Salvati Catedrala Catolica Sfantul Iosif !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

quote:
Unde ati semnat fetelor, ca la mine nu merge nici un link????


April, uite aici:

www.petitiononline.com/VideaNU

(la linkul initial era un punct in coada si d-aia nu mergea)

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

mersi Elena, acuma merge.


mami si www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">Dada
pascutzele mele floare de cires
Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.
"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your years" Abraham Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romania-News spune:

Semnati si petitia:


http://www.romanianews.net/modules.php?name=ePetitions&op=more_info&ePetitionId=8&show_signers=1


Ce cerem noi in plus este scoaterea in afara legii darea de catre primarie unor afaceristi (care de obicei sunt din cercul primariei) a terenurilor din "domeniu public"... Ce inseamna "domeniu-public"? Adica PARCURI, PIETE, TERENURI ale tuturor, ale bucurestenilor sau ale locuitorilor altor orase...


Revendicari
Cei care semnam petitia dorim:
1) Desemnarea Centrului Istoric ca zona protejata de orice fel de constructii de cladiri noi, si Zona Protejata sa fie de la Piata Unirii pana la Piata Arcului de Triumf si Piata Charles de Gaulle, de la Piata Operei si Palatul Cotroceni pana la Piata Rosetti. Harta zonei pe care o cerem sa fie protejata (clic aici):
2) Scoaterea in afara legii a darii in concesiune pentru constructii a terenurilor din "domeniul public" care sunt spatii verzi, spatii centrale.
3) Renuntarea la proiectele de blocuri de langa Facultatea de Arta (si anume Turnul Cathedral Plaza, de langa Catedrala Catolica, precum si alte blocuri) si din Piata Revolutiei, precum si din zona Calea Victoriei, Cismigiu, Piata Constitutiei (vezi centrul istoric protejat de la punctul 1).
4) Desemnarea unui centru de business unde se va desfasura in voie centrul de afaceri al capitalei, undeva intr-o zona care sa permita constructii inalte, blocuri zgarie-nori si infrastructura - metrou, sosea de legatura de 3 benzi pe sens, autobuze, etc. (eventual in apropiere de aeroport).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

Am semnat si eu.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

am incercat si eu dar nu pot...va ajut cu o rugacine..Doamne ajuta!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!


Viata-i nimic... si din toate putin,
un vas poate gol... s-au adesea prea plin...
dar tece-ntr-o clipa de parca n-a fost ...
si...atunci oare viata mai are vreun rost...
Viata ta va avea rost, doar daca tu il vei da...
Nu ati vrea sa-i dam sens impreuna?

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput