Clubul moldovencelor de peste Prut (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Felicitari cu ziua copilului ! Sanatate si fericire .
Nati mersi de explicatii .Am vazut la tine in poze salata cu mivina, cum ai facut-o ?ca am si eu niste pachete,aici se numesc Top Ramen
Cornelia super ca aveti capsunele acasa .Mie-mi plac mult ca sunt aromate,nu ca astea cu gust artificial si parca-s dupa Cernobil .Cit despre calatorie ,daca n-ar fi mama un pic bolnava cred ca nici nu mai veneam anul asta si mergeam in Hawaii .E la 5 ore cu avionul de aici si ne costa mai ieftin .Dar asta e ,eu pun familia pe primul loc si dupa ma gindesc la binele meu.
Corina vroiam sa te intreb daca te-au lasat cu carut sau scaun de masina in avion ?stiu ca ziceai ca dau voie si vreau sa concretizez..
Lucia am facut pizza ta cu ou si a iesit super .Cel mai mult a mancat Deanna ,si desigur eu sunt happy .Pupici de la noi .
o zi buna .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Chiar, uitasem de inca o sarbatoare azi, Tania, multumesc ca ne-ai reamintit, adevarat S-a Inaltat Hristos!

Cornelia, aici au inceput deja sa apara ciresele la piata, dar sint cam scumpe, de la 1.5 euro kilu in sus. Astept sa se mai ieftineasca, apoi dau iama in ele, eu sint innebunita dupa cirese, le maninc in fiecare vara in catitati industriale. Cred ca daca as sta la curte si as avea pomi de cires, nu m-as da din copac jos tot sezonul cireselor.

Alina, salata am facut-o dupa o reteta recomandata (din nou ) de Lucia. Reteta e www.cook-talk.com/forum/index.php?showtopic=1952" target="_blank">aici si uite inca o www.cook-talk.com/forum/index.php?showtopic=1748" target="_blank">reteta cu fidea din asta.
Multa sanatate mamei tale!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns citza spune:

buna moldovencelor!!!! am o mare rugaminte la voi, ajutati-ma va rog frumos cu un nr. de telefon.CRETU VALERIU-sat Milestii Mici, raionul Ialoveni.

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

am fost la medic... a zis ca sint careva probleme, bine ca nu sint grave! Cred ca va mai trebuie vreo 2 luni sa facem supozitii/pariuri ce va fi. Deoarece ea mi-a recomandat sa facem eco doar peste vreo 2 luni, adica sa fie vreo 24 saptamini... Apropo, nu e bine sa faci eco des... cum citesc pe aici ca fetele se duc in fiece luna sau la 2-3 saptamini... In rest crestem bine, conform termenilor
Nata, cum a fost la serbare? Picii au avut rabdare sa stea cuminti pina la sf. serbarii?
Alina, imi pare rau ca mamica ta se simte cam prost, las ca e mai bine sa veniti in MD, asa Deanna va invata animalele noastre domestice, fructele si bunicii se vor bucura. Bravo sotului ca e asa intelegator! Dar in Hawaii puteti merge si de Craciun...
Adevarat, astea din gardina au aroma lor si sint dulci...
Tanea, stiu si eu sensatia aia cind ma "scapam" in capsunile bunicilor
Cu adevarat s-a inaltat!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Adevarat s-a inaltat!

Si felicitari pentru toti copilasii. Sa fie sanatosi si fericiti!
Noi am avut o noapte urata, Amelia a plans si tipat tare mult. Nu putea respira prea bine pe nas si eu am crezut ca e de la nas. Dar dimineata am vazut ca i-a iesit un dinte( era si timpul, ca nu i-au mai iesit de multe luni si avea doar 6). Si cum eu nu mi-am dat seama nu i-am dat nimic de durere, si s-a chinuit si ea si noi.

Sunt cam indispusa ca cica dupa 2 saptamani de gimnastica, tr sa facem pauza, sa lasam si alti copii sa vina la centru. Si pe noi ne-a reprogramat abia pe 10 iulie pentru inca o tura de 2 saptamani. Aveam banii pregatiti in buzunar sa dam la doctora, dar cand am vazut pe cand ne-a programat, m-am enervat si nu i-am dat nimic. Si am observat ca desi era amabila cu noi, cand a vazut ca iesim fara sa ii dam nimic, nici nu ne-a raspuns la ramas bun( data trecuta dupa ce i-am bagat banii nu a fost asa).

In fine, o sa ii facem noi acasa exercitii si masaj, asa cum am vazut acolo. Sa chemam acasa sa ne faca nu ne permitem ca costa o groaza fiecare sedinta, nu am avea atatia bani pe luna.

Ni s-a spus ca e obligatoriu sa o ducem la mare si sa o lasam pe nisipul ud de acolo si in apa marii.
Ni-a dat si o lista de vitamine sa ii dam, pentru intarirea musculaturii, am inteles ca si alea sunt cam scumpe, dar o sa i le dam bineinteles.

Vorbeati de cirese... eu in general sunt innebunita dupa fructe. Dar sa fie fructe romanesti: cirese, capsuni, caise, etc. Acasa mancam cu kilogramele. Aici mai dureaza pana scade pretul, dar abia astept si eu.




Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aoleu, Lilia, ce nasol ca v-au reprogramat asa de tirziu la procedurile de recuperare. Poate tipa aia astepta sa-i dati bani si dupa aceea schimba data, cine stie. Dar cum ai zis si tu, o sa faceti voi masajul si gimnastica acasa, daca tot ati vazut cum se face. Cine stie, poate atunci nici nu va mai fi nevoie sa mergeti.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Alina( davina) ce frumos ca mergeti asa des la zoo acolo.Multa sanatate mamei tale

Natalia abia astept si eu ziua in care voi merge cu emotie la cresa/gradi sa o aud pe Amelia cum spune poezii sau cum e in cercul de copii acolo.

Diana ce scumpa e Natalita. Ma uit la ea cat e de mica si parca nu imi vine sa cred ca asa a fost si Amelia o data. Si eu am zis ca seamana cu mamica( mai ales am remarcat asta in poza unde doarme)

Vio spor la treaba. Sper sa scapi mai repede sa te mai odihnesti

Lucia te cred si eu ca numeri zilele pina la plecare. Si eu fac la fel si plang mereu cand ma intorc aici, pentru ca mi-e dor de cei dragi( desi aici ma simt mai acasa,mi-e tare dor mereu )

Corina ce smecher s-a facut si Lucian Mereu zambesc cand scrii ca face prostioare

Natimulta sanatate. Ce mai trece timpul asta, acus te auzim si pe tine ca ne dai vestea cea mare


Rodica ce mai face Paula? Cum au reactionat bunicii ei la vestea despre plecarea definitiva din tara? Nu am mai vazut demult poze cu ea...

Cornelia pupici la burticuta mica. Imi pare rau ca sunt ceva probleme, dar daca o sa fii optimista si nu o sa te stresezi cu siguranta totul va fi bine. Eu stiam ca eco nu dauneaza, oricat de multe si de des ai face...

Alina(Alinkav) ai uitat de noi? pe unde mai esti

Chiar asa, Cristina unde te-ai perdut ? Ce mai face burticuta? Si problema cu petele pe piele?

Taniaaaa[oxi]...

Pupici si la celelalte fete

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Hai ca pana am reusit eu sa trimit al doilea mesaj, ati mai scris si sa nu mai editez iar mesajul ala..
da, Natali, e destul de tarziu, dar eu incerc sa fiu optimista. O sa fie bine intr-un final!

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

uitasem sa scriu Lucia, am inteles ca aveti in calitate de colocatar al Bahrain-ului pe Michael Jackson. Nu v-ati intilnit pe strada sau la o inghetata Cica s-a exilat dupa ce a fost acuzat in USA...
Lilia, las ca acasa poate va fi mai bine... Dar ce, aveti doar un Centru de recuperare/masaj? Si eu stiam ca marea e f buna p/u bb, kiar si numai aerul ala sarat face bine! De aia cind eram mici mergeam la mare si de 2 ori pe an uneori... In schimb acum, preferam muntele . Dar Amelia cum se simte dupa sedintele facute de masaj? Pacat ca unii medici reactioneaza doar cind li se pune in buzunar!
Nata, Lilia, ce scumpe sint ciresele (de fapt nu stiu cit costa la noi!) - de parca ai zice ca sint aduse din Africa!

lia_c
Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Cornelia, hehe, iarna am vazut cirese la circa 30 de euro kilu', asa ca acum poti sa zici ca sint pomana.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput