Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Sar'na Iulia, da' mai am 3 examene de sem II si dupa aia tot mai am niste seminarii si o lucrare pt 3 cursuri, separat de facultatea asta... deci cam de pe 15 iulie voi fi cu adevarat libera si fericita... eh, cu exceptia practicii da' e ok!
Da' de ce sa ramai tu in provincie, hai si tu in Bucuresti!

Si in alta ordine de idei... eu parca mi-aduc aminte ca dintisorii ies mai dupa 6 luni incolo, nu? Asteia mici ii dau dintii si are 5 luni si o saptamana. E prea devreme???

Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,cafeaua este gata pt.cine mai doreste.....

Miha,da' va lungeste rau cu examenele si cursurile...Dintisorii dau cind vor ei,deci nu e o regula stricta sa fie la 6 luni,asa ca.....succes la nopti nedormite.....

Io ma duc sa mai bantui.....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata! Desi vremea asta incepe sa ma deprime, incerc sa fiu optimista si sa sper ca va aparea si soarele odata si-odata, in vara asta. Vad ca atmosfera e incarcata si pe la noi la subiect, dar incet-incet se vor linisti apele. N-am considerat necesar sa intervin in disputa pentru ca pe mine, personal, Darael nu m-a deranjat cu nimic, chiar daca l-am mai citit si pe la alte subiecte si uneori mi s-a parut sarcastic. Pana la urma, fiecare are felul lui de abordare a problemelor si stil de comunicare diferit. Cred totusi ca ne putem intelege in acest Turn Babel al nostru si vom veni cu placere aici, ca si pana acum.

Mihaela, mai ai ceva de tras, eu termin pe 1 iulie, dupa aceea probabil ca voi fi aproape in fiecare weekend in Bucuresti, sa tatonez terenul.

Iulia, nu ne reintregim familia in capitala? Cel putin voi sunteti doua acolo, eu eram cea ratacita prin campiile Buzaului.

Brenda, cred de data asta ma servesc si eu cu cafea, sunt cam adormita si incerc sa ma adun. Sper sa iasa soarele sa iesim si noi cu rolele azi (adica doar Diana cu rolele, eu pe langa ea .

Cati, chiulesti?

Ioana, spor la treaba, dar macar azi sa iesi un pic sa te recreezi, avem nevoie si de relaxare, ca maine e din nou luni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna fetele!... si baieti daca mai sunt
Brenda, ai dreptate cred, da' sper ca asta mica sa fie ca cea mare cu care n-am avut treaba cu dintisorii, ma trezeam doar ca ma musca si doare . Mai bine ca ne-a lungit cu examenele intr-un fel pt ca am avut 2 sesiuni intr-una, sigur nu m-as fi descurcat daca nu erau asa.
Alma, pai poate ne vedem la o cafea ceva, in parc daca e frumos. Azi ma simt super, m-a sunat mama si mi-a zis ca vine la noi in iulie.Adica o sa fiu super rasfatata
O zi buna la toata lumea!!!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Eu nu reusesc sa-mi amintesc cand i-au iesit dintisorii lui Cris. Parca pe la 6 luni, da nu sunt sigura. Dehhh....e asa mult de-atunci...

Pe mine iar m-a apucat harnicia duminica, ca ne-oamenii. Da-mi trece mai spre seara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Hai ca m-ati facut curioase si m-am dus la jurnal sa vad cand i-a iesit mandrei mele primul dinte. A fost pe 3 octombrie, ea fiind nascuta pe 23 februarie. Deci la 7 luni si ceva. Al doilea pe 1 noiembrie, iar al treilea pe 3 decembrie.

Mihaela, daca mai ai intrebari, trag cu ochiul in jurnal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Merci Alma, eu imi aduceam aminte ca celei mari i-au dat dintii pe la 6 luni si ceva... si chiar si atunci credeam ca e devreme, insa acum ma gandesc eu ca fiecare copil e diferit.
Mie parca-mi vine sa m-apuc sa invat pt saptamana viitoare, da' stau cuminte pana-mi trece, ca asa mi-am zis ca azi nu fac nimic! Fetele mele sunt afara iar eu savurez asa incetisor o cafeluta fara cofeina... chiar bunicica!
Va pup
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!

Noi am fost prin Herastrau astazi,au avut copiii un spectacol acolo si sint in culmea fericirii ca au primit gratis de la un stand vreo 4 elefantei de plush,niste carti de colorat,caramele,suca la cutiutza si creioane colorate.......
Niste nimicuri in fond,dar pe ei i-a incintat....
Lume multa in Herastrau,harmalaie mare,dar placut! Nu mai fusesem demult!

Maine ma rasfatz,astept sa gasesc cafeaua facuta,ca deh.....in concediu,macar la 8 sa ma trezesc si eu(ca mai mult nu pot dormi)

O noapte de vis va doresc!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata.
Mi-e un somn...de cand m-am trezit ma gandesc cum sa fac, ce sa inventez sa nu ma duc astazi la serviciu.

Si totusi...ma duc ca n-am incotro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Kuki,da' cafeaua de ce n-o facusi? Sau te-ai facut ca uiti s-o faci?

Nu-i bai,iaca o facui eu si mai aveam si niste frisca proaspata,asa ca ne rasfatzam si azi.

O zi buna tuturor!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput