Piticlonti de iulie-august 2004 (184)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ete ca si mitzu a scris la celalalt subiect...:) Eu raspund aici ...:)
Maria are (probabil...nu am mai cantarit-o si masurat-o in cadru organizat de un an ) 15kg la 93-94cm...Foarte bine, zice graficul, pentru fetite de peste 3 ani...hahaha

Simona, sunteti spre final cu actele!? Sa treceti cat mai repede de partea cu birocratia va dorim....

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Pako, felicitari pentru test!!! Sa dea Dumnezeu sa fie ok totul!
Carmen, stiu ca se da de la trei ani, ca asa parca scrie si pe el, da' pediatra noastra a zis ca pot sa-i dau si de la doi ani, si inca mi-a facut o schema de tine trei luni cu totul, mi-a dat si laptisor de matca si B Complex, da' sa stii ca nu am inceput nimic ca acu' mananca.
Fetelor, nu mi-ati spus, ce fac eu deseara??? Relelor, si voi si Razvi!!! Ca a ras de mine ca mi-e frica de vecina de la opt care a murit ieri. Daca as fi singura, jur ca as "dormi" intr-un bar toata noaptea.
Si acum sa trec la lucruri serioase. Ianca s-a umplut pe toata burtica, gat, spate, umeri de sudamina. Ce sa fac, ca vad ca bicarbonatu' nu mai merge. Farmacista mi-a zis sa-i dau cu...Nidoflor si mi-a cam picat fata. pai eu stiu ca asta se da doar in cazuri de infectie. Poate ma insel. Stii tu, Roxana?


Diana, 28 ani, gemeni/rac

Ianca Printesica si Super Mamica

http://community.webshots.com/user/ianca14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

felicitari pako!!! sa fie intr-un ceas bun!
simona, bine ca mai dai pe la noi!
diana, stai mama linistita ca nu vine fantoma la voi, ce erati prietene?
pupici la toata lumea

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna, fetele!

Io n-am vazut ca s-a deschis sobect nou. Da io-s gravida, am o scuza buna ...
Asa ca mai postez aici inca o data intrebarea mea (Cristalule, mersi de raspuns):

"Poate ma ajutati si pe mine cu raspunsul la o intrebare:
Cate kg au copilasii vostri?

Va spuneam ca Tudor trece printr-o perioada in care nu mananca mai nimic, si in plus de luni bune, de pe la 1 an cred, are tot 11 kg. Si-a ramas aici, nu trece de pragul asta nicicum. De asta vreau sa vad cum stati voi.
Multumesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sint necajita..mai mult decit vreau sa recunosc..azi noapte abia am dormit..de ginduri...Am vorbit din nou aseara...este clar mi-e rusine sa recunosc...dar ..soacra-mea nu se descurca..este depasita, obosita si stresata si de nunta..Tot ce-o sfatuiam sa faca primeam acelasi raspuns.....ca nu-l intereseaza!Nici daca zici NU , nici daca ridici vocea. ,nici daca te superi pe el...Problema este ca cotrobaie peste tot...Scoate tot de peste tot..Nu fac si copii vostrii la fel???? Va rog frumos...cele care aveti copii mai zvapaiati..mai povestiti..altfel chiar ajung sa cred ca ..copilul meu are o problema..Ca nu vrea decit afara...logic ..spun eu! Ca-l plimba numai incarut?!? Si i-am spus...pai si el cum sa-si consume energia??? Raspuns...da asa este!
Nu gasesc solutii pt ca sintem la asa departare. Sa-l aduc cu mine...in august cum fac cu cresa...de pe avion direct la cresa??? Si daca nu se adapateaza?
Sa aduc pe cineva...nu cunosc pe nimeni care sa poata venii
Sint socata..nu credeam sa ajungem la asta...ma gindeam ca nu se adapteaza Luca....dar nu bunicii!

Multumesc mamici pentru incurajari..Carmen deci asa si tu cu asortatul??? Ioana pupici la cazatura...asa este cu ochelarii..mai greu!
Simona raspund la email...
Alice lasa ca-i mai bine asa!
Cristalinule 2 milioane???? Wow!
Felicia..super...2 liniute! De cind le asteptai! Felicitari!!!!!
Ma duc sa termin de citit..


As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am terminat de citit...
Irina la tati plecarea lui Luca a fost picatura care a umplut paharul...Ce ma ingrijoreaza este ca nu mai maninca..a slabit in 2 zile 3 kg...Dar trecem noi si peste asta!
Adela ..Luca este in aceeasi grup cu Tudor...si nu mai stiu ce greutate are..Si cica papa acum..dar eu mai stiu ce sa cred...

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am terminat de citit...
Irina la tati plecarea lui Luca a fost picatura care a umplut paharul...Ce ma ingrijoreaza este ca nu mai maninca..a slabit in 2 zile 3 kg...Dar trecem noi si peste asta!
Adela ..Luca este in aceeasi grup cu Tudor...si nu mai stiu ce greutate are..Si cica papa acum..dar eu mai stiu ce sa cred...

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna dragelor
m-am invrednicit sa pun si eu niste poze noi...: http://community.webshots.com/photo/550739449/2305106660088100014KoQiLZ daca doriti sa ne vedeti.
Mitzu, da tu ai o scuza! patrick are 12,5kg..tot de la un an. acum apare ca a mai luat vreo 200g....dar nu ma bazez pe asta. e ok, mananca bine...daca zici ca Tudor nu mananca cel mai important e sa nu scada in greutate.
Diana hai ca ma faci sa rad. ca eu nu inteleg care e problema..sincer sa se odihneasca in pace vecina ta....si gata. nidoflor...la bubite de transpiratie? no way. laso-o in pace, cat mai dezbracata, dus sau spalat de multe ori....si atat!
hahahaha m-ai distrat Andreea cu "erati prietene"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helou! Nu am apucat sa va citesc, am intrat numai sa va spun ca mai traim dar sunt tare suparata...
Azi am fost la profesor si ne-a facut varza ambele proiecte, s-a contrazis singur, a schimbat planurile pe care ni le scrisese cu mana lui
Asa ca am o saptamana sa refac doua proiecte sau...sa dam licenta la anu' in februarie. Am plans azi ca turbata, am muncit pe branci si...
Asa ca acum trebuie sa-l trimit din nou pe Matei la tara si sa vad daca pot sa ma descurc. Asta cu conditia sa depasesc depresia care m-a lovit.

Va pupacesc si poate mai am timp sa mai intru!



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Olivia, eu sunt din categoria cu copii atomici. daca n-as avea ajutor, nu stiu ce m-as face. Si Tudor cotrobaie peste tot, si el scoate din sertare, mai nou, daca ii refuz ceva se enerveaza si arunca obiecte din maini, se pune in genunchi. Eu nu suport zilele in care trebuie sa stau cu el in casa, pentru ca intoarce casa pe dos si se catara peste tot. Nu reusesc sa stau nici minute jos...E adevarat ca in ultimul timp a lasat-o mai moale, pentru ca a descoperit ca e pasionat de construit cu cuburi, dar oricum, e un copil greu de gestionat. metodele educative nu dau inca rezultat, tot asa parca nu aude cand ii spun, nu exista sa stea la time out. Secretul e sa-i distrag atentia, dar si asta devine obositor la un moment dat, ca trebuie sa caut mereu ceva nou...

Prin parc, soacra-mea imi povesteste in fiecare zi, ca se tot mira de alti copii de varsta lui cum stau cuminti si se joaca pe langa parinti, pe cand Tudor, umbla intr-una, alearga, si ea trebuie sa alerge dupa el. Stiu ca ii e greu si ei. daca ar trebui sa aiba grija numai ea de el recunosc ca ar fi depasita de situatie. De fapt si eu as fi...

Eu zic asa: - sa-l duca intr-o zona safe, un parc de ex, si sa il lase sa alerge pe acolo si sa umble, altfel intr-adevar nu isi consuma energia pe afara si si-o consuma in casa.
-trebuie sa se obisnuiasca cu ideea ca trebuie scos de doua ori pe zi. Stiu ca de la o anumita varsta nu prea ai chef de atatea plimbari in ritm alert, dar poate fac si ei cu schimbul cumva
-probabil ca luca umbla peste tot si pentru ca e casa noua, si are o curiozitate normala. Eu cred ca ii va trece chestia asta cu timpul...
-oricum trebuie sa se inarmeze cu muuuuuulta rabdare.
-sotul tau cum era cand era mic ?. Poate si el a fost la fel de energic.

Concluzia: d-aia imi doresc eu acum o fetita cuminte!

Mergi la inceput