stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

OK Elena am comandat 2 cutii pt.ca nu am stiut ca se ia doar una pe zi, ori eu am vazut altceva, in fine sper sa scap de nemernicul asta de chist si CM sa vina normal.Sigur ne vom sfatui, am inteles din confirmarea de la Calivita ca pe luni ar trebui sa fie deja la posta, asa ca vb. dupa, merci mult, mult de tot 10.000 de pupici pt.tine si oh cat mai rapid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Dragele mele drage azi e o zi mare pentru mine si nu pot trece peste ea fara sa o fac cunoscuta Azi se implinesc 11 ani de casnicie adica azi 11.11.2006 = 11 ani casnicie Va dati seama de 11 ani nu a venit BB Adevarul ca atunci cand au vrut sa vina ei nu i-am primit eu si acum cand imi doresc cu toata fiinta mea, nu mai vrea BB sa vina Anul trecut am pierdut sarcina de 24 saptamani si de atunci ....... OF Dorinta mea era sa -l fac pe sotul meu fericit aratandu-i II liniute pe testul de sarcina In loc sa ma bucur de ziaua asta eu sufar ANII trec si asta e viata cu bune si cu rele. Poate soarele nu uita sa rasara si pe stradutele noastre. DOAMNE AJUTA A mi-am luat un test de sarcina ma duc sa vad totusi poate poate cu toate ca mi-a venit rusii dar nu ca de obicei sa se fi spart acele chistulete si sa se fi eliminat peste sarcina??? o sa vad imediat si va anunt

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns break_fast9 spune:

Buna, eu am luat clomifen din ziua 4-9 dar dr spune sa-l sun daca imi apar 2 liniute la test de ovulatie. Eu ma gandesc ca totusi nu ar trebui sa ma monitorizeze inainte de a-mi aparea 2 liniute?. Sunt ziua 11 si luni voi fi in ziua 13. Am ciclul de 26 zile.Dr. zicea sa-l sun luni si marti sa-mi faca ecografia . Oare e bine asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

E bine sa faci eco sa vezi daca s-a format foliculul pentru a-ti administra Pregnil.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelutza spune:

Ceau Elena felicitari pt aniversare, sa dea D-zeu ca de ziua voastra sa aveti cel mai de pret cadou din lume, .Mult noroc.
Acum hai sa te si intreb Vital women nu are restrinctii in felul in care trebuie luat.Ma refer la BB si la alte chestii.Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana1005 spune:

Azi e Z2 pentru mine ... iar din Z5 pana in Z9 doctorul mi-a prescris stimulare cu Clomifen.

O fac pentru prima data ... am citit tot ce ati scris voi ... mi-am facut deja programari la eco in Z12, Z14 si Z17 (asta pentru ca nu stiam cand o sa apara CM-ul).

Sunt foarte increzatoare ca asta e luna care o sa se lase cu pentru mine (si sper ca si pentru voi) ... o sa va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns break_fast9 spune:

multumesc Elena! banuiesc ca e nevoie de ecograf transvaginal, nu?ma gandesc ca oare marti nu o fi prea tarziu?doar atunci ma poate primi doctorul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Eu am facut eco transvaginala la ROMAR am sunat m-am programat si costa 650.000 Apoi m-am dus cu rezultatul la doctor si mi-a dat pregnil injectii asta in ziua 13,14. Nu a fost nevoie sa-mi faca consultatie pt. ca am dus acel rezltat din aceea zi. Succes sa ne tii la curent cu tot ce se intampla

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Manuela Vital women este un produs din plante nu are reactii adverse Daca ramai insarcinata DOAMNE AJUTA poti sa apresti administrarea Nu-ti face griji si daca nu ai incredere mai citeste pe site-ul pe care ti l-am dat. pt a fii mai optimista sa stii ca toate colegele mele folosesc produse Cali Vita pt. diverse afectiuni Fii relaxata nu ti se poate intampla nimic rau.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana1005 spune:

Fetelor am si eu o problema ...

Tocmai mi-am luat rezultatele la urocultura ... dupa un tratament de 10 zile cu antibiotice ... si iarasi mi-a iesit infectia ... deci nu s-a vindecat.

Deja am amanat o luna inceperea stimularii ... datorita infectiei ... si acum imi doream asa de mult sa incep stimularea ... si eram convinsa ca mi-a trecut si infectia.

Voi ce ziceti ... sa aman stimularea pana scap definitiv de infectie??? Stiu ca doctorul meu ginecolog mi-a zis sa intrerup antibioticele cand incep stimularea ... dar eu am preferat sa termin antibioticele si sa aman stimularea

Mergi la inceput