DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dolce ai o fetita superba.Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii.
Sriu ca la sala poti merge dupa 6 luni de la cezariana.
MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Esti sigura ca dl dr este pe 17 de garda? Si eu am nevoie sa merg pe 17 insa stiam ca pana pe 18-20 ar fi in concediu

quote:
Originally posted by rusealexa

De la 01 August - 15 August 2006. Pe 17 August il gasiti de garda. Atunci trebuie sa mnerg si eu.


rusealexa



Martha 36
ticket lilypie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_78 spune:

Neata fetele!

Am fost la Dr. Nayel la 8 sapt, a fost ok, insa nu m-a impresionat in mod deosebit. Poate din cauza faptului ca a fost cam expeditiv sau asa mi s-a parut mie...trebuie sa mai merg acum la dumnealui (am 11s) dar este in concediu momentan iar de vineri plec eu in concediu pt 2 saptamani.

Am pe 11 sept o programare la ecografie + triplu test la CMU la Iosup si as vrea sa merg la Nayel cu rezultatul la triplu test si cu aceasta ecografie...ce credeti? se uita pe ecografia facuta de alt medic? ca nu as vrea sa-mi mai faca o alta ecografie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Buna fetelor.

geo_78 eu sunt pacienta dr. Nayel de mai bine de 1 an, dar cu probleme nu pot ramane insarcinata. De cate ori am mers la consultatie fie la cabinet fie la spital sa purtat foarte frumos si daca nu intelegi ceva are rabdare sa-ti explice.
Referitor la intrebarea ta nu este nici o problema ca faci ecografia in alta parte, se uita pe ele, oricum are si la cabinet ecograf si pe parcursul sarcinii iti mai face si el ecografii. Din cate am inteles incepe serviciul pe 16 august si este de garda pe 17 asa ca poti merege la consultatie dar inainte suna sa te programezi. Sa ai in continuare o sarcina usoara si un copil sanatos care sa-ti aduca multe, multe bucurii.
Te pupic dulce.
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_78 spune:

Multumesc ayna pt raspuns

O alta intrebare pt pacientele gravidute ale Dr.Nayel: la cat timp mergeti la consultatie la Dl.Dr.? Lunar? Va face eco lunar sau cum decurge o consultatie ?

Daca ma duc cu o eco facuta in alta parte, mai face eco la consultatia respectiva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Eu am mers lunar la control si de fiecare data face si ecografie si tuseu vaginal(daca mergi la cabinet).La spital face numai eco,asta in cazul in care nu ai probleme cu colul.
Sarcina usoara si bebe sanatos!

MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Fetelor, am o mare nelamurire si poate voi, cele care ati nascut deja cu Dr. Nayel prin cezariana, ma puteti ajuta.

Am cam inteles care ar fi tarifele practicate in spital pentru dr., anestezist, asistente etc. Dar nimeni nu zice nimic de dr. care este mana a doua si care contribuie si el substantial la operatie.

Intrebarea mea este: voi cum ati procedat, l-ati platit separat, sau ati considerat ca onorariul lui este cuprins in onorariul dr. Nayel?

V-as fi tare recunoscatoare daca ati putea sa-mi raspundeti, ca n-as vrea sa ajung la spital si sa ma trezesc, Doamne fereste, ca n-am suficienti bani la mine.

La multi ani celor care isi serbeaza azi ziua numelui!

Bedrosmart 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Bedrosmart eu i-am dat numai lui Nayel bani inainte de operartie o parte,si restul dupa pentru ca asa vrea dansul.Recunosc ca nici macar nu am intrebat de mana a doua la operatie
Cred ca cel mai bine intrebi acolo pe cineva cum sa procedezi pentru ca sigur ti se va spune.
Iti doresc o nastere usoara si un bebe sanatos
MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

BEDROSMART, nici eu nu am dat la mana a doua, ca a iesit inainte sa se termine operatia si sotul nu l-a mai vazut, iar cand l-a vazut iesind nu i-a dat prin cap sa ii mai dea si lui ceva. Asa ca el saracu' nu a primit nimic.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hahaha, nici eu n-am dat nimic pt mana a doua. Habar nu aveam cine a fost, n-am vazut pe nimeni. Nici nu stiu daca a fost cineva. Sincer, numai de asta nu imi ardea dupa operatie.





Crinuta si Rayan


Mergi la inceput