Clipe din trairile sufletelor noastre...(7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lolabumi spune:

Dra acolo la formular trebuie sa-i dau date despre Card Number si ce fac?








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lolabumi spune:

Am reusit sa-mi fac un album pe http://community.webshots.com
Multumesc pt. idee .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Neatza :)

Gata, m-am trezit si io :) si ies la raport.
Simbata am gradinarit si noi. am pus si vreo 6 fire de roshii :) daca nu fac fatza , o sa va trimit si voua.
si noi am avut 2 party-uri, asa ca fetele mele au avut fun.

la mine calc.e tot timpul deschis. asha ca sa nu va suparatzi daca voi zicetzi si eu nu :)

ma duc sa fumez si sa-mi beau cafeaua de la kuki.
brenda, sa ne spui cum fu' la examen si unde sunt briosele mele? ca le tot caut...da'...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ha, ha...uite cine ma inveseleste pe mine !

Dani, deci anul asta am rezolvat-o cu bulionul, asteptam importuri masive de rosii din Canada
Si te-a lasat Brenda si pe tine fara briose, ti-am zis ca noi suntem pofticioase, ne batem pe ele.

Brendaaaa, da-i fetii briosele, mai, ca ea n-are nevoie de dieta ca noi !

Noroc ca m-am mai inveselit un pic cu voi, ca am avut o zi... Si mai urmeaza, altele si mai si.

Ioana, imi place, se simte din ton ca esti mai vesela si mai relaxata.
Lasa ca e bine, iti mai incarci bateriile un pic si te intorci in campul muncii cu forte proaspete. Cum merge sofatul ?

Cati, azi m-am uitat dupa tine prin Tiglina, as fi urcat un pic la tine, dar eram cu parintii mei...si suparata tare...mai bine vin cand oi fi mai in forma.

She...daca nu vine Mahomed, stii...vine muntele, vezi sa nu te trezesti cu noi pe-acolo

Alma, sanatate multa Dianei si tie un strop de veselie.

Noapte buna, gagici !






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza!
Iaca....prezent cu cafelutza
De fapt,o sa fac si briose,cine stie ca nu tre sa le manance,sa se abtina,ca sa nu-i privez pe ceilalti de ele....
Uffff.....fug,ca sa nu fuga altii.......

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Azi sunt libera, dar bineinteles ca n-am avut somn...m-am foit pe toate partile si m-am trezit cu dureri de cap.

Nu stiu de ce naiba ma simt asa...ma copleseste responsabilitatea asta de a cauta o casa pentru mine si pentru puiul meu.
Daca nu calculez de 100 de ori pe zi si imi imaginez fel de fel de scenarii...
Eu vreau sa caut intr-o zona linistita si frumoasa, dar cu apartamente mai mici, parintii mei ma bat la cap sa aleg un apartament mai mare intr-o zona mai putin buna...eu nu mai stiu ce sa mai fac si cum o fi mai bine.
Cu banii sunt la limita, stau cu grija ca ex-ul se razgandeste sau ca imi mai cere cine stie ce, desi m-a stors de tot, nu stiu ce ar putea sa-mi mai ceara. Contravaloarea furculitelor, doar.

Si uite-asa, desi realizez ca sunt o norocoasa ca am totusi bani de un apartament, nu reusesc sa fac din alegerea lui o bucurie. Parca sunt stoarsa de toate puterile. Trebuie sa ma adun cumva si sa ma gandesc bine.

Hai ca mi-am expus of-ul de dimineata, poate m-am mai descarcat si mi-o fi mai bine.

Sa avem o zi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata. Ieri am avut o zi foarte frumoasa si linistita. Cred ca nu m-as plictisi daca as iesi la pensie.:)))

Kuki, baiatul tau e maricel. Cred ca important e sa ai suficiente camere (indiferent de cat de mari sunt ca suprafata), cat peste cativa ani sa poata si el sa aiba intimitate, cand va simti sau va avea nevoie.

Alma, e mai bine Diana ?

Pupici si sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Eu am bani de un apartament cui 2 camere semidecomandat intr-o zona frumoasa sau decomandat intr-o zona cu mai multe betoane.
Camerele sunt cam la fel de mari. Diferenta de spatiu vine din holuri si bucatarie.
Iar Cris mai are de stat cu mine vreo 5 ani, dupa care sigur nu va face facultatea in Galati.

In fine...ma mai gandesc. Daca aveti vreo parere, orice imi prinde bine ca sunt intr-o ceata de nu stiu ce-i cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Eu am bani de un apartament cui 2 camere semidecomandat intr-o zona frumoasa sau decomandat intr-o zona cu mai multe betoane.
Camerele sunt cam la fel de mari. Diferenta de spatiu vine din holuri si bucatarie.
Iar Cris mai are de stat cu mine vreo 5 ani, dupa care sigur nu va face facultatea in Galati.

In fine...ma mai gandesc. Daca aveti vreo parere, orice imi prinde bine ca sunt intr-o ceata de nu stiu ce-i cu mine.

Iulia




Zona buna si frumoasa, categoric!! va creste foarte foarte mult in pret in 4, 5 ani si vei putea poate sa-i iei pustiului o garsoniera si tie altceva, daca vrei.
la ce te incalzeste ca ai bucatarie mai mare si hol mai mare intre betoane?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Iulia, parerea mea e sa iei un apartament mai nou, dupa '77-'80. Pentru ca, in timp, cele mai vechi vor fi vandute mai greu (nu ca ai vrea sa-l vinzi mai tarziu). Eu as alege o zona buna, nu neaparat central, cu multa verdeata si liniste. Spatiul e mai putin important, conteaza sa ai un loc al tau unde sa te simti bine. Apartamentul meu e semidecomandat si are 50 mp suprafata. E spatiu destul pentru noi doua, desi mi-ar fi placut unul decomandat. Daca sunt in bucatarie, nu aud ce spune fiica-mea din dormitor .

Nu stiu daca vrei cu imbunatatiri sau fara, desi, daca ai bani de ajuns, e bine ca macar baia si bucataria sa aiba gresie si faianta. La mine n-au avut si gandeste-te ce inseamna ca o femeie sa stea cu muncitorii pe cap, cateva saptamani, carat materiale doar eu cu tata, de bani cheltuiti nu mai zic. Si n-am facut decat baia (nu puteam s-o las asa), bucataria a ramas asa cum era, am zugravit doar.

Tot ce poti face e sa te duci sa vezi mai multe apartamente, in diferite zone si-apoi sa te hotarasti.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput