Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

MAraki, dar de arsurile tale nu ti-e dor! CAt ai patimit! SI mie mi-e dor de perioada de gravida.
ACum ploua si la noi in cartier si fii-mea se maraie in pat cu Servetelele Huggies in brate si-n gura. Dar e un mare progres. In mod normal pana acum era isterica de mult! Si asa de 15 minute era ocupata.
Teolinda, cred ca papanasul tau e mai preocupat sa se ridice cat mai in fund, nu sa se intoarca! Fii-mea stii de ce a invatat sa se intoarca? In dreptul saltelei de infasat, langa caputul ei in dreapta aveam o pisica pe o paturica de la setul de pat! Si voia s-o vada! Si atata se contorsiona! Si de atunci, eu unde o pun eea se intoarce la dreapta sa caute pisica! Si acum sta mereu pe burta! si ce ma distreaza e ca pe burta nu zbiara asa. Fug sa-i fac o poza in patutz ca s-a intors.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Bee vad ca si-a revenit cu mancarea...cred ca a avut cateva zile mai proaste...si m-a umplut pe mine de nervi. Cand vedeam ca dadea peste biberon imi venea sa dau cu ea...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina23 spune:

Maraki eu zic de bananele aduse in romania poate la voi sunt ceva mai adevarate. Pai hai sa-ti zic procesul se tot sortau fructele pe categori de culori de verde crud-verde-........pana la depreciate in functie de culoare se bagau in depozite separate neincalzite se sigila usa si bagau un gaz cae in scapa acum denumirea dar in cateva zile aflu si va zic si asa cum am zic se coceau imediat.Depozitul asta este in Buc iar patroni care sunt importatori si distribuitori sunt greci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Banana ca atare nu se recomanda fiindca s-a descoperit ca ar fi alergena. Bananele din borcanase cica sunt prelucrate si agentul alergen ar fi distrus. Acum eu ii dau banane fiindca ii plac si nu am vazut nici o reactie alergica la ele.
Si-mi aduc aminte acum de "curcanul imbalsamat" al Ioanei. La carne nu ma pricep dar la restul va spun eu cum sta treaba: sunt sterilizate borcanele cu produs cu tot. Adica sterilizate la presiune si temperaturi inalte si inchise etans sub vacuum inainte. De asta microbi in ele nu sunt si rezista in magazine pana la 3 ani parca. Daca le deschizi automat se contamineaza deci se tin la rece nu mai mult de 2 zile.
Stiu asta fiindca am lucrat la conserve (zacushti, compoturi, legume de tot felul). Si credeti sau nu, noi nu foloseam conservanti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Bee..apropo de depresie pe motiv de bebe...eu m-am apucat de treaba..lucrez in advertising..si deja mi-am reluat citiva clienti..lucrez pe fax..de acasa...contracte,negocieri..astia de la serviciu sunt calare pe mine..ca abia asteptau sa zic hai...
Si asta din acelasi motiv:depresie pe motiv de stagnare profesionala..
Mai am si masteratul..care ma tine in priza..si imi trece...
Deea....Daria mea e la fel...Ieri lucram la un proiect..si am lasat alea intinse aproape de ea...Cind am venit..in 2 minute...proiectul meu era pe post de suzy...
Draga mamii...sa iasa o inteligenta sanatoasa...
Fetelor..eu m-am calmat cu faptul ca e mai mititica...
ieri am vazut-o pe fetita doctorei mele..15 ani..si mi-a povestit evolutia...Am tras concluzia ca nu trebuie s-o umflu cu pompa doar de dragul de a fi grasana...o las in rtimul ei de crestere...
bee..si la mine a plouat cu spume..si stau la o aruncatura de bat de tine...


Nicole si Daria Sofia
Dariuca


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bee sa ma fereasca Dumnezeu de arsurile care le-am patimit! Trebuie oricum sa ajung la medic sa vad ce si cum pt. ca si acum am arsuri de la cate o mancare Tot imi vine sa cumpar o sticla de sirop sa o am in casa, ca in vremea gravidiei
Tina, am avut o prietena din ...vai ce imi scapa numele tarii ...oricum Sud- America...ea facea supa din banane verzi Acum alt motiv de stres: trebuie sa imi amintesc tara neaparat

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Ma inscriu si eu in grupul celor cu depresie din cauza stagnarii profesionale
Dar nici nu-mi vine sa ma duc acum la munca si sa-mi las puiutul balta. Am zis ca macar pana va face un an voi sta acasa.
Stu ca va fii greu cand voi incepe munca, mai ales ca lucrez in IT pe vanzari, si sa o iau iar de la inceput cu clienti, contracte, negocieri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Crisu..tinem legatura..poate-ti pasez niste clienti...
Bee..cit despre cutiuta muzicala..unde nu imi amintesc versurile..compun de numa...

Nicole si Daria Sofia
Dariuca


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Irinel marfa centrele de activitate!
Tina m-ai ingrozit cu bananele alea.
Pai ce o sa mai dam puradeilor sa pape? Puiul are aviara, vaca e nebuna, bananele gazate... furnici din copaci?

Bee i-am pus niste chestii pe langa el dar doar se intinde putin, nu se rostogoleste.
Sta pe burta si se ridica zici ca e un periscop si se hlizeste la noi.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:


Sigur Nicole tinem legatura.
Fetelor eu fug acum. Trebuie sa schimb gogosica, sa-i pegstesc cerealele, sa-i dau sa pape si apoi afara cu noi.
O sa o scot cu marsupiul ca sunt la balti...
Pupici, pe maine!

Mergi la inceput