Smecherashi de iulie-august 2004 (182)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

fetelor, sunt SUPARATA!!!!!
am scris la gradinite, nu ma mai repet aici.
cert este ca de vineri o retrag pe lia pui de la "minunata" gradinita si o duc la bunici. o sa ne fie foarte greu fara ea dar cred ca pentru ea este mult mai bine asa.


cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

vrabiuto, ai tot suportu` meu moral, de joi o fac si pe-a mea vrinceanca in urmatoarea perioada cheltuielile cu benzina si cele cu telefonu` vor creste miraculos in familia noastra
edit, ca am citit abia acu postarea ta de la subiectu` cu pricina, imi pare rau de toata povestea asta.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Am vazut o gramada de pozici frumoase toti cupiii.
Roberta-bafta maine, si la multi ani surorii tale.
Copilu meu imi cerea ieri ..oua. i-am explicat ca gaina afacut buba si nu mai poate face oua momentan
Roxanaz-wow!! 60 de abdomene dupa pilates?? Io cred ca atatea fac intr-un an.
Olivia-fain asa la shopping. Mi-am amintit de vremurile dinainte de Radu cand bateam si noi asa magazinele.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Marcelle te trimiteam dupa ambroxol/acc 100 ptr ca sunt eficiente in aceste cazuri si pe deasupra sunt substante active, farmacista stie ce vrei si iti da ce e autorizat in franta. eurespal-ul ste un antihistaminic care nu are actiune mucolitica, doar reduce inflamatia in bronsite.
Marcela imi pare rau de experienta proasta cu gradinita, ii va fi mai bine la bunici.
Robi mult succes maine!
Ina hahahahaha oua? si nu se ouase frigideru vostru'? copilu oricum e beton, stie ce vrea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Da, adevaru' e ca stie ce vrea, si kiar prea bine uneori.
Am uitat sa-mi cer scuze la toati duamnele pe care nu le-am bifat la dormit cu copilu-n pat -si-s multe tare vaz. Acu-s foarte relaxata, am sters problema asta de pe lista...Chiar ma gandesc ca ar trebui sa fie ingrijorate mamicile cu copii cuminti ce dorm in patuturile lor, ca-s in minoritate

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna ziua la toata lumea!

Eu abia ce am ajuns la birou - am tot fost in sedinte...
Nu am apucat sa pun pozele aseara - sper sa am astazi ceva timp.
In rest adun liste cu magazine de copii din Spania pentru ca pe 3 iunie mergem la Barcelona la o nunta. Desi am mai fost acolo de citeva ori, Stefan nu era inca in vizor, asa ca nu stiu decit magazinele de adulti, de cele de copii nu stiu nimic, dar ma documentez! Deja am o lista lunga cu ce trebuie sa-i cumpar lui, sa vad unde mai incap si lucrurile noastre...

Fetelor, voi ce faceti cu carnea de pui si ouale acum? Nu mai zic ca aseara stateam sa-mi amintesc daca ultima oara am luat din cora pui de la firmele afectate sau nu...Oricum mi se pare aberant si numai faptul ca ei au putut vinde asa ceva catre populatie!!!!
Desi azi i-am pregatit tocmai pui, cred ca saptaminile astea o sa-l tin pe peste si carne de vitel...

Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, sunt convinsa ca nu ai de ce sa-ti faci griji, tu oricum ai preparat carnea foarte bine termic...
Vrabiuta, o sa-i fie mai bine la bunici...Voua o sa va fie mai greu..Sa se rezolve cum vreti voi!
hehehe...tare Raducu!...:)))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Monica, am preparat-o bine ce-i drept, insa am citit ca te poti infesta si umblind cu miinile pe carnea cruda, lucru pe care evident ca l-am facut... Acum nu stiu ce sa mai cred...ma bazez si pe faptul ca pina acum la noi nu s-a anuntat vreun caz de infectare la om asa cum s-a intimplat in alte tari.

Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna!

Corina, merci pt informatii, eu m-am cantarit ieri cu toate setarile facute, am 60 de kg, deci zici ca nu e mare pericol ca l-am folosit ? ma miram de ce n-au voie sa-l foloseasca cei cu stimulator cardiac sau implanturi insa, gravidele? oricum setarile sunt valabile numai de la 10 ani in sus la copii si inaltimea peste 1 m.

Carmen, o sa ajung la medic, in curand.

Si eu am vazut ca aici s-au inchis avicolele, nu stiu de ce, nu s-a anuntat sa existe cazuri de gripa aviara, oficial, in zona, insa oamenii vorbesc ca ar fi. Nici nu mai stiu ce sa gatesc. Cu ouale nu ne facem probleme pt ca Danut are oricum interdictie la oua, are voie 1 ou la 2 saptamani, dar cu carnea.... Si nici peste slab proaspat nu se gaseste asa usor. Azi am cautat caras, pastrav, nimic....era plin de somn si peste fitofag care-s grasi tare. Sa trecem iar pe vitel ?

in rest...toate-s suspendate undeva la noi...in ceata, asta e senzatia. Danut isi ia deja siropurile cu ceva mai multa bunavointa, probabil a inteles ca oricat ar fugi si tipa nu scapa. Peritolul si Revitalul il fac sa fie mai pofticios, a mancat si nepasirat mancarici mai moi asa, ardei umplut, mancarica de dovlecei. Am mai incercat conopida cu cartofi noi si rosii gratinate insa cu mai putin succes, poate si fiindca nu era foarte infometat, tocmai indesase o bucata mare de chec cu fructe.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carmen, sincere condoleante, mi-am amintit si eu de-ai mei...
i-am vazut pe maria, andreea si alex si-i pupam cu drag pe toti.
daca aveti chef sa ne vedeti:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/antandreea/album?.dir=84ddscd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput