stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Iubitelor, va rog o informatie daca se poate: cate luni de stimulare si cate de pauza ati facut?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Eu urmaresc din "umbra" acest subiect pentru ca in curand ma voi apuca si eu de stimulare- fara nu am obtinut"rezultate".

Cred ca stimularea va fi urmatorul pas.

Insa vad nu prea se mai discuta pe aici.
oare nu se mai fac stimulari??
oare nu dau rezultate??



Eu sunt obtimista si astept vesti bune de la voi.


Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

ADA72
eu nu am facut stimualare niciodata insa din cate am citit pe aici 3 luni este ok daca faci stimulare si dupa aceea pauza (nu stiu cate luni pauza)

Sper sa te ajute fetele cu mai multe informatii.

BAfta.



Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Ada se fac trei luni de stimulare si trei pauza.Dupa care din nou desi sper sa nu mai fie cazul.Eu fac de un an si jumatate si tot fara rezultat.Sper ca tu sa fii mai norocoasa.Te pup.

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

Problema e ca a schimbat cineva titlul di stimulare cu clostibegit si pregnyl in stimulare ovariana si n-au mai intrat fetele mai vechi
.Cine stie poate sa schimbe iapoi asa cum era pt ca eram tare multe in cauza .Acum abia mai suntem 2-3 .Nu cred ca era cazul sa se faca schimbarea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori79 spune:

Buna fetelor,

Eu am facut stimulare cu Ova-mit timp de 5 luni. In acest interval am crezut ca se va intampla o minune, dar din pacate nu a fost asa. Aveam sperante mari la inceput, si chiar am raspuns bine la tratament, am avut mereu foliculi de 18mm-20mm, endometru peste 9mm, choar luna asta am avut endometru de 12,1 mm, dar nu s-a prins nimic, asa ca luna asta am facut o ISA, probabil si asta fara succes. Nu stiu ce sa va zic, eu cred ca totul depinde de fiecare organism in parte si de afectiunea fiecareia. Bineinteles ca norocul si destinul joaca si ele un rol fff mare. Daca nu e sa fie cand vrei tu, nu e si gata .
Eu sunt pacienta dr. Marinescu de la Giulesti si mi-a spus ca in cazul in care nu raman luna asta, sa continui cu Ova-mit-ul. Deci cred ca se poate stimulare 6 luni. Dar cred ca luna urmatoare ma voi opri, voi face o pauza.

Kisses.

fori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Poxeta, multumesc frumos. Eu deja sunt hotarata sa schimb doctorita care mi-a zis de 6 luni de stimulare din care eu am facut 3.


pupici,
A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARY-ADY spune:

BUNA
Vreau sa fac si eu stimulare ,ce credeti ca e mai bine sa iau?Se tot vorbeste de pregnyl,duphaston....etc..Si asi mai avea o intrebare,acidul folic pentru ce este?
multumesc si pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

MARY-ADY, eu de exemplu am facut asa : din z3 in z 7 clostybegit , 2/zi apoi am pus 4 plasturi Climara, cate unul la 3 zile z 7, z 10 si z 13 - asta e cu estradiol ca sa creasca foliculii, si in z 13 cand foliculul era suficient dezvoltat (la mine ~ 21 mm) pregnyl care ajuta sa se sparga foliculul si sa aiba loc ovulatia. Imediat dupa asta , din z 15 se ia Duphaston sau Utrogestan pentru sustinerea eventualei sarcini. Cam asta a fost schema mea de tratament, sunt in prima luna si acum astept rezultatul la inseminare.

Dar schema de tratament trebuie sa ti-o faca medicul, nu lua tu singura tratament pentru fiecare organism are nevoile lui....
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARY-ADY spune:

MULTUMESC AMI
PASTE FERICIT SI DUMNRZEU SA TI DARUIASCA UN
SARBATORI FERICITE TUTUROR

Mergi la inceput