Am mare nevoie de ajutor!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Fetelor aveti dreptate,dar nu am putut atunci sa fac nimic ptr.ca m-am gandit tot la el sa nu-l fac de ras la firma.Sa nu credeti ca a lasat-o asa ptr.ca am de gand sa-l urmaresc cand pleaca de la serviciu sa vad unde merge dar mai las sa treaca timp ptr.ca acum vine direct acasa cit o veni caci la el se poate intimpla ceva si sa "intarzie".M-am gandit sa iau un taxi si sa-l urmaresc indeaproape sa vad exact ce se intampla ptr.ca orice mi-ar spune el eu nu pot sa cred pana ce nu ma conving eu de adevar.

Va multumesc mult sunteti adevarate prietene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

E o optiune pe YM...la Contacts...Message Archive....daca e activata (de obicei e, numai ca se poate dezactiva la "comanda" de cineva care nu vrea sa i se citeasca mesajele).

Daviduta, din moment ce nu ai raspuns afirmativ si prompt la "oferta" Karinei, e clar ca inca vrei sa te mai imbeti un pic cu speranta ca nu are nici o idila cu madama. Pacat ca te complaci in situatia asta!!

www.geocities.com/iulyana/emma_diana1..htm" target="_blank">Emma si Diana

poze 1,2,3,4,5,6,7





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Nu ma imbat cu apa rece dar chiar nu stiu ce as putea sa fac eu singura daca el nu imi spune nimic decit ca intre el si madama nu este nimic.Singurul lucru care pot sa-l fac eu este sa il urmaresc si sa vad eu cu ochi mei ce se intampla de fapt.Eu sunt foarte curioasa dar acum nu stiu bce se intampla cu mine parca nu ma recunosc sau poate ca imi este frica de ceea ce pot afla,ptr. ca eu il iubesc si nu stiu ce as face daca ar fi adevart...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Davidutza, scuza-ma, insa ce mai e de aflat? A petrecut o noapte cu colega, iar tu n-ai vrut sa-l faci de ras la serviciu? Ce vrei sa-ti spuna el? Te complaci in situatia asta, iar el profita din plin.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Davidutza, in sinea ta , stii foarte bine despre ce e vorba ..dar cred ca ti'ai activat un soi de ecran protector care te fereste de adevarul atat de crud, adevar pe care il stii insa pe care nu ai puterea de a'l recunoaste cu vocea tare.
Parerea mea? ..si te rog nu mi'o lua in nume de rau, nu sunt decat un biet spectator de pe margine.. : cred ca tu esti dependenta emotional de sotul tau, citesc unele raspunsuri de'ale tale si ..ma revolt!!
Ca femeie ma revolt si nici macar nu te cunosc, nu imi esti prietena ,sora, colega.. esti o femeie slaba (iarta'ma ca sunt dura) sau nu slaba ..ci de o naivitate uluitoare.. tu parca esti venita din alt secol .. cu basme frumoase cu printi si printese .. parca esti de pe alt taram ..
Adika tu iti vezi sotul (care nu avenit seara acasa) venid la firma cu masina in care se afla si farfuza si tu .. tu .. tu ce faci??

si la final, ca deja mi s'a urcat paru' in sus pe ceafa de nervi .. sa stii ca pe lumea asta sunt femei care isi merita soarta .. daca te lasi calcata in picioare e strict alegerea ta ..

Toate cele bune si putere iti doresc,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Anderra,da poate sunt o femeie slaba,dar nu stiu ce sa fac si cum.De exemplu azi dimineata am plecat impreuna bineinteles eu a trebuit sa duc copilul la gradi iar el sa o culeaga pe madam.Imediat ce am lasat copilul l-am sunat si el a inchis,asteptam sa sune dar nu a fost asa,l-am sunat iar si pana la urma a raspuns si mi-a spus ca el a sunat dar ca eu am inchis lucru total neadevarat,a inceput sa-mi vorbeasca destul de rece ca si cum as fi fost un prieten si mi-a inchis.L-am sunat iar si nu a mai raspuns....Ce pot sa fac ptr.ca eu nu mai stiu ,el nu imi spune nimic nici macar sa se disculpe ca nu ar fi adevarat sau eu stiu ce ar avea ce sa-mi spuna nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Davidutza imi pare sincer rau de tine.. nici nu-mi pot imagina ce trebuie sa simti dar si eu cred ca te complaci in situatia asta! Sperand... Eu ti-am mai spus ce as face in locul tau! Mi-ai raspuns: "m-as injosi". Dar oare nu te injosesti destul in situatia de fata? Pe sotul tau l-ai pus pe un piedestal si ti-e frica pana sa-l si stergi de praf.. Pur si simplu n-as putea sa traiesc in incertitudinea asta! As cauta sa schimb ceva.. sa fac ceva.. sa LUPT!
Pentru Dumnezeu FA CEVA!



Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

Biby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paky spune:

Draga davidutza, in loc sa-l urmaresti pe el, incearca mai bine sa vezi ce l-ar face pe el sa te insele. Apoi parerea mea este sa te schimbi nitel. In loc sa-l cicalesti mai bine il astepti cu masa intinsa, cu mancarea lui preferata. iar tu sa fii mereu frumoasa, schimba-ti coafura, culoarea la par, imbracamintea. In casa o tinuta lejera, sexi, afara o tinuta eleganta dar tot sexi. Fii un pic mai indiferenta in ceea ce-l priveste si ai mai multa grija de tine (stiu ca gelozia, incertitudinea dor dar, daca-l iubesti...)si ai sa vezi ca situatia se va schimba. Un barbat (care merita) in ziua de astazi se tine acasa doar cu multa ddragoste, alint, relatie sexuala beton.
FII FRUMOASA SI AI MAI MULTA INCREDERE IN TINE, la urma urmei esti SOTIA lui si ai inca prioritate - nu o pierde, LUPTA
Multa bafata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by paky

Draga davidutza, in loc sa-l urmaresti pe el, incearca mai bine sa vezi ce l-ar face pe el sa te insele. Apoi parerea mea este sa te schimbi nitel. In loc sa-l cicalesti mai bine il astepti cu masa intinsa, cu mancarea lui preferata. iar tu sa fii mereu frumoasa, schimba-ti coafura, culoarea la par, imbracamintea. In casa o tinuta lejera, sexi, afara o tinuta eleganta dar tot sexi. Fii un pic mai indiferenta in ceea ce-l priveste si ai mai multa grija de tine (stiu ca gelozia, incertitudinea dor dar, daca-l iubesti...)si ai sa vezi ca situatia se va schimba. Un barbat (care merita) in ziua de astazi se tine acasa doar cu multa ddragoste, alint, relatie sexuala beton.
FII FRUMOASA SI AI MAI MULTA INCREDERE IN TINE, la urma urmei esti SOTIA lui si ai inca prioritate - nu o pierde, LUPTA
Multa bafata!

Adicatelea, daca arati mai nu stiu cum, n-ai nici o sansa?!
Nevasta tb sa stea acasa sa-l astepte cu mincarea lui preferata?
pfiuuuuuuuu, decit asa mai bine ramin singura for ever !
"Ce l-ar face pe el sa te insele ?" - pai orice face partenerul, nu justifica faptul ca-l inseli !
Grija de ea, sa aiba, bineinteles. Dar PENTRU EA ! Nu ca sa-l recistige pe el ! Daca ar trebui sa concurez cu toate femeile pe care le stie sotul meu, care sint mai frumoase, mai bune gospodine, sau mai bune la pat decit mine, as luao zau pe aratura.
Orice casnicie are si defectele ei. Numai e ca pe timpuri, cind femeia statea acasa si alta treaba n-avea decit sa arate bine, sa faca mincare si sa aiba grija de copii. Nu exista dormitoare separate si oricit te-ai ascunde, tot te va vede sotul nemachiata, cu parul hai-hui cind te scoli dimineata si cu fata calcata de tren. Daca astea sint problemele barbatului ca a gasit una mai frumosa pai duca-se in pustii.
Mai bine sa iasa pe afara, la plimbari in doi, la restaurant, sa se simta bine, sa reinvie dragostea de la inceput. Au venit caldurile, totul e verde si frumos, o plimbare e cel mai bun remediu pt. orice.

Scuze ca m-am ambalat, dar imi creste pulsul cind vad sfaturi ca mai sus, in care femeia devine un obiect lucios cu care barbatul se mindreste in lume.

Aceeasi K

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Ai dreptate dar sa stii ca eu mi-am schimbat culoarea parului,am slabit mult,mi-am schimbat pana si stilul de a ma imbraca si ce daca ,el e multumit de cum arat dar tot cu ea pleaca si vine de la birou iar mie imi vorbeste la telefon ca unui "prieten".Azi dimineata cand l-am sunat la fel mi-a vorbit cu toate ca in fiecare zi i-am spus ca nu imi place cum imi vorbeste daca e si ea in masina.Cand e singur e total schimbat si din "pisi"nu ma scoate.Astept sa vad ce imi mai spune cand va veni acasa daca nu cumva va uita.....

Mergi la inceput