noi sagetatoarele

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_dm spune:

SI EU! SI EU!...si eu sunt o sagetatoare!!!....

Un loc mic si pentru mine?...14 dec.1975

Va pupic!
Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soficut spune:

Si eu sunt cu voi 10.12.1979, sotul RAC
Nunta nostra 26.07.2003

Piticul Filip 21.09.2006

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_dm spune:


Cheia spre intelegerea oricarui semn zodiacal consta in intelegerea planetei care il conduce. Tu esti condus de Jupiter - cea mai mare planeta din sistemul solar. De aceea faci lucrurile in "dimensiune mare".

Ravnesti intotdeauna inainte, dorind sa-ti extinzi activitatile in multe directii. Modul evident de a-ti indeplini acest scop este sa calatoresti. Iti doresti foarte mult sa vezi aceasta lume mare, dar nu numai fizic. Calatoresti prin intermediul filozofiei, istoriei, a stiintei, etc. Iti doresti sa stii totul.

Setea ta intelectuala nu seamana cu cea a Gemenilor, care este mai mult un soi de curiozitate. Dorinta ta e mai apriga, iar setea mai mare. Vrei sa stii cum e structurata lumea asta, cum lucreaza ea. Esti in continua cautare a marelui raspuns la intrebarea "de ce?" Vrei sa stii care este rostul vietii, de aceea poti fi numit semnul fiozof. Te simti in largul tau in mediile academice sau publicitare. Esti, de asemenea, capabil sa-ti asumi riscul de a practica jocuri de noroc sau de a intra intr-o afacere nu tocmai sigura.


Filosofia ta de viata - pozitivitatea
Iti plac spatiile deschise, natura, animalele. Atitudinea ta pozitiva fata de viata ii face pe oameni sa te iubeasca. (Putini dintre ei stiu ca iti ascunzi durerea in spatele unui acut simt al umorului.)

Chiar si atunci cand confunzi sarcasmul cu umorul, esti pe deplin capabil sa ii incanti pe cei din jurul tau cu firea ta vesela si cu modul sincer si inocent in care spui chiar si cele mai intepatoare vorbe.

Lucrezi din greu, dar esti si un mare petrecaret. Dincolo de toate, insa, esti un cercetas. Daca ai fi trait in fictiune, cu siguranta te-ai fi alaturat celor din "Fratia Inelului" Aventuroasa actiune te-ar tenta prea mult ca sa stai deoparte.

"Ai putea, de fapt, cunoaste Universul? O Doamne, este destul de greu sa descurci cararile din Chinatown."(Woody Allen)

Calitatile zodiei Sagetator
Esti prin natura ta, o fire ambitioasa, desi nu iti place sa faci ceea ce stii ca trebuie sa faci sau ceea ce iti spun ceilalti sa faci. Esti in stare insa sa muncesti mult pentru a obtine ceea ce doresti tu.

Un punct forte in relatiile cu ceilalti este abilitatea ta de a raspandi buna dispozitie, in special prin usurinta cu care privesti lucrurile serioase si viata in general. Stii sa ii mobilizezi pe cei din jur, ai un talent narativ deosebit si entuziasmul tau molipsitor te face un lider innascut.

Sagetatorul in functie de decade
Prima decada (22 noiembrie - 1 decembrie)
Curajos, amabil, este o fire fericita si generoasa. Norocos si foarte stimat de semenii sai. Consecvent, ferm, patrunzator, se inconjoara de lucruri de bun gust. Orgoliul il impinge adesea spre dispute conflictuale. Este religios si desfranat in acelasi timp. Zeflemist uneori.

A doua decada (2 decembrie - 11 decembrie)
Visator, idealist, mai putin dinamic, dar mai artist. Romantism, multe calatorii; amintiri tulburatoare. Instabil si framantat. Nu stie intotdeauna ce sa aleaga si este de multe ori naiv. Gaseste prilejuri de amuzament in imprejurari banale.

A treia decada ( 12 decembrie - 20 decembrie)
Dezordonat, dar intelept, nu e prea dinamic, sau spontan. Realizat pe deplin in viata privata, el etie sa si-o apere (si sa se apere), uzand adesea de siretenie. Petrecaret, glumet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vrancioaia spune:

citat din mesajul lui mormelvio

Salutare sageti din toata lumea...
Vad ca noi nu avem un club deschis pe aici pe DC...sau cel putin nu l-am gasit eu...in cazul in care exista va rog sa ma iertati...dar daca nu...nu vreti sa ne strangem si noi la o barfa mica??? ca avem ce poovesti..
Asa ca va rog sa va inscrieti pe listuta si sa ne sagetati cu cat mai multe mesaje, ca sigur suntem destule din zodia asta...
[quote]

'neata sagetatoarelor...
Adaugati-ma si pe mine pe listutza :
28/11/1980 Vrancioaia (Monica)-sotul leu



http://tt.lilypie.com/UCDJp3.png

Mergi la inceput