si totusi...gradinita particulara sau de stat?

si totusi...gradinita particulara sau de stat? | Autor: teo1970

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
ajutati-ma sa-mi lamuresc aceasta problema si ,mai ales, sa gasesc o gradinita potrivita pt. baietii mei.
Cred ca fiecare forma de gradi are si parti bune, si parti rele.
Totusi, cum e mai bine sa facem?
Va pup,
Teo, Matei si Ioan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmina spune:

daca citesti la subiectul despre copil supradotat, tocmai am vazut opinii privind diferenta intre gradinitele de stat si particulare.
o gradinita buna ... eu recomand asta la care e Alexandru al meu acuma: 203. deocamdata sunt multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

draga carmina,

iti multumesc mult pt. raspuns. drept sa-ti spun as prefera o gradi de stat, sau cel putin asa cum erau ele pe vremea noastra. nu cred ca intotdeauna banii inseamna si calitate, mai ales in zilele noastre.
parca gradinitza voastra era pe la scala? destul de departe de noi, stam pe la bellu, n-as vrea totusi sa trambalez copiii, chiar daca nu-i duc cu transportul in comun.
multumesc mult.

teo, mama lu' matei si ioan (zisi kiki si nane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaela spune:

Nu stiu daca are importanta daca e particlara sau de stat, dar foarte importante sunt urmatoarele:
-educatoarea, daca copilul nu o place poti sa faci ce vrei ca el nu va veni cu drag la gradinita
-conditiile pe care le ofera gradinita respectiva, daca nu are caldura (in general iarna) copilul o sa fie mai tot timpul racit, si nu cred ca e bine
Ar mai fi cateva dar cred ca aceste sunt cele mai importante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

nici eu nu ma pot hotara:de stat sau particulara;
stie cineva aproape de 13 septembrie o gradinita de stat,buna ?

Mergi la inceput