Ai nostri ca brazii (ian-feb 2005) - 17

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Amo 2004, e un scump Mihai! Are niste ochii cuceritori! Printre fotografiile preferate, primeaza cea cu berea, apoi cea cu ochelarii si nu in ultimul rand cand doarme la tati in brate. Dar voi unde sunteti in acele foto? la munte cumva? pt ca am vazut in una din fotografii un peisaj superb.

Shobo, sa ne mai scrii din cand in cand. Si eu cred ca se sperie, sau chiar nu si-a facut somnul cum trebuie. Foarte rar intalnesc si eu asemenea situatii cu Bianca. Ai mai vorbit cu Ingeras? poti sa-mi trimiti pe PM nr ei de tel? Iti multumesc. Poze de la munte nu ne pui?



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Semnez si eu condica, sintem cam ocupati, avem musafiri din Romania, asa ca ne facem programul turistic! Bianca e mai mult pe la bunici, ca nu am chef sa o car dupa mine pe caldurile astea. In rest nimic nou, va pup pe toate si va doresc un weekend placut!

Flavia si Bianca

Bia veselia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Noi astazi ne-am tuns bross ( nu stiu daca am scris corect). La inceput m-am tuns eu, am o prietena coafeza care imi vine acasa, dupa care am trecut la Bia. La inceput a plans, dar dupa cateva minute s-a imprietenit cu foarfeca si apoi cu masina de tuns. Ne crescuse ceva parul si era cam dezordonat.
Inca o data va multumesc pt aprecieri. Va tin la curent cu noutatile.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Kris, vrem poze cu cheliutzele!!!
Si Bia mea "cere" un tuns, ca a inceput sa transpire de cind cu caldurile astea!

Flavia si Bianca

Bia veselia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Shobo, hai sa iti zic ca si eu patesc cu Seb asa. Cand are doua reprize de somn, prima inainte de pranz, nu se trezeste plangand, daca se trezeste plangand e dupa masa. Si ne intrebam si noi de ce, pana mi-am dat seama. Nu stiu daca Codrin are obiceiul sa doarma 2-3 ore dupa masa, Seb asa are obiceiul, si daca doarme 1-1 1/2 ore, se trezeste indispus si plange si eu, ca si Mona, il au in brate, pune caputul pe umarul meu si ori adoarme la loc, ori se linisteste, si isi revine.

Miha, Seb seamana cu tati cu masinile de mic. George cand avea 10 ani punea petarde in masinute si zicea ca face accidente cu ele si explodeaza. Si el era asa, de mic cu masinute si a zis ca ii transmite microbul. Cand a aflat ca o sa avem baiat a zis ca va continua traditia, cu pasiunea masinilor.

Kris, vreau poze sa va vad tunse.



Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Buna seara sau buna dimineata.

Abia reusesc sa va citesc printre picaturi dar ma bucur sa va vad asa active.

Tomasa, tinem pumnii!

Crinuta, felicitari pentru "mama", te-a cam tinut pe jar printul!

Imi pare tare rau ca nu am mai apucat sa vad poze dar sper sa reusesc sa gasesc putin timp numai pentru asta.

Andreiutul meu e bine, am fost ieri la control, cu toate ca mai are inca o tuse deranjanta. Altfel astazi a trebuit sa-i rearanjam camera fiindca se urca fara probleme pe canapeaua lui (cea mai inalta din casa) si trage tot ce prinde, a stricat iremediabil un radio-CD player (acum arata doar ora 18:88 in rest nu mai face nimic), asa ca a trebuit sa o scoatem si sa reorganizam firele ca sa nu traga de ele, sa scoatem rotile de la masa de infasat (care mascheaza si o priza) fiindca o trage tot timpul (chiar cu franele puse....parca e superman) si scoate tot din sertare (sertarele sunt orientate spre perete), de cateva ori a tras si priza cu totul din perete...ce mai s-a pus pe explorat absolut tot.

Perioada cat a fost bolnavior a venit si cu schimbari f. bune: a renuntat complet la suzi, a reinceput sa bea mult lapte si lichide in general si nu prea ii mai place dulcele (orezul cu lapte pe care acum 10 zile il devora, acum sa nu-l vada).

Cam acestea sunt noutatile noastre...sper sa reusesc sa pun si eu cateva poze noi la album.

Va doresc un week-end minunat!

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Oana, ma bucur ca Andrei e bine. Sa sti ca sunt multi copii care din cauza unei raceli (de fapt a mucisorilor care ii impiedica sa respire) arunca suzeta si asa renunta la ea. Ma bucur ca Andrei a fost unul dintre ei. Chiar ca trebuie sa faceti atentie cu micul Superman. Sa sti ca si al meu impinge carutul cu franele puse. Pupici lui Superman!

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE MAI

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Buna dimineata si de la noi.
Sirimie ti-am vizionat si noi baietelul, in albumul de la mot (e ultimul?) si nu mi s-a parut mic ptr un copilas de un an (cat am presupus ca avea atunci...).

Cristi e mai bine, mai are putin nasul infundat, dar eu am bolit zilele astea, tot racita. Oricum, mai bine eu decat el. A inceput sa cam faca mofturi mari la mancare, mai ales la cea de pranz, care mie mi se pare cea mai importanta. Trebuie sa fac scamatorii o gramada sa manance cateva lingurite. Ieri, saracu` a avut o zi soc, de fapt a dvenit tare plangacios-tipator. Tipa cand ii atie tati unghiile, tipa cand il clatesc cu dusul, cand ii desfund nasul cu pompita, cand il tundem cu masina. Si ieri, s-au adunat toate pe capul lui (si al nostru). El nu era asa recalcitrant inainte. Asta e, se schimba omuletul.
Va doresc we placut.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Witchie felicitari ptr comentarea Eurovisionului. Mi-a crescut inima cand am aflat ca una dintre noi, a devenit faimoasa!!
Diseara tot tu vei comenta? Daca da, tinem pumnii ptr tine si ptr Mihai.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Amaya, ma bucur ca ne-ai dat vesti despre voi! Toate mamicile trebuie sa fim atente cu prizele. Interesul creste mai mult atunci cand nu le dam voie.

Flavia, OanaC, am fost tare matinala si i-am facut poze Biancai cu noua coafura.

va pun aici poze noi

Sa aveti parte de un week cat mai placut!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput