Ora (H)ot...GELOZIA!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karlla spune:

Foarte intresant subiectul...Un foarte bun prieten al meu, casatorit de 6 ani cu doi copii si-a iubit sotia foarte mult...eu cred ca prea mult... gelos pina la dumnezeu...i-a facut viata amara atit cit au fost casatoriti... insa dupa cum el insasi mi-a declarat mai tirziu a fost fara motiv. In urma cu 3 luni sotia lui a decedat intr-un accident de masina lasindu-l singur...parinte a doi copii.
Dupa inmormintare mi-a spus cu lacrimi in ochi " a fost o sotie si mama ireprosabila, iar eu mi-am pierdut timpul fiind gelos, inloc sa pretuiesc fiecare clipa cu ea...acum e prea tirziu"

Sotul meu se uita la mine ca la o icoana...increderea, respectul si dragostea ce o avem unul pt celalalt e fara pret. Intre noi nu exista "al meu" totul e "al nostru". Sa nu credeti ca sintem orbi la ceea ce ne inconjoara, frumusetea este de admirat, nu conteaza sub ce forma. Eu consider ca e mai bine sa fii singur daca esti o persoana gelosa...nu cred ca avem dreptul a sacrifica viata altuia stiind ca avem numai una. Nu fiti egoisti...nu se merita.
Si pt cei prinsi in pacat...eu zic ca "lupu schimba blana dar naravul ba", e decizia voastra daca se merita o reconciliere sau nu, dar eu zic sa incercati. Fiecare are dreptul la o "second chance".

Ar fi foarte multe de spus ....insa nu stiu daca va intereseaza.
Let me know.

Karlla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

noi avem o conventie: daca unul dintre noi va face prostia sa insele, automat va insela si celalalt.
asta pentru ca nu e drept sa vada numai unul cum e.

stop! nu criticati!

asa cum nu se merita sa inseli nu se merita nici sa fii gelos.
dar ocazii de gelozie mai sunt, eu pot sa imi trimit sotul intr-o mare de femei si sa nu am nimic si alta data sa aud o voce la telefon, care nu are nici in clin, nici in maneca cu barbata-meu, si sa mor de gelozie. depinde, probabil, de ce am mancat in ziua aia??

altfel ma cam enerveaza faptul ca iubita mea mama soacra tine legaturi profunde cu una din ex-ele fiului ei si i-am interceptat si eu un mesaj care mi-a intors stomacul pe dos.
din fericire pe respectiva e imposibil sa fiu geloasa.

iar la chestia cu masajul consider ca femeile maseaza mai bine, inclusiv pe sotul meu.

motiv de gelozie as avea doar daca as vedea ca intra in contact zilnic cu o femeie foarte inteligenta, singura, independenta si de la atragatoare in sus, care si-ar pune in cap sa il cucereasca.

chiar sunt curioasa cum ar reactiona.
dar nu imi doresc sa imi observ curiozitatea in practica!!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Idem Alexandru, shi (sa-mi pun cenusha in cap) idem eu.

Corinna

Mergi la inceput