem lucrurile in echilibru, dar stiu ca asta va veni cu timpul.
Eu ma simt foarte bine si sper ca dupa ce-mi vor fi scoase firele sa nu mai ramana mare lucru din sensibilitatea operatiei.
Acum asteptam medicul pediatru sa vina sa ne vada si sa primim instructiuni .

Va pup si va invit sa ne vedeti cateva poze aici.

Inca ceva: Motanik, Andreia multumiri din tot sufletul pentru sms-uri! Mi-au bucurat ziua si sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Danutza, ce super poze, ce albastru senin pe acolo, super super!


Simo, salutam noul venit in gasca de la Vrancea, pupici pe obrajori, e tare dragalas si poza aia cu Ruxi e de pus in rama.
Dar mai zi-ne cand poti, cum a fost la prima intalnire cu fratiorul cel mic, l-a luat in brate, ce ii vorbeste?
Sa va traiasca copiii frumosi si sa fie sanatosi, cred ca sunteti f mandri. Felicitari inca o data!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Simo, sa va traiasca copii. Siperbi amindoi, iar poza cu ei doi e de vis! Ce dragastos se uita Ruxi la Tudor!
Sa ne povestesti, cind ai timp pe scurt, povestea nasterii lui Tudor!

Dana, f frumoase pozele,! Cea mai "aparte" mi s-a parut cea cu tine "mingiiata" de cei doi delfini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

quote:
Originally posted by sim
Noi am ajuns acum 2 zile acasa ...
Este o adevarata minune ce ni s-a intamplat si suntem tare fericiti. .


La multi ani Tudor, felicitari Simona, sanatate si tot ce e mai bun pe lume sa fie pentru voi toti. Sinteti o familie minunata si implinita, ma bucur pentru voi si abia astept sa va revad cit de curind.

Chiar daca in ultima perioada nu am fost prea activi in ceea ce priveste comunicarea, ne-am gindit la voi si am incercat sa va fim alaturi macar prin intermeiul gindurilor noastre bune. Sim, te imbratisez de la distanta, un pupic pe frunte pentru tizul meu, doua pupicuri pe obraji pentru Ruxi si o stringere de mina simpaticului domn, care banuiesc ca e in al noualea cer. Sinteti frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

quote:
Originally posted by sim
... va invit sa ne vedeti cateva poze aici.



Acum am vazut si fotografiile.

Superb.

nasti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasti spune:

Simona,

http://www.just-flowers.com/HT_Red_Roses.jpg



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nasti, vino mai des, ne e dor de voi. Ce faceti? Salutari Lorenei si multi pupici!


Prixi, da un semn cand apari, eventual imi lasi un nr de telefon pe pm daca vrei si poti sa ne intalnim.
Pana acum in linii mari am trasat un program, vineri sa mergem la Atomium (asta e 6 aprilie) si restul zilei plimbareala, sambata la Mini-Europe si ce mai e de vazut, duminica sa mergem cu trenul la Bruges si sa petrecem ziua acolo iar luni prin magazine daca e deschis sau pur si simplu prin oras la plimbare.
Asa ca vineri sau sambata seara daca vreti sa iesim la o bere, da de stire cum pot lua legatura cu tine, dar sa veniti voi in centru caci noi deja suntem panicati ca nu stim f bine franceza si nu vrem sa ne pierdem pe acolo
Astept un semn.


Fetelor, pe unde sunteti?

--------------------

Andra

Mergi la inceput