O alta Timisoara (5)

O alta Timisoara (5) | Autor: timisoara

Link direct la acest mesaj

Buna Timisoara,

De ce era nevoie de un alt topic? Si de ce O alta Timisoara? Pentru ca suntem un grup de fete din Timisoara care inca nu ne-am gasit locul aici pe la "Prieteni dintotdeauna", vrem si noi un locsor al nostru, unde sa putem scrie, nestingherite de persoane rauvoitoare.
Si rugam frumos moderatorii sa nu ne fie inchis topicul si sa primim cine stie ce trimitere.
Ne simtim bine asa, nu vrem nimic altceva decat sa fim lasate in pace.

Asadar: fetelor – poftiti la taifas!




poze

Taifasurile noastre:www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73628&whichpage=1" target="_blank">(1),(2),(3),(4)



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

He-he-he ca sunt prima care scriu.
Miro am inteles, de un' sa stiu eu ca si pe varul tau tot dani il cheama!!! Acum m-am linistit, ca nu s-a dat la al tau.
Nu am vb. inca cu Clau de aparatul ala. doar seara si-a petrecut-o la tel. cu seful, nu cu mine.
Te anunt eu daca sa-i aduci ou ba. numai ca eu v-am zis... duminica stau cu al meu sot ca si asa ne vedem putin.
Tipa face masaj doar femeilor, ca si eu vroiam pt. Clau al meu. sorry.
Albi am stiut eu ca te faci neam cu Miro, nu mai ai ce nega, imi pare rau.
Timi esti binevenita la noi, dar zi-ne pe cine cunosti?
Simina, chiar ma intrebam pe unde mai esti si ce mai faci? dejan?s-a reacomodat cu cresa?

s-a trezit cupilu, merg sa ma joc cu el.
pusi.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgeT spune:

Salut, sunt cam nou pe acest forum, adica... intru cam rar, din lipsa de timp liber. Dar am o intrebare si sper sa ma puteti ajuta:
- ma intereseaza o babysitter care sa stea cu 2 copii mici - gemeni (1 an jumate), nu singura ci impreuna cu soacra-mea, cam 2-3 zile pe saptamana, dimineata (cam 4 ore pe zi). De preferat din zona Fratelia.
- sau stiti cumva ceva firme de babysitter din Timisoara? Care sa fie si serioase?
Multumesc anticipat,
George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Claus1000 ti-am votat catelusa.
George nu stiu zau.poate stiu celelalte fete.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Gio ai primi mailul de la mine cu Diversificarea a la FRAU CULCER???

GeorgeT nici eu nu te pot ajuta. Sorry.

Fug spre casa ca merem la dr. azi. Tati va filma bebelul azi. hi hi.
Deseara va scriu ce-am facut.


Miro16+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Miro deci azi ai sanse sa sti sigur daca e tanga sau cofrag de oua??


Dia mami de Caroline Iulia (14 iulie 2002) si Stephanie Daria (9 martie 2004)

... noi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Buna Timisoara la capitol nou

Oooff..iar is pe fuga..

Buey sectante.. voi v-ati gasit acu' subiect de bâză.. pe mine si Danutz.. haaa?

Moni , Gio` , nu ca mi-ar displacea permanentul , da' macar sa fie facut de o coafeza profesionista (chiar.. stiti fr'una?)
Pai cum sa ma dau io la ce nu-i al meu?? Intai e vorba de printzipuri, pe care zic io ca le-am avut dintotdeauna ..apoi e vorba de anumite traume care au legatura cu asta-vara.. si cu faptul ca pentru mine, prietenii is mai importanti decat "un martzafoi" (..ca am facut io si invers, da' am regretat enorm.. si m-am invatat minte..) Cu alte cuvinte, n-o sa ma vedetzi.. veci.. in rol de fufă ..stiti voi..
Moni, l-am intrebat pe Danutz daca am fo' colegi de liceu (ca sa merg cu el ) si se pare ca n-a gustat gluma, ca n-a mai zis nika despre asta.. si nici eu Nici ieri. Si nici azi. Oricum, n-o sa-mi fac aparitia la OR, ca vineri seara merg la un chef la care am confirmat prezentza de vreo 3 saptamani.. deci..

Dia, Moni tot imi zice sa ne facem verisoare sau cumnate.. ca are ceva holtei prin familie.. Da' mie imi place si relatia de acum ..cu toate astea, n-o sa pot trece niciodata peste faptul ca n-a vrut sa ma treaca la intretinere..


Simina, cum faci pana la urma pe 1? Chiar nu poti scapa?

timi, bine ai venit Zi repede pe cine cunosti dintre noi! Io cu Gio` intuim ceva.. am pus un pariu si vrem sa stim care a castigat

Sefa Timisoara, multumim ca ai pus link-ul final al capitolului 4.. mai trebuie doar sa apara postarea, dupa ce va fi moderata

ingerash, asa-i, cum zice Dia.. uneori is buha Bine ca azi-noapte am venit la timp din Centru si ne-am "sincronizat" pe mess

Angy, cum merg pregatirile de serbare, cu prichindeii?

Mamique Diana, ai rezolvat faza cu contorul? Cum se simte Andrei dupa vaccin?

Cosmi, asa deci... zilele astea mai mult zbori decat mergi? Te asteptam cu povesti de la mitici

Geanina, vad ca tot esti pe mess, da' imi inchipui ca nu prea ai timp de povesti..ai atunci nu zic nika

Corina, ce activitati interesante mai are Raluca pe la scoala?

Caterinuta, nu mai treci pe la noi?


Nah.. iar am reusit sa scriu kilometri.. ca de obicei in zilele bune ..acum zborrrrr la scoala

pt toate sectantele mele dragi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna fetelor

Andrei dupa vaccinul de 6 luni nu a avut nici o reactie adversa nasoala...a dormitat mai toata ziua si atat; e un scump,mie imi vine sa-l pap...cand sunt cu el uit tot ... de aia am si devenit mai uituca .

Miro - ne vedem weekendul asta ????dar cu copilasii eventual in parc undeva ...eu am sarit o intalnire si vreau sa trec la recuperari ca un copil cuminte ce sunt!!!!
Nu pot sambata ca avem chef la heaven cu alcatelul si putem merge cu copiii ceea ce e cam rar la ei...si as profita de situatie ca nu am fost niciodata la acolo.
Albi - pe unde mai umbli??cand ne vedem?
Angy- La multi ani sotului tau...daca am inteles bine a fost ziua lui.
Timi- iti place suspansul?
Geoge - sorry nu stiu...dar intreb.
Giova- eu chem un electrician autorizat sa faca ceva.
scoate sigurantele si vezi daca se invarte in gol...atunci e un scurtcircuit pe scara.

Am o intrebare...as vrea sa-mi vand rochiile de mireasa(am avut 2 ca eu is mai cu motz)una e de la Demetrios (imensa,cu trena) si una facuta la comanda aici ...daca stiti pe cineva spuneti-mi va rog.

va pup
Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Back ..nu scapati de mine asa usor

GeorgeT, bine ai venit la noi Imi pare rau, nici eu nu te pot ajuta cu info, dar daca aflu ceva, zic

Clauf1000, un vot si de la mine Bafta mai departe!

Moni, abia astept vesti deseara .. sa nu ne tii in suspans! Pupicel pe burticel

Diana, zilele astea, sper.. Maine am neshte kestii de rezolvat.. sper sa le acopar pe toate intr-o zi..


Acu' chiar gataaaaaaaaaaaaaaaaaaa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Clauf-pag 12 nu pag 10 ...dai 2 sticle de laptic ca l-am cautat....votul 146 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi spune:

Draga Mirona,
pe tine te cunosc de multa vreme. Caminul 20 camera 16 anul de facultate 1995-1996 iti spune ceva? Am ajuns sa te recunosc pentru ca vazand numele Mirona mi-am amintit ca eu numele asta il stiu din 2 locuri. E un titlu de carte si numele fostei mele colege de camera. Asa am ajuns sa ma inscriu si sa scriu, oricum nu mai stiam nimic de tine, mai ales ca soarta m-a dus la mii de km. departe de casa. Te las sa ghicesti....
PS. Felicitari pentru bebe...ma bucur pentru tine

Mergi la inceput