in vacanta in Grecia, insarcinata 5luni?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

LindaZ
Eu zic sa mergi in excursie,sa nu o ratezi.
Vad ca esti din Iasi, daca nu ma insel, si eu tot ieseanca sunt de loc, cu toate ca am plecat de mult de acolo,asa ca stiu modul cum gandesc parintii,ingeneral: vai, cum sa pleci in strainatate in conditille astea?, cum sa iei copilul cu tine, mic fiind?etc,etc.
Iti spun eu ca,chiar daca ai veni aici, la Londra, in octombrie, nu ar fi bai, daca medicul zice ca nu e problema.
Eu cand merg in Dubai ,merg cu Emirates, la clasa speciala, iar clasa speciala presupune inclusiv pat pentru tine, daca platesti extra. Conditiile sunt super in avion iar personalul e extraordinar. Am fost si cu fetita acolo, avea cateva luni, asta inafara de faptul ca am adus-o inapoi la Londra cand era bebe foarte mic, de o saptamana.Nu ma intreba cat am transpirat pe langa consulatul britanic, sa obtin in regim de urgenta pasaport pt ea. Si pt copii, poti apela pe durata zborului la baby-sitter, care e de-a dreptul fantastica.
Eu, de cand ma stiu, sunt cam exentrica, si niciodata nu am tinut cont de nimic, am facut numai ce am vrut eu,chiar daca uneori am platit scump pt asta ( sarcini pierdute si alte alea).
Insa, o simpla excursie in Grecia nu ar trebui sa te faca sa te simti in pericol,pur si simplu ia avionul si ...enjoy it.
Daca vrei mai multe amanunte cu privire la sistemul de sanatate de aici, din londra, in ideea ca vrei sa vii in octombrie aici, da-mi PM, o sa iti raspund cu mare placere. Noi, de fapt, suntem si colege la mamici de noiembrie-dec, asa ca o sa nastem cam in aceeasi perioada. Uite, si eu in iulie plec in Singapore, si o sa fiu in 5 luni, ca si tine. Asa ca, curaj.

cristina lutac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Mergi cu avionul. Anult trecut am fost in Turcia cu avionul in iulie si am nascut in octombrie. Am avut o hartie de la medic cum ca sunt "OK", dar nu mi-au cerut-o. Nu am avut nici un fel de probleme. Concediu placut si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

LINDA eu-s proaspat intoarsa din romania.....am de facut 1000 de km pana aici unde stau....si din petrosani si pana la bucuresti inca 400 km.....asa ca am adunat vreo 3000 de km....dus-intors....in numai 6 zile.....si sunt in 37 de sapt...adica cu burta la gura gata sa nasc!si sincer mie nu mi s-a parut imposibila deplasarea...toata lumea ma sfatuia sa renunt...dar eu nu si nu ca trebuia sa ajung la ambasada.......acum daca vrei in vacanta...fii sigura ca nu o sa fie la fel ca si cum nu ai fii gravida.....dar te relaxezi,te plimbi,mananci bine.......si diversificat......eu te sfatuiesc sa mergi!o sa ai o problemA daca esti geloasa ......o sa ti se para ca sotul tau se uita la alte femei tanjind.....e fals!o spun din proprie experientza!ca acum tu esti cea mai frumoasa pt el!pupici!

RAALUCUTZA37+cuRAUL CELESTIN http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput