stimulare ovariana

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

fetelor pot lua Clostybegit fara reteta de la medic?

http://tt.lilypie.com/DT-7p2.png
oana si matei(12 NOV.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

mie dr Herghelegiu de la bucuresti mi-a zis sa iau fara sa-mi faca analize.Sa iau 4 luni api pauza 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Stiu fetelor cat va doriti. Ovulele pe care le-am administrat au fost pt. o micoza COLPOSEPTIME deci nici o legatura cu bebe. Chiar nu ma asteptam ca in luna asta sa raman si din cauza asta le-am administrat. Sper sa nu fi avut efect negativ asupra sarcinii. Cali Vita este o firma americana care distribuie produse numai din plante si am dat site-ul pe paginile din urma
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/index.htm
Sunt produse pt. diverse afectiuni chiar si pentru infertilitate.
Da am facut stimulare in octombrie cu clostybegit pregnil si utrogestan insa luna nov.a venit rusii dar dupa ce atrecut am prestat si iata binenteles fara sa mai fac simulare in nov.
4 luni este mult doar 3 luni se recomanda stimulare si cu pauza dupa aceste 3 luni. Mie mi-a fost frica sa fac si urmatoarea luna Va astept pe toate

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Poxeta cand nu te astepti apare BB eu sincer luna asta nu ma asteptam sa raman CREDETIMA pe cuvant incercati sa va relaxati

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poxeta spune:

e destul de greu sa stai relaxata,dar am sa incerc sa nu ma mai gandesc numai la asta
.Cred ca nu-ti incapi in piele de bucurie.Ma bucur tare mult pt tine .cum ai luat closty,pregnylul si utrogestanul pt ca si eu asta fac luna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Closty z. 2-6 CM, pregnil z. 14 dupa eco transvaginala unde aveam folicol 18 mm. utrogestan 2 /zi din z. 14 ( 20 compr.)/ 10 zile apoi luna urm a venit CM deci nu s-a intamplat si am renuntat la stimulare Am mers pe produsele naturiste de la Calivita si in decembrie s-a intamplat minunea. Atat Fericita sunt insa nu ma manifest deorece la prima sarcina faceam socoteli de botez de nume etc. si am pierdut sarcina la 24 sapt. cum am mai spus, acum sunt mai rezervata. Vedem ce va fii.Va doresc si voua sa va ajute DD sa ma urmati ca sunt singura pe aici

Manueluta sa nu fii dezamagita pe fiecare strada iese soarele
FI OPTIMISTA


Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns break_fast9 spune:

am facut stimulare clomifen din ziua 3-a , sambata adica in ziua 12 aveam doi foliculi de 21 si 23 mm duminica am facut pregnyl, luni am prestat...azi vom presta din nou....am doar o nedumerire...
daca ieri mi-a iesit testul ovulatie pozitiv si azi e tot pozitiv...oare inca nu am ovulat?
Oare se poate sa iasa 2 zile la rand testul de ovulatie pozitiv?
Stie cineva? Pe dr. l-as intreba dar trebuie sa sun in Ungaria ca acolo am fost...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns break_fast9 spune:

quote:
Originally posted by ella_mirica

Closty z. 2-6 CM, pregnil z. 14 dupa eco transvaginala unde aveam folicol 18 mm. utrogestan 2 /zi din z. 14 ( 20 compr.)/ 10 zile apoi luna urm a venit CM deci nu s-a intamplat si am renuntat la stimulare Am mers pe produsele naturiste de la Calivita si in decembrie s-a intamplat minunea. Atat Fericita sunt insa nu ma manifest deorece la prima sarcina faceam socoteli de botez de nume etc. si am pierdut sarcina la 24 sapt. cum am mai spus, acum sunt mai rezervata. Vedem ce va fii.Va doresc si voua sa va ajute DD sa ma urmati ca sunt singura pe aici

Manueluta sa nu fii dezamagita pe fiecare strada iese soarele
FI OPTIMISTA


Elena


acum esti insarcinata? serios? vreau si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Da fetelor am fost insarcinata N-am avut timp sa ma bucur foarte mult. Am facut test de sarcina pe 05.12 si a iesit pozitiv II liniute ciclu intarziase si pe 11. 12 ma apucat niste dureri de burta seara si a doua zi a venit rusii cu cheaguri urat de tot. Am facut testul si a iesit negativ I liniuta. Nu stiu ce sa cred Imi vine sa urluuuuuuuuuuu Nu s-a fixat din pacate Sambata ma duc la control si cu ambele teste sa -i arat si doctorului sa nu zica ca sunt nebuna. Am simtit nevoia sa anunt pe toata lumea aceasta frumoasa veste , dar s-a spulberat. Acum promit ca nu mai spun la nimeni pana la 3-4 luni.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_mirica spune:

Da se poate sa iasa testul de ovulatie 2 zile Ovulatia tine 2-chiar 3 zile depinde de la caz la caz

quote:
Originally posted by break_fast9

am facut stimulare clomifen din ziua 3-a , sambata adica in ziua 12 aveam doi foliculi de 21 si 23 mm duminica am facut pregnyl, luni am prestat...azi vom presta din nou....am doar o nedumerire...
daca ieri mi-a iesit testul ovulatie pozitiv si azi e tot pozitiv...oare inca nu am ovulat?
Oare se poate sa iasa 2 zile la rand testul de ovulatie pozitiv?
Stie cineva? Pe dr. l-as intreba dar trebuie sa sun in Ungaria ca acolo am fost...


break



Elena

Mergi la inceput