noi sagetatoarele

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Sageti din toata lumea, treziti-va!!! Pe unde sunteti dragelor?!


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

arleea, multumim de incurajari si lamuriri!
esti si mai tanara ...poate de aia a mers mai usor...

ma mai gandesc la aspectul asta, pana va fi sa nasc. pupici tuturor!!!!!!!!!
si la multi ani pt onomastica ,daca e vreo elena sau dacaa vetzi sotzi sau fratzi, tatzi =constantini.


duminica placuta!

pupi


roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

arleena, mercik de sfaturi... ca si tine, toata lumea imi spune ca sunt nebuna ca vreau cezariana atata vreme cat nu mi-o va recomanda medicul din vreun motiv bine-intemeiat. dar eu sunt fandosita si pana si la un panaritiu fac urat si ma ia cu lesin acum... om mai vedea cum o iesi! o prietena de-a mea de ex. era programata la cezariana, dar a intrat in travaliu si a nascut natural pana sa ajunga la operatie. asa ca nu e mereu cum se potriveste, mai e si cum se nimereste.

in rest sunteti bine, sanatoase? eu ma chinui cu o viroza urata, dar vad ca inca rezist. ma cert cu lumea pe la job ac cica sa plec acasa sa stau in pat. dar daca bolesc imi trece mult mai greu!

pupici pe botici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Salutare, sagetatoare!


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

addinel si eu tot asa sunt....ma crizez cand ma doare ceva si fac mare caz....dar tocami de aceea am optat pe normal + epidurala....si spre disperarea mea cand am vazut ca nu poate sa-mi faca epidurala imi venea sa mor...am zis ca eu nu mai nasc...nu mai vreau....doare prea tare....dar ce era sa fac...doctorita mea s-a uitat la mine si mi-a spus ceva de genul asta....ca nu suntem la piata sa negociem, am venit aici sa nasc si sa fac bune sa ma concentrez si sa fac ce mi se spune daca vreau sa ascap repede.....imi aminteam si ce a zis mama...sa ascult ca e mai bine si mai usor...asta am facut si nu m-am chinut prea tare(doamne chiar vreau sa cred asta...mai ales ca a trecut)...in tot cazul...daca impingi cum zic moasa si medicul atunci e mai bine...si sa nu urlii...a iti consumi energia pe urlat inloc sa impingi...eu cred ca am urlat numa de vreo 3 ori grooaznic...si mi-am dat seama ca nu ajuta...m-am concentrat...si desi simteam ca imi explodeaza buzele de la atata impins am reusit sa-l scot din mine pe micutul "parazit"
totul s-a terminat cu bine chiar daca vorba aia socoteala de acasa nu-i ca cea din targ si nu mi-au facut anestezie...
si acum imi aduc aminte...nu-mi venea sa cred...cum??/tocmai mie nu poa sa-mi faca??simteam ca mor...ca lesin...mi-au pus masca de oxigen.....si pana la urma am scapat....
concluzie...mai bine o ora juma de chin cum a fost la mine deat cateva sapt in cazul cezarianei....acolo iti taie un muschi care nu se reface f usor....asa ca eu zic sa te mai gandesti...
deci FII o sagetatoare adevarata ......lupta pana la capat...

de ALEX(2w - 8 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

arleea, ce norocoasa esti...ca ai nascut usor si repede...,,
dintre prietenele mele mai toate au nascut cu cezariana...pt ca nu prea s-a pututr altfel. mai mult, unele s-au dus sa nasca normal...di supa 10-12 ore d echin si travaliu,....tot la cezariana au ajuns....
deci nu e o regula: ca e mai bine natural decat cezariana.
depinde de fiecare organism si limita de sus a suportabilitatzii durerii fiecareia.

cunosc persoane care s-au ridicat mai repede din pat dupa cezariana decta unele care au suferit dupa nastere naturala...pt ca aveau rupturi extrem de mari, care au facut infectii, puroi...combinate cu hemoroizi de toata frumusetzea si nu putea sta in fund...si nici jos..ci doar in picioare...
e cumplit...ce sa zic?

parerile sunt impartite....;unele recomanda cezariana..altele pe cea naturala.

eu port ochelari cu dioptrie - 3,50...asaincat nu e prea recomandata nasterea normala. peste toate fac crize de spasmofilie si atacuri de panica....cu respiratzie greoaie, cu simptome de sufoacre...etc ....
nu stiu cat de recomandata este pt mine o nastere normala.
si ....mai fac si 30 de ani....iar pana voi fi mamica..cine stie cat timp mai trece...;nu mai sunt tanara si cu trecerea vremii, nasterea normala e din ce in ce mai dificila.

ai fost o norocoasa si te felicit pt curajul si riscul pe care ti l-ai asumat! bravos!!!!!!!!!!!!

sa fii sanataoasa si bebele tau la fel! sa creasca mare si voios si sa va umple viata de fericire!

sa ne mai povestesti despre experienta ta, noua , acestora care nu suntem inca mamici.


ce mai spune horoscopu`, fetelor??????????
ce s emai aude ca facem saptamana asta?

va pupic pe toate si poate dovedim ca suntem mai active la palavrageala...ca e cam liniste pe aici.

pupici again


roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

sagetatoare, trezireaaaaa!!!

eu am mai scapat un pic de viroza, ma mai sacaie nasul care arata ca o rosie (ca forma, volum si culoare ). dar beneficiez seara de seara de masaj si asta ma face sa suport tot

in rest nimic special, am mult mult de munca... a, mi-am amintit! am facut textele de invitatii. ca la mine la nimeni! am facut doua tipuri de texte, unul protocolar pentru rude mai in varsta altul non-conformist pentru prieteni si colegi. cica luni sunt gata invitatiile, incep sa le impart. mi-e groaza ca trebe' sa vizitez atata popor!

pupici pe botici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

addinel, ce tare faza cu 2 texte! excelent! super originala!
imi place!

cum stai cu pregatirile?

rochia e gata? restul chestiilor ?

de ce-i asa liniste pe aici?

fetelor??????unde va e energia?


ce spune horoscopu`? stie cinvea?
nu de alta...dar sa mai avem subiect de amuzament...ca nu se prea potriveste, vad, cu realitatea!

pupi si seara placuta tuturor!!!!!




roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

28 mai 2006

Sunteti foarte ocupat, dar aveti destula energie pentru a rezolva toate problemele. Cu putina ambitie, puteti sa duceti la bun sfârsit tot ce ati început.

Plan financiar nu stati tocmai bine, dar perspectivele sunt bune.

Puteti sa tineti cont de intuitie, dar ascultati si sugestiile partenerului de viata!

Ce ziceti se potriveste?
Addinel cand ai nunta?

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360
"Moare incet cel care nu schimba foaia atunci cand este nefericit,cel care nu risca certitudinea in favoarea incertitudinii pentru a urma un vis,moare cate un pic cel care nu-si permite macar o data in viata sa fuga de sfaturi intelepte"-Pablo Neruda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/sagetator/


Sa vedeti daca sunteti compatibile cu jumatatea.....iar daca nu sunteti....asta e important e cum va intelegeti voi(asta inseamna sa nu bagati prea mult in seama horoscopul)

Va pup.

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360
"Moare incet cel care nu schimba foaia atunci cand este nefericit,cel care nu risca certitudinea in favoarea incertitudinii pentru a urma un vis,moare cate un pic cel care nu-si permite macar o data in viata sa fuga de sfaturi intelepte"-Pablo Neruda

Mergi la inceput