Sociologie-psihologie "Spiru Haret" (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fify spune:

fetele mele, am reusit sa intru pe biblioteca virtuala a universitatii.Are acolo tot ce ne trebuie.Bai , dar tare mai sunt grea de cap. Oare de ce nu am intrat pana acum?.Acum am alta promlema. Nu stiu in ce ordine sa ma apuc sa le invatz. Sa nu radeti de mine , va rog frumos....dar ...pe bune ca nu stiu de care sa ma apuc prima data. Cele care ati fost in anul I, cum ati facut suratelor?Care a fost primul vostru examen? Sa nu ma injurati, dar sunt incepatoare....si nu am de unde sa le stiu pe toate.
pupacesc toata lista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Intereseaza-te ce examene o sa ai in sem. I, citeste apoi sintezele sa vezi despre ce este vorba in materiile respective, apoi citeste manualele care sunt bineinteles mai aprofundate (daca le ai); pe mine m-a ajutat/ajuta dictionarul de psihologie si DEX, sunt termeni noi sau rari, daca nu le stii sensul nu intelegi nimic din fraza respectiva.Citesti, citesti si iar citesti asta este facultatea de psihologie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Oana multumesc pt. raspuns, nu stiam chestia asta, o sa intreb si eu la secretariat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oliver75 spune:


Am reusit sa intru si eu pe site-ul facultatii.
In ghidul 2006-2009 primit de la faculta ,limba straina apare ca si facultativa...voi incerca sa scriu un e-mail la secretariat,probabil ma va lamuri cineva! Nu vreau examen la engleza!

Oana,iti multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

Lili am sa fac intocmai. Sper sa-mi intre ceva in cap.Pana acum ...imi place...ce-i drept, sociologia ( asta din cate am citit).Dar psihologia ma fascineaza.
Sa vedem cum decurg lucrurile.
TE PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Este important sa citesti si sa vezi cu ce se "mananca" sociologia respectiv psihologia pt. ca din anul II tb. sa alegi una din specializari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fify spune:

Da Lili stiu.Pana la sf. anului I ,o sa ma decid pe care ma specializez. E grele rau.
Am inteles de la secretara( cand m-am inscris la facultate), ca incepand din luna decembrie sau ianuarie, o sa avem pe calculator la tvrm niste teste grila pe care le putem rezolva acasa, inainte de sesiune.Cica ar fi pregatitoare. Este adevarat? Voi ati avut asa in primul an?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

quote:
Oana,iti multumesc!


alin


Cu multa placere!Ma gandeam ca nu le-ai primit.

Oana,mamica de Robertzel
am 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Am si eu o intrebare pentru fetele din anul II:cum v-ati descurcat cu neurocibernetica?Mie mi se pare peste puterea mea de intelegere.M-am apucat sa invat in vara,dar dupa ce am parcurs jumatate din curs,nu am putut trage decat o concluzie:imposibil!
Hai ca ma apuc iar,poate am mai mult succes de data asta.

Oana,mamica de Robertzel
am 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Neuro si statistica mi s-au parut cele mai grele materii din anul I, tb. sa recunosc ca le-am invatat mecanic, este adevarat ca nici nu mi-au placut.

lili

Mergi la inceput