Clipe din trairile sufletelor noastre...(7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ok, Dani, te adaug in lista. Abia astept sa va vad pe tine si pe She, cand o avea ea amabilitatea sa mai treaca pe la noi.

Cat despre briose si alte bunatati...nu ne stii pe mine si pe Brenda. Ce ne-am mai parui pe ele ! Bine ca sunt virtuale si nu ingrasa.

Eu am descoperit o muzica care ma fascineaza, la recomandarea unui barbat la fel de fascinant, asa incat ascult non stop Yani - Acroyali.

Do not disturb Vorbiti in soapta !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Fratilor, ce se intampla ?
Nu imi pot citi PM-urile.

In schimb sub denumirea fiecarui subiect scrie "Chat pe aceasta tema", si chiar si intra in chat, numai ca nu prea e nimeni pe acolo.

S-au facut modificari asa de majore ???? Stie cineva ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna seara. Vestea buna e ca sunt in concediu saptamana viitoare. Vestea proasta e ca mama a fost implicata azi intr-un accident de masina in lant. Slava Domnului ca e bine, doar masina e busita bine. Un dement a venit cu 100 km/h, a intrat intr-o Dacie papuc, care a intrat in masina mamei si mama a fost impinsa la randul ei intr-o a patra masina. Daaa, tocmai cand ziceam ca saptamana viitoare pun iar mana pe volan, ca din toamna voi fi nevoita sa fac naveta Snagov-Bucuresti. Mama tocmai se ducea s-o ia pe Cata de la cresa, ufff, bine ca nu era copilul in masina... Cata era foarte curioasa: Cine a stricat masina mea ?:))
Pitica e iar intr-o perioada de curiozitate maxima. Ieri seara, m-a supus unui tir de intrebari: Cine l-a pus pe Mickey Mouse pe perdea ? Dar ce face acolo ? Il vreau de acolo... La care eu, deh, om matur, i-am zis ca e un model imprimat, ca nu se poate... ca e desenat pe perdea. Insa Cata are, ca toti de varsta ei, o imginatie bogata... S-a ridicat de pe canapea, s-a intins pana la Mickey Mouse de pe perdea, l-a luat de acolo imaginar si mi l-a aratat... Mi-a intins manuta si mi-a zis: Uite, il vezi ? Ai vazut ca am putut sa-l iau de acolo ? Il iau cu mine in pat sa doarma. Sigur ca, pana la a face nani, au urmat alte intrebari: Cine a pus pisoii pe aplica ? Hai sa-i luam de acolo. Am un glob cu un om de zapada in el si cu zapada... Deja ghiciti intrebarile. Cine l-a pus pe omul de zapada acolo ? Dar zapada cum a ajuns acolo ? Si lichidul de ce e acolo ? Hai sa luam lichidul de acolo... In rest, am constatat ca cele mai multe crize de isterie le face cand nu doarme suficient, iar la cresa n-o lasa sa doarma cat are ea nevoie, au program, asa ca ii trezesc pe toti, chiar daca unii mai dorm. Am incercat sa vorbesc cu toata lumea s-o lase sa doarma, ca pe urma nu te intelegi cu ea... dar n-am avut succes. Oricum, o sa am in vedere o gradinita particulara, vad ca greu comunici totusi cu educatoarele de la stat. Nu ca nu si-ar face datoria, dar le e greu sa aplice un program personalizat, in functie de copil.Dar cred ca si ele cam vor sa scape de ea, in ultima vreme ma tot intreaba cum ma descurc cu ea acasa, ca e foarte incapatanata. Intr-una din zile, cand m-am dus s-o iau de la cresa, m-am intalnit cu directoare, al carei baietel e in grupa cu Cata. Si ma intreaba: Ce faceti ? Eu: Bine,am venit sa-mi iau copila. Ea:Baietelul, vreti sa spuneti. Ca face cat zece... dar sa nu exagerez, cat 5 baieti la un loc tot face. :))

Kuki, poate o sa am mai multe de povestit saptamana viitoare, ca o sa stiu orice miscare a copilului, daca stau acasa.

Cati, Cata s-a indragostit de Raducu. M-a zapacit sa se uite la pozele cu el. Nu mai ai sa-mi trimiti ? Azi a stat nemiscata mai bine de jumatate de ora in fata calculatorului, uitandu-se numai la pozele cu el. Daca voiam sa-i pun si alte poze, facea urat.:))

Lola, esti sigura ca se poarta altfel cu copilul tau din prima casatorie ? Poate ti se pare din cauza neintelegilor voastre si esti mai sensibila... Nu stiu ce sa zic, sper sa reusiti sa va rezolvati problemele.

Brenda, bafta la examene !

Ei, cam atat pe seara asta.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza......
Cafeaua v-o las aici,pe plita calda,briosele sint si ele calde,lapticul e la rece sa nu se strice....(Doamne,cine ne-o citi zicem ca sintem nebune,da' mie-mi place nebunia asta)....
Am plecat,desi abia ma tarasc.....
S-aveti o zi!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Neatza fete cucuiete.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza si eu...
Ahhh ce frumos e afara ! E soare, desi e inca racoare. Dar daca ma infofolesc nitel, chiar pot sa-mi beau cafeaua pe balcon.

Ioana, delicioase momentele cu Cata si cu "de ce"-urile specifice varstei. Iti doresc sa ai mai putin de lucru sa ai timp sa te bucuri de fiecare clipa cu ea.

Brenda, iar briose ???? Ai mila !

Va pup, fug in balcon, printre petunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna ziua la toata lumea!
Cine a zis ca sportul face bine la sanatate, n-a mintit deloc. De cand ma duc la sala, ma simt mai bine, sunt optimista, s-a dus si astenie si tot .

Diana e bolnavioara, are febra, a racit... O doftoricesc eu, acasa, sper sa treaca fara antibiotice. Brenda, tu ce i-ai mai dat Dianei in afara de Nurofen, vit.C si ceaiuri indulcite cu miere?

Ioana, educatoarele de la stat daca ar putea, ar sta acasa si-ar lua salariu. Nu stiu deloc sa-si apropie copiii, ar vrea sa stea cuminti in banca lor, sa nu le deranjeze de la cafeluta.

Brenda, bafta la examene! De miercuri incep si eu, sper sa fie in regula.

Cati, ai iesit la plimbare ieri? Ce mai face Raducu?

Editez ca am dat enter si mi s-a trimis mesajul...

Iulia, o sa ascult si eu melodiile de care aminteai, daca zic ca ti-au fost recomandate de un barbat extraordinar . In alta ordine de idei, te invidiez cu atatea flori pe balcon. Si eu le-am scos pe ale mele, insa balconul meu nu e inchis si cu frigul care a fost in ultimele zile, nu le-a mers prea bine.




http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Alma, astept impresii despre Yani.

Si balconul meu e neinchis, dar vad ca petuniilor si muscatelor le merge de minune.
O sa le fac poze sa vi le arat si voua, asa sunt de mandra de ele.

Multa sanatate Dianei.
Eu cred ca am 3-4 ani de cand m-am incapatanat sa nu-i mai dau antibiotice lui Cris. Cat ar fi de racit, nu primeste decat paracetamol sinus, strepsils, chestii din astea si nu ne lipseste catina cu miere.
Apropo, catina e culeasa din zona Buzaului, de la Gura Teghii.

Ioana, si eu iti recomand o gradinita particulara. Educatia de la varsta asta este determinanta pentru toata viata, eu asa consider.
Stiti vorba aia cu "cei sapte ani de acasa".
Si aproape ca nici nu mai sunt "de acasa" ci au devenit "de la gradinita"...deci cu atat mai importanta e alegerea gradinitei.

Ma duc sa-mi fac o cafea. Dani s-o fi trezit ? Eu cu cine o beau???






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Dani s-o fi trezit,dar azi e simbata si ea nu e la serv....si de acasa evita sa dea drumul la calc....
E super afara.....e minunat....io am venit pe la 4 si am dormit pina acum,acum ma pregatesc sa ies in natura......

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatzaaaaaa.......
Din nou o zi superba,superba,superba......
Bucurati-va de soare,de ciripitul de la fereastra,de imensitatea asta de verde,de flori......si de florile de linga voi care va spun "mama"

Huhhhh......a dat romantismul peste mine.....

Ia mai treziti-va mai,ce tot leneviti prin pijamale intr-o zi atit de minunata?
Cafeaua se raceste,briose n-am mai facut ca ziceti ca va ingrasati,haideti o data......


P.S.Si totusi.....mi-ar fi placut acum sa fiu intr-un colt de natura salbatica.....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput