DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Clubb, eu am fost ieri la domnul doctor pentru ultimele detalii ale internarii de maine (cezariana) si mi-a spus ca nu este permisa in spital asistarea la operatie; ce-i drept speram mai mult sa o lase pe mama cu mine la reanimare, dar a zis ca nu si eu nu am insistat pentru ca nu e genul meu. Mi-a spus ca vizita legala este de la 15 in sus, dar eu cred ca le va da voie si inainte sa mai intre pe la mine.
Si eu am auzit ca la unele a asistat sotul dar probabil asta era mai demult si probabil lucrurile s-au mai schimbat de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

rosioara nastere usoara si bb sanatos! sa revii cat mai repede sa ne spui ca sunteti bine, sanatosi!


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Helenutza, iti multumesc. Sa-mi tineti pumnii stransi pentru sanatatea bebitei si ca sa ma refac cat mai repede. Eu ma voi stradui.Sper sa reactionez bine la anestezie.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Da, Corina eu sunt. Si eu te-am mai vazut dar mi-am facut cont de curand si de fiecare data dureaza ceva pana se afiseaza mesajul. Ti-am raspuns si dincolo. Doamne ajuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

rosioara nastere usoara si sa ne povestesti cum a fost. Recunosti cumva numele de Margaritar? sau ma insel eu.

Te pupic.
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Rosioara sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!
Nu-ti face probleme in privinta vizitelor pentru ca dl. dr. sigur va permite familiei sa vina la tine.
Sa ne spui cum a fost.



MIRELA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Noi am pus in mod expres problema asistentei sotului la nastere iar Dr. Nayel a fost super dragut si ne-a spus ca el considera ca atunci cand sotul asista la nastere este mult mai bine pentru mama, reprezentand un sprijin psihic pe care altcineva nu-l poate suplini. Ne-a spus ca dansul este de acord ca sotul sa asiste la nastere iar numai in cazul in care va fi vanzoleala prin spital, gen comisii de la Sanepid, urgente sau altfel de controale va fi mai complicat. Ne-a spus ca motivul pentru care in Romania nu se accepta prezenta cuiva din familie la nastere sunt lipsurile din sistemul medical care pun intr-o situatie nefavorabila atat medicul cat si personalul medical si ca nu trebuie sa vada si cineva din exterior toate aceste probleme.

Eu o sa nasc in Decembrie si sper sa fie chiar intre Craciun si Revelion, atunci cand turele sunt mai lejere si spitalul nu va fi inpanzit de directori si prea multi sefi de sectie.

Rosioara, nastere usoara, ai incredere ca totul va fi bine!

Bedrosmart, vroiam sa va rog si eu sa-mi trimiteti acele informatii pretioase referitoare la tarife. Trebuie sa ne pregatim si noi pentru marele moment si as vrea sa am o idee la ce sa ma astept. E un subiect destul de delicat dar asta este realitatea, n-avem ce face!

O sa va povestesc si o situatie stanjenitoare in care am fost pusa de catre sotul meu, chiar in fata dr., acum trebuie sa fug la gargarita mea care n-are stare!

Va pup pe toate!

Tina 24+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Florentina, ti-am trimis PM.

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clubb spune:

Multumesc mult pentru sfaturi si pareri. Trebuie sa-l contactez cumva pe dl. dr. pana la urmatoarea consultatie ca sa aflu direct si de la dansul.

Crinuta, un alt medic din CF 2, cu alta specializare, m-a recomandat la Nayel.

Aha, e bine de stiut ca nu e prea vorbaret caci am crezut ca-i suparat

Bedrosmart, imi poti trimite pe privat tarifele? Te rog mult!
Si daca are cineva si mobilul dr-ului....

O seara buna va doresc!


Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Am venit si eu sa incurajez cezarienele din zilele urmatoare...
Fetelor sa nu va fie teama de operatie pt ca Nael este un super meserias, de fapt este cel mai bun

Eu acum 4 luni am intrat aproape tiris in sala de operatie, simteam ca nu mai pot sa respir de frica, nu ma puteam gindi nici la bb, tremuram de nu puteam nici sa mai vorbesc....am fost VARZA si adoua zi ma plimbam pe hol la vizitatori
Nici macar nu m-a durut operatia, m-a durut putin burta care se stringea... dupa o saptamina parca nu nascusem eu, iar acum dupa 4 luni se mai vede o dunguta fina de operatie sa imi aduc aminte ca eu sunt mama

Va pup si va tin pumnii ! nastere usoara fetelor !

Dolce
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2

Mergi la inceput