Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

AnaS si Giova, mersi de raspunsuri.
Pentaxim era la Sensiblu, dar eu cautam Infanrix. Dar am vorbit intre timp cu doctorita si a zis ca e OK si Pentaxim, ca are aceleasi tulpini.

March, nu imi dai un pont cu litoralul? Am vrea sa mergem la mare anul asta, dar cum nu am mai fost din studentie, nu stiu acum care statiune e mai curata si care are plaja mai lunga (mai putin abrupta intrarea in apa), mai potrivita pentru copii? Sint ceva pensiuni sau apartamente de inchiriat? Ca noi am vrea sa mergem cu amindoua bunicile, sa mai stea si ele cu Ilinca in camera sau pe terase in perioada in care nu e voie sa stam la soare, adica aproape intreaga zi?

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina80 spune:

Vazut urmatorii bebelini: Angelo grasanul-barosanul, Mario cuceritorul, Diana Monicai in hainute rosii, frumoasa si incruntata, Tea draguta si finuta, Alexandra de Crisu cu suzeta cumintica, grasunica si in rosu, Alexandre cu lingurita la atac.

Alina si Ayan
http://photos.yahoo.com/ph/alinanegrescu//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Irina, ce imi arde si mie buza din cind in cind dupa cite o pipa!! Ca de exemplu acum.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Sal'tare fetelor ! Am intrat sa va salut , ca de obicei citesc tot , vizionez poze dar am o lene la scris ceva de groaza Ce mult au progresat bebeii nostri , deja vor sa stea in fund, care in picioare ( fiimea ) au inceput si diversificarea iar Mario m-a lasat masca cu pozitiile lui
Jasmine e un mic iepuras acum cu 2 dinti si ma musca de ma zapaceste de tzatze si tot ce prinde ,se hilizeste toata ziua de zici ca e facuta razand copila asta iar cand e ora de papa o apuca somnul instant asa ca avem lupta grea sa o fac sa pape cu linguritza ,i-si baga degetele in gura dupa mancare si o intinde pe toata fatza, asa ca la sfarsitul mesei avem o cantitate considerabila de mancare prin ochi , nas si pana la coate
Sambata a fost prima zi dupa aproape 5 luni cand nu am stat cu ea pt. cateva ore, am fost la o nunta si a ramas mandra acasa cu o prietena de-a mea, a fost super relaxare intr-un fel dar parca nu ma simtzeam intreaga, invatzata cu bebe dupa mine peste tot acum ma uitam pe langa mine dupa ea si sa nu mai zic ca am stat numai cu telefonul in mana sa-l aud daca suna cumva prietena Dar mi-a prins si mie bine alea cateva ore de funn avand in vedere ca de cand am nascut nu a stat macar o ora cu altcineva sunt chiauna de cap,parca nu mai stiu altceva decat lapte, supe ,pampersuri si ia copilul pune copilul
De cand ne-au iesit dintii parca nu mai papa asa bine iubitzica mea si nici in greutate nu a mai luat asa bine dar sunt ok ca pare un copil sanatos si fericit asa ca nu ma stresez prea tare de asta, sanatoasa sa fie ca de crescut creste ea . Am vazut ca vorbira-ti de crescutul dintilor ...noua ne curgea f. tare din guritza,balea toata ziua de era mereu una pe haine ,dar nu a fost maraita deloc , iar gingiile erau umflate si foarte rosii si se vedeau mugurasii pe sub piele . Am mai auzit ca multi copii mai fac febra sau diaree cand le cresc dintii dar se pare ca nu e lege, Jasmine a fost constipata vre-o sapt. cred...fiecare copil are ritmul lui.
M-am incurcat in marea mea inspiratie iar si nu mai stiu ce voiam sa mai zic ,asta din cauza ca scriu asa de " des" dar oricum faine faze cu Razvan si suzeta
Am mai pus si eu cateva poze in albumul comun si mai fetelor dati-mi si mie o reteta contra plictiselii ca o iau razna, balamucul ma mananca




Oana de
INGERASII MEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

SAlutare, salutare,
Uite a reusesc sa dau si eu un semn dupa un veac de absenta.
De citit nu am scapat nimic, si pozele le-am vizionat cu regularitate, mai am din urma ultimele poze ale Dianei si ale Anei, dar recuperez.
Irina, e mortal Mario si are lumea dreptate cand zice ca pare de 8 luni...mai ales ca sta deja in patru labe. Valeu, sa nu il auda Di cu Ada ca scandalul e gata
Giova, se vede ca ai un cumintel...cum sta el cu palarie in sezlong...mandra mea nu ar sta nici o clipa cu ceva pe cap care sa nu ii fie fix, ce sa mai zic de stat intr-un loc decat daca ma maimutaresc sau daca ii fac poze. Ce sa mai zic sde stat in carucior...si noi ca si Silvi, nu sta prea mult decat daca bago viteze sau daca faci pauze de brate. Dar lasa ca ai sa vezi tu cand vei avea fetita.
AnaS, si la tine e valabil ce i-am scris Giovei...doamne ce frumusel e Tiberiu si ce cuminte.
Cata, Bia are o mutrita de stregarita si mortala ea cu pozitiile ei. De unde ia in greutate, fata, daca zici ca nu papa?
Silvi, esti adevarata cu regimul ala de 13 zile..eu nu am reusit sa il tin niciodata pentru ca maxim a treia zi lesinam si tremuram din toate incheieturile. Trebuie si eu NEAPARAT sa slabesc, dar imi e foarte greu pana nu sunt linistita cu strumfita. Eu de la 58 am ajuns la 85, dar 17 luate in 6 luni inainte de sarcina cu toate tratamentele lui peste. Nu mai spun ca toate hainele mele stau la naftalina si acum am doua perechi de blugi de tranzitie.
Eu nu am mai intrat pentru ca mandruta mea saptamana trecuta a facut febra, diaree si iarasi pauza de papa...am fost la doctor si a zis ca probabil a recidivat infectia urinara si astept maine rezultatul sa vedem. Cu lapticul stam rau de toto, in ideea in care iarasi refuzam cu vehementa biberonul si lapticul in mod special, dar stam binisor ca capitolul diversificare...dar in modul cel mai ciudat. Strumfita are o mare pasiune pentru seringa de nurofen/panadol si cu ea papa orice in afara de laptic. Papa foarte bine iaurt cu fructe, desi nu as fi vrut sa ii dau iaurt inca am vazut ca ii place si din disperare ca nu papa ii dau in fiecare dimi cam 100 g iaurt+piure fructe+cereale, la pranz, cam 100 ml supa crema, iar seara cate o jumatate de borcanel de fructe cu orez sau cereale sau ce mai am eu inspiratie. Am observat ca ii cam place tot ce e acru sau amar...nu zice nici pas cand ii dau antibioticul, iar la sucul de gref se linge pe botic atata timp cat nu e din biberon.
Am pus si cateva poze noi, de duminica de la Plaiul Foii, de azi cand papa cu seringa si de la joaca.
Pupim


Ralu si ghemotocul Anastasia(01.01.2006)


Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Bombo Am vazut-o pe frumoasa Jasmine. I-am vazut si dintisorii, scumpa de ea. Are ochi albastrii sau mi se pare?

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Rali Am vazut-o si pe Anastasia. Ciudata pasiune are pentru seringa aia. Am vazut ca are omiduta ca si Tiberiu. Tibi e innebunit dupa omiduta, e jucaria lui preferata, sta cu ea in brate, o musca de nas si de obrajori. Fara ea nu plecam nicaieri. Iar de dormit... acum doarme cu ursul si omida! Imi pare sincer rau, ca Anastasia are din nou probleme, poate se rezolva odata pentru totdeauna.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

E mortala Jasmine. Dintisori in toata regula.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

MAMELOR DIN LUME-NTREAGA....am pus si noi niste poze de la botez si ce a urmat dupa pe contul comun. Mi-e fost prea lene sa le mai pun si legende. Oricum aia grasa, cu doua randuri de burti si imbracata in roz sunt EU.



poze Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Uitasem.
Denisa, am vazut ca avem mingi la fel..cum se impaca Emma cu ea? Anastasia e fascinata de ea pe masuta, pana se aupa sa se certe cu ea in asa hal incat nu o mai pot tine in scaun si continuam masa pe pat. Dar ii place foarte mult si vrea sa apese si ea pe butoane si nu ii prea iese.
Apropos de Polly, fetelor, voi ince pozitie il tineti? Ca eu daca il tin pe spate gagalicea se tine de masuta si tot in fund se ridica.

Ralu si ghemotocul Anastasia(01.01.2006)


Poze cu familionul

Mergi la inceput