Pasaport bb-individual sau in pasap. parinti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teosioli spune:

o alta problema este ca daca doresti sa calatoresti doar tu si sotul tau
(in urma trecerii copiluluipe pasaportul tau)nu va mai fi posibil, ci obligatoriu cu copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

quote:
Originally posted by teosioli

o alta problema este ca daca doresti sa calatoresti doar tu si sotul tau
(in urma trecerii copiluluipe pasaportul tau)nu va mai fi posibil, ci obligatoriu cu copilul.





Asa ceva n-am mai auzit. Cum sa nu poti iesi din tara decat cu copilul, daca e trecut pe pasaportul tau? De unde ai auzit asta?

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
Poze
Poze noi si Poze Craciun
Vacanta Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Hm nu cred ca e adevarata faza ca musai trebuie sa iei copilul. Cat despre pasaport individual pt bb mi s-a explicat ca doar daca facem dovada ca iese din tara insotit de un bunic i se poate elibera un pasaport de-asta. Noi am trecut-o pe iri pe ambele pasapoarte. Nu stiam ca la 3 ani tebuie reinnoita poza ei dar mi se pare normal. Merci de info!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Cum am devenit nemuritoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

La noi in tara NU se face pasaport individual pt bebei asa mici.

Eu i-am facut lui Matei la 5 luni pt ca plecam la Londra , si am vrut p.individual, dar mi-au zis ca e prea mic pt asa ceva!...stiu ca de ex in Anglia se face si la bebelusi, dar la noi nu.

http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos

anca si matei(4 iulie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Noi i-am facut pasaport individual in Romania (Iasi) cand avea 2 ani si jumatate.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Cumnata mea a facut pasaport individual fetitei,la 6 luni,stiu ca a fost in audienta penrtu asta,dar l-a obtinut fara probleme,motive speciale chiar nu avea,ea si sotul ei sunt cetateni romani,cu domiciliul in Romania,sotul ei era in strainatata si ea mergea la el cand a facut pasaportul fetitei,deci se poate.
Eu am copiii la mine in pasaport,dar din comoditate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaRO spune:

Mandy, noi i-am facut Pifosului meu individual, in ideea ca poate pleca si el pe avion singurel fara sa fie nevoie sa-l insotim sau cu vre-un bunic... Ca asta am declarat, ca poate calatori cu bunicii sau singurel... Nu se va intampla asta deocamdata, dar am zis ca e mai bine asa! Si al nostru are valabilitate 5 ani! NU 3 cum este acum!


Beatrice, mami de Alex pifos

Mergi la inceput