Am mare nevoie de ajutor!!

Am mare nevoie de ajutor!! | Autor: davidutza74

Link direct la acest mesaj

Sunt o sotie disperata care crede ca sotul o insela.

Va urmaresc problemele de ceva timp si acum mi-am facut curaj sa va scriu.Iata cu stau lucrurile:suntem casatoriti de 6 ani dar suntem impreuna de 12 ani ne iubeam mult aveam subiecte comune iar acum nu mai putem duce o discutie fara sa ne certam.Sotul meu lucreaza la o firma straina si are o pozitie foarte buna iar tipa despre care eu cred ca ma inseala este colega de serviciu.Decate ori incerc sa discut cu el ce ma doare imi spune sa stau linistita ca totul este doar in mintea mea dar nimic mai mult iar in ultima vrema a inceput sa lipseasca de acasa noapte.Simt ca nu mai pot plang tot timpul nu am chef de nimic ptr.ca ma doare sufletul cred ca voi cele ce ati fost sau sunteti in situatia mea ma intelegeti prin ce trec si ce simt.Ajutati-ma cu sfaturi va rog nu am pe nimeni cu care sa discut voi sunteti singura mea sansa sa pot sa aflu ce se intimpla!
Va multumesc si astept raspunsurile voastre acum nu mai pot continua ptr.ca am atate sa spun ca nu mai imi gasesc cuvintele.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Si cum justifica lipsa de acasa noaptea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Si cum justifica lipsa de acasa noaptea?






guestus du-te naibii http://community.webshots.com/user/slakje100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA26 spune:

imi pare rau pt tine si incearca te rog sa nu mai plangi ca te distrugi pe tine si nu merita,aduna-ti fortele si lupta pt barbatul tau,nu ii mai pune multe intrebari (unde aifost? ,etc.) incearca sa fii pasiva(stiu ca-i greu) si preocupa-te mai mult de persoana ta,iar pe el ignora-l un timp.

aveti copiii?

DANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

daca spui "cred ca ma inseala" si n-ai argumente...ce sa zic?
Nu mai crede!

Faptul ca e stressat si lipseste/intirzie noaptea nu e o dovada clara.
Si eu stau pina la 2 noaptea la birou, cind ramin in urma cu niste proiecte.
Ei, si?

Inseamna ca insel?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Si cum justifica lipsa de acasa noaptea?



Intrebarea e corecta. Chiar asa, unde umbla? Si cum adica sa nu-l intrebe unde a fost? Vorbim de relatia sot-sotie, nu?

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

quote:
Originally posted by DANA26

imi pare rau pt tine si incearca te rog sa nu mai plangi ca te distrugi pe tine si nu merita,aduna-ti fortele si lupta pt barbatul tau,nu ii mai pune multe intrebari (unde aifost? ,etc.) incearca sa fii pasiva(stiu ca-i greu) si preocupa-te mai mult de persoana ta,iar pe el ignora-l un timp.

aveti copiii?

DANA




pe mine mesajele de genul asta ma fascineaza.
De ce trebuie sa luptam pentru a ne pastra barbatii? Deci sunt nefericita, toata ziua ne certam, lipseste noaptea de acasa (banuiesc ca nejustificat, ca la job mai stam toti) si tot ea trebuie sa faca eforturi sa taca, sa se aranjeze si sa-l recucereasca??
Nu ar fi mai bine sa-i fie lui frica si sa-si revizuiasca atitudinea ca sa nu o piarda? Nu asa e logic?
Mai fratilor cutuma asta ca femeia trebuie sa faca totul pentru a pastra casnicia o sa ne urmareasca inca 1000 de ani!! De ce?
Nu mai bine transmitem mesaje de genul: Tu esti valoroasa, nu-ti fie teama sa traiesti singura, atata timp cat te porti corect meriti ca cel de langa tine sa se poarte la fel, mergi pe drumul tau, traieste-ti viata!
Stiu ca ultimul trend la "in unul sau in doi..." este sa ajutam, nimeni nu mai are curaj sa zica "divort" etc, din contra oricine are o problema primeste 10 sfaturi de schimbare de look si eventual unul sa se roage la DD!

Davidutza,
Nu merita sa fii nefericita. Nu merita sa-ti pierzi vremea. Nu te mai gandi ca te inseala fara sa ai dovezi clare pt ca scenariile de genul asta te vor distruge.
Si ca regula generala, daca atmosfera din casa e de nesuportat, muta-te un timp. Time-outul face minuni!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

quote:
Originally posted by mazzel

quote:
Originally posted by Guestus

Si cum justifica lipsa de acasa noaptea?






guestus du-te naibii http://community.webshots.com/user/slakje100




mazzel, scuza-ma, dar chiar nu am priceput...
Mie mi se pare o intrebare f buna, nicidecum ptr. un asemenea raspuns, ca cel dat de tine.
Mi s-a parut cel putin deplasat...


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Nadia ,stai calma ,ca Mazzel e un membru vechi si isi permite ,probabil ,asemenea glume cu Guestus.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mazzel spune:

quote:
Originally posted by Nadia1976

quote:
Originally posted by mazzel

quote:
Originally posted by Guestus

Si cum justifica lipsa de acasa noaptea?






guestus du-te naibii http://community.webshots.com/user/slakje100




mazzel, scuza-ma, dar chiar nu am priceput...
Mie mi se pare o intrebare f buna, nicidecum ptr. un asemenea raspuns, ca cel dat de tine.
Mi s-a parut cel putin deplasat...


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!



pai guestus m-a facut sa rad bine de tot, este un simpatic.(nu am zis-o ca jignire ci cu simpatie).
gata, acu iti trecura supararile ca ai aflat?

scuze pt devieri, azi am avut o zi buna si cand am citit cele scrise de guestus am avut o izbucnire de ras ca m-am inecat cu kafeaua..
mai descretitiva si voi fruntile ce dumnezeu, tot puse pe hartza va gaseste omul
guestus , scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artar spune:

Eu am trecut si inca trec prin ceva asemanator si sunt adepta mottoului" prefer un sfirsit de groaza decit o groaza fara de sfirsit".Tu ce preferi?

Elimina orice fel de suspiciune, fii sigura de ceea ce se intimpla si ia decizia in urma careia tie sa-ti fie cel mai bine.Daca poti sa treci peste asta si crezi ca merita sa lupti pt el, lupta daca nu, nu...Eu nu mi-am pierdut timpul desi am un copil si 12 ani de casnicie in spate...

Iti doresc multa putere si sper ca totul sa fie doar un balon de sapun!

Mergi la inceput