Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

ALINA25 i-ti spun un mic secret pe care l-am aflat tot de la un medic! Analiza se face obligatoriu , cu sau fara stirea ta! Iar medicul care te-a operat il ia, il citeste si rezultatul ramane acolo, pina vii tu sa-l ridici. Sunt unii medici care pastreaza rezultatul la ei la cabinet. Tu va trebui sa mergi la spital singurica si sa il iei, intrebi pe asistenta sefa de unde poti sa-l obtii. Eu personal am obtinut rezultatul, pentru ca nici eu nu am stiut ca se face aceasta analiza, dupa 5 ani, la prima mea operatie de chist. Era acolo la spital, in arhiva, la asistenta sefa. Faci o copie si o duci si dr. tau pt. cazul in care el nu l-a citit. Multa bafta! Cat timp a trecut de la operatie?

Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

A trecut o luna de la operatie .Dar vineri o sa intreb in spital de aceasta analiza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Alina, din cate am inteles, in 3 saptamani e gata. Si eu ar trebui sa-mi iau rezultatul anatomo-patologic, in cateva zile... Eu iti zic sa nu mai plangi, pentru ca sunt sigura ca nu poate fi nimic rau, precis e de la stimulare, au patit-o fff multe fete. Se va resorbi in cateva saptamani, cel mult

Mai cretzelor sunteti niste norocoase ca ati reusit sa va cunoasteti si sa puneti de taclale...vreaaau si euuu! sper sa nu mai ratez "next time"

Eu, dupa cum povesteam si la subiectul endometrioza, am o perioada groaznica la servici, si va mai fi inca multe saptamani de acum incolo, pana prin august. Plus sesiunea care se apropie Chiar asa, vorba voastra, oare cand sa mai faci bebe, cu programul asta infernal? Offff....

Kitty, bafta cu auditul de certificare, imi dau seama ce e acum pe tine, si fara prea mari satisfactii materiale suplimentare. Noi am trecut prin asta anul trecut, iar anul asta tocmai trec (acum) prin auditul de supraveghere. Dar macar la mine e normal, pt. ca asta imi e meseria, analist calitate, deci practic eu raspund pt. cum iese firma la audit... Daca vrei sa ma intrebi cate ceva, sunt aici sa te sustin

Marair, sa stii ca ma gandesc la tine, chiar daca nu vorbim f des la telefon. Ma rog la DD sa fie bine pt. tine si bebe, si stiu ca va fi!

Bubulina, dulce fata! Mi-e tare drag cand vorbim, esti asa o dulce si o finuta, si mereu invat ceva de la tine! (si nu e un compliment, e o realitate!)

In rest...ii dau bataie cu regimul naturist, de la care ma simt foarte bine (macar atat) si va sustin din umbra...

pupici!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Salutare, fetelor!Cate fete noi vin la Tutunaru!!!!Bravo, domnule!Cu siguranta va creste natalitatea datorita tutunareselor!Pentru cele care ma cunosc si pt cele care nu le cunosc multisi hai sa ne luam in brate, poate va "contaminati" de la mine cu un bebe.Din pacate,am fost depistata cu hepatita C.Fetelor, luati trimitere de la medicul de familie si mergeti la Colentina, la Matei Bals, unde vi se fac gratuit toate analizele ficatului, inclusiv toate tipurile de hepatita.Laboratorul este mai bun decat la Cantacuzino, unde va mai costa si ceva banuti.Eu am primit lovitura direct in plex, dar imi explic o gramada de stari pe care le aveam.Din fericire, ficatul nu este afectat, transaminazele sunt foarte bune.Exista posibilitatea ca virusul sa nu fie activ, dar deocamdata nu intru mai profund in investigatii deoarece nu pot face nici un tratament.Dupa ce o sa nasc, vad incotro o apuc.Eu am fost, raman si voi fi o luptatoare si o optimista (de cele mai multe dati) si va urmaresc cat sunteti de ambitioase si voi.Bravo, nu va lasati!Nu vreau sa va sperii, dar, desi posibilitatea ca una dintre noi sa aiba bolile astea grele este foarte mica,va recomand sa le faceti inainte de a ramane gravi.Eu pastrez copilul, desi sunt sanse de 5% ca el sa ia virusul, dar sunt boli ca toxo care te obliga sa intrerupi sarcina.Mi se pare o monstruozitate sa te chinui un an, poate si mai mult, si sa ramai gravi, dupa care sa fii nevoita sa renunti la BEBIC.Stiu ca e costisitor, dar pentru linistea voastra, faceti analizele inainte de a ramane gravi.Inca o data, nu vreau sa va sperii, dar, intrand inproblema asta cu hep c, am aflat ca Romania e pe primul loc in Europa, avand in mod oficial 2 mil de pacienti infectati cu hep c, dintre care cel putin jumatate sunt datorita sistemului medical mizerabil,nesterilizarii ustensilelor.Sunt convinsa ca sunt mult mai multi infectati, tinand cont ca aceasta analiza a fost facuta pt prima data in Germania de abia in 1991!|Este doar un semnal de alarma!luati-o ca o informare!Aveti grija de voi!Raluca va pupa si va urmareste, alaturi de puiutul meu de 12 sapt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Oho, lume noua-lume noua! Amely, scumpa, de cand nu te-am mai vazut pe aici, ti-am dus doru! Sa inteleg ca daca ai terminat cursu, o sa ne vizitezi mai des, nu? Bine macar ca-ti ocupa timpul sa nu te mai gandesti la cele rele! Bafta multa cu tratamentu!
marair, multumim mult pentru sfaturi, eu nu mi-am facut de exemplu toxo, dar sper sa o fac curand. Iti doresc multa-multa sanatate, si tie si lui bb!
Va pup pe toate!

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Buna la fete scumpici.
Marair, lasa ca are DD grija de tine si de puiutul tau. pentru voi. fata frumoasa sa te mai inveselesti, si si burtica scumpa.
In alta ordine de idei va pup pe toate tutunaresele. Eu ca o tradatoare ce sunt am programare la Moisa martea viitoare (z14) si o sa va spun ce am facut. Va urez o zi buna si sa va reuseasca tot ce v-ati propus.
Amely iubito, iti multumesc pentru sprijin si solidaritate. Am sa te intreb cate una cate alta la momentul respectiv(daca tot te-ai oferit). Deocamdata pregatesc documentatia pentru a o trimite la firma certificatoare; ne-au solicitat sa trimitem pe suport electronic tot cu o luna inainte. Mai mult decat ca nu am prea mari satisfactii materiale, nu prea am deloc dar imi mai neglijez si problemele mele. Dar asa e-n tenis.
Acum , mai dau un ochi pe forum si trec la treaba.


Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Kitty, apropo de ce povestesti tu, cand eram la Moisa si in paralel incepusem sa merg si la Tutunaru, si eu ma simteam ca o mica "tradatoare", desi moisicile stiau, ca le spusesem Pe urma am renuntat la ea si am ramas exclusiv la el, si nu imi pare rau, decat ca nu am reusit sa fac laparo mai devreme, asa cum mi-a zis el de la inceput

Moisica are si ea partile ei bune, in plus are un noroc fantastic la gravide, in sensul ca are "mana buna". Oricum ar fi, mi-ar placea sa te vad cu burtica cat mai repede!

Cretzelor, pe unde umblati voi, fete cucuiete?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Amely eu sunt pe aici. Azi nu am fost la birou, am avut munca de teren, si de aceea nu am scris.

pup fata pt ca face apelul la cretzofolite.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

Buna,
Stie cineva programul dr.T.ptr saptamana viitoare?Adica daca este in tara.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Aici si Cretzofolita urmatoare,
Amely esti o draguta si o papusica si plina de griji si de stres la job la sesiuni, of, las' ca trec toate si te intrebi unde sunt :-)
Si la mine la birou e o perioada infernala, am schimbat postul de 2 luni si parca toate noutatile si schimbarile s-au gasit sa se faca taman acum cand imi intram si eu sa zic asa in mana. Ca pana acum ce-or fi facut? Au dormit. Tu conducatoarea de cretzofoline (creatza sau nu), lider emerit, data viitoare nu ma scapi, poate ne vedem toate la Tutu ca el nu se supara. Am mai tras cate un ras la el pe hol... de zici ca stateam sa asteptam la vreo cafenea mai de soi nu la privit partile intime.
Marinuta in ce zi esti? Nici un semn? Aha, cred ca ma astepti pe mine ca sa ne coordonam cu zilele si monitorizarile. Stiu eu...

Alina, Vineri a plecat Dr T din tara direct de la cabinet pe la 9-10 seara ca pe la 8 am plecat eu de la el si mai erau o gramada de fete. Dar saptamana asta nu stiu ce face si cand este. asa este, e perioada de congrese. Abia astept sa se termine (din mai multe puncte de vedere)

Fetelor va pup de 1000 de ori si ma duc la nani ca ma cearta sotul in curand.
Fetele am fugit la

Mergi la inceput