Bebelusi de ianuarie -februarie 2006 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Mama Deea ce bine papa "pensula" ta! Pai al meu mananca 150 in zilele lui bune si eventual dimineata dupa 7-8 ore de pauza si daca se poate sa suga in somn
Eu ma gandesc cu sarea asta in mancarica, pai cat pui ca sa nu fie prea sarat pt BB. Ca eu mananc super sarat, si toti prietenii care vin la mine la papa se plang de asta, daca sarez prea tare mancarea cupilului?!
Irina, ma bucur ca Marian e OK, recuperare rapida si deplina! Lasa ca mai e putin si te duci tu la Cta! Ieri ma uitam la pozele lui Mario si a intrat Cristi in camera si l-a vazut pe Marian cu piciorul in ghips(?!) si cica:" Asta nu e rugbistul care avea intr-o poza ochiul vanat? Saracul, grea viata are........"


Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ma gandesc ca ar merge combinata cu porumb (mamaliga cu branza, nu ? ) .... ori cu ceva legume ????

, Deea si Raza mea de soare, Daria - 6 ian 2006

Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ioana .. poi ... ii pui atat cat sa ti se para nesarat Nu stiu serios daca e bine sau nu. V-am zis, eu ii dau ca asa i-a placut, si ma incred in "gusturile ei".

, Deea si Raza mea de soare, Daria - 6 ian 2006

Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Deea, Razvan e bine, multumim de intrebare, il culca pe tati! Asta dupa ce a papat si el 90 ml amarati (a supt ceva tzitzilica inainte, dar tare anemic) si a vomitat vreo 120 ml

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ioana, a avut si Daria o perioada in care papa 70-80 ml la masa... cand ar fi trebuit sa manance 160. Dar eu nu am fortat-o. Cat a mancat a mancat. Apoi singura a cerut mai mult, si i-am dat mai mult. I-am dat numai ce i-a placut, nu am tinut cont de nici un calcul. Pana acum nu mi-a mancat cu lingurita, ca nu am fost eu in stare sa ii fac papa bun. Asta tocmai am descoperit astazi. Eu credeam ca ea nu stie sa inghita, cand colo ... ea stia ca nu e buna papa aia, caci o faceam ca la reteta, nu am gustat-o si nici n-am dres-o de gust niciodata pana azi.

dar Razvanel de ce nu papa? nu ii e bine cu stomacelul? sau are toane ?

, Deea si Raza mea de soare, Daria - 6 ian 2006

Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreaM spune:

Irinadum multa sanatate lui Marian. Te inteleg perfect este foarte greu fara parinti aproape, abia astept si eu sa vina mama in septembrie la noi. Ai grija de tine ia si papa ceva.

Diana si bebe Andrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Deea eu sunt disperata cu mancatul acum si pt ca de la 6.900 amarati a ajuns la 6.700 dupa spitalizare. Acum astept sa vedem ce minuni vor face picaturile cu fier....sper sa ii faca pofat de mancare si sa nu-l constipe foarte tare!
Cand terminam regimul si trecem iar la papica normala sper sa fie mai mancacios!

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ioana, si laptic praf de care ii dai ? Il tolereaza bine in rest? Te intreb pentru ca Daria a inceput sa pape foarte bine de cand am trecut de pe Milumil pe Bebelac. De la bebelac nu vomita deloc. Regurgiteaza un pic, dar putin ... o lingurita sa zic, si asta daca ne jucam dupa masa. Eu cand ma joc cu ea.... i inghesui si o impachetez de nici nu mai respira Asa ii place ei E masochista Rade de numa cand o chinui mai tare.

, Deea si Raza mea de soare, Daria - 6 ian 2006

Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ioana... stiu ca ati fost in spital ... dar nu mai stiu care a fost problema Am lipsit la paginile alea

, Deea si Raza mea de soare, Daria - 6 ian 2006

Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ah, si am mai remarcat ceva cu papatul asta. De un timp ... mai mult asa ... i-am dat papa in aceeasi pozitie. Strict. Pe pat, intoarsa pe stanga, si sprijinita cu mana mea pe spate. Astazi, am incercat sa ii dau laptele in leagan, unde tocmai terminase branzica, si nu a vrut. Am pus-o pe pat, i-am aratat biberonul(l-am apropiat de gurita) si a luat singura pozitia de lupta. S-a intors pe stanga, a ridicat un pic capul, exact in pozitia in care mananca laptele. E uimitor ce legaturi fac bebelicii astia. Acelasi lapte in boucer nu era bun...in pozitia de "lapte" a fost perfect.

, Deea si Raza mea de soare, Daria - 6 ian 2006

Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput