noi sagetatoarele

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

ROXI la fel gandeam si eu pana nu de mult. Cu cezariana... pana cand o prietena de-a mea, o sarboaica, cu 2 nasteri la activ, mi-a zis asa: alege, ori o nastere naturala, doare atunci si inca putin si gata! Ori o cezariana cu care tragi vreo 2 saptamani... pe mine argumentul asta m-a convins, mai ales ca am o operatie de extra-uterina si tot operatie e si stiu cum e sa fii taiata pe burta.


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Apropos de "dorul de duca" al sagetatoarelor; luni seara mi-a zis leul meu: "O sa-ti dau un pumn de o sa iti iasa tot sangele tziganesc din vene..." Glumea, normal, dar el de cate ori eu ii spun ca tre sa plecam pe undeva ca TREBUIE sa plecam!!! el da vina pe sangele mostenit de la bunica mea tziganca, nu pe zodie... si sincer, nu stiu care din 2 cantareste mai mult...


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

quote:
Originally posted by Nadia1976

Apropos de "dorul de duca" al sagetatoarelor; luni seara mi-a zis leul meu: "O sa-ti dau un pumn de o sa iti iasa tot sangele tziganesc din vene..." Glumea, normal, dar el de cate ori eu ii spun ca tre sa plecam pe undeva ca TREBUIE sa plecam!!! el da vina pe sangele mostenit de la bunica mea tziganca, nu pe zodie... si sincer, nu stiu care din 2 cantareste mai mult...


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!



ce haios!
si eu sunt mereu cu gandul la duca....;as merge in concedii o data la 2-3 luni....;niciodata nu-i suficient d emult si nu sunt niciodata satisfacuta din pct asta de vedere.

drum bun pe und emai plecazti!

pupici!!!!!!!!!!!!



roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Nadia am dat pe gogle horoscop luna mai 2006 si sunt acolo la horoscope.....numai sa ai timp sa le citesti

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360
"Moare incet cel care nu schimba foaia atunci cand este nefericit,cel care nu risca certitudinea in favoarea incertitudinii pentru a urma un vis,moare cate un pic cel care nu-si permite macar o data in viata sa fuga de sfaturi intelepte"-Pablo Neruda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

salutare la sagetatoare!

cu dorul de duca o rezolvaram... clar ca e caracteristica zodiei! da' pe mine ma intereseaza daca dependenta asta de munca e tot de la zodie! ca eu cred ca am cam, innebunit in ultima vreme si sa stiu de la ce mi se trage

arleena, sa-ti traiasca si sa fiti toti sanatosi si sa va bucurati unul de altul!

roxanicea, mai e una! eu nici nu concep sa nasc natural, mi-ar fi o frica de moarte!

mormelvio, concediu placut! daca ai sti ce pofta imi facusi...

la sagetatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

quote:
Originally posted by addinel

salutare la sagetatoare!

cu dorul de duca o rezolvaram... clar ca e caracteristica zodiei! da' pe mine ma intereseaza daca dependenta asta de munca e tot de la zodie! ca eu cred ca am cam, innebunit in ultima vreme si sa stiu de la ce mi se trage

arleena, sa-ti traiasca si sa fiti toti sanatosi si sa va bucurati unul de altul!

roxanicea, mai e una! eu nici nu concep sa nasc natural, mi-ar fi o frica de moarte!

mormelvio, concediu placut! daca ai sti ce pofta imi facusi...

la sagetatoare



aha, deci esti de-a mea...; mi-e groaza de urletele pe acre le aud la femeile care nasc natural....; si am mai auzit de tot felul de povesti cu hemoroizii care se fac, cu clisme....si peste toate: cu "ruptul"....mi-e chiar imi e groaza!

repet: felicit din toata inima fetele curajoase...dar eu una nu as putea ,cred, s arezist unei asemenea dureri. visez noapte tot felul de tampenii pe tema asta: d egenul ca ma sufoc si nu pot respira si mor in timpul nasterii, sua ca imi crapa inima in mine de la atata fortzare si impins...si tot felul de baliverne care-mi naucesc somnul.....
asa incat ma voi da batuta si cred ca voi merge pe varianta cezarienei. ...sorry...

pupi si nopate buna tuturor!!!!!!

roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Arleena,felicitari si sa creasca mare,sanatos si mancacios!

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

roxanicea,addinel va marturisesc ca si eu am avut o oarecare retinere in a naste natural...si am optat pt natural cu epidurala.....care pana la urma nu a resuit sa mi-o faca dupa 3 intepaturi in coloana si anestezistul a zis ca nu se mai risca....si uite asa am ajuns sa nasc natural si fara anestezie....
recunosc ca a fost dureros...din momentul in care mi-a rupt doc. membranele....dar sa sti ca daca urlii de doare mai rau....clisma nu e obligatoriu sa faci...eu mi-am pus de acasa supozitor cu glicerina si m-am "golit"inainte sa ajung la spital.....
am avut niste asistente si moasa super cand am nascut care m-au indrumat f bine pe parcursul travaliului....cand simti contractia inspiri tare si apoi impingi si faci asta de 3 ori pe o contractie....daca urli nu mai poti impinge si te doare de mori....eu am intrat la 10 in sala de nasteri cu contractii la 4 minute si la 11:20 am nascut.....mi s-a parut o eternitate, si mai urlam si eu pana mi-am dat seama ca daca fac cum zic ele e mai bine si nu doare chiar asa....
acum epiziotomie se face cam 99% mai ales la prima nastere...si refacerea depinde f mult de doc. cum te coase. medicul meu face niste suturi estetice si eu m-am recuperat f bine....tipele din salon cu mine abia se miscau si eu a doua zi abia ca imi mai simteam cusatura.....zic ca e mai bine totusi o taietura de perineu decat o taietura de cezariana unde e sectionat un muschi.....nu doare in timpul nasterii dar doare pe urma....si pot aparea complicatii asa ca zic sa va mai ganditi in legatuar cu cezariana....

la toate

de ALEX 1w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

delphin sa sti ca e super mancacios....ma tine si cate 3 ore sa-i dau sa pape.....am vb cu varamea care neonatolog, ca eram disperata ca nu e bine ce face...dar mi-a spus ca asa sunt astia mici nehaliti...si ar sta toata ziua cu tzatza in gura daca se poate.......noroc ca e mama la mine si ma ajuta ca altfel nu am timp sa fac nimic....

de ALEX 1w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

ARLEENA, SA VA CREASCA MARE SANATOS SI FRUMOS si daca se poate, si cuminte.
Cat despre "urletele" din timpul nasterii, eu consider ca mai rau faci: durerea e tot aceeasi si iti mai si consumi energia pe urlat, in loc sa o conservi sa aduci bb-le pe lume...
Dar cum eu nu am bb, ce spun eu aici e doar teorie... cand o vebi si practica vom vedea.


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput