Polip endocervical

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eMonica spune:

va multumesc frumos fetelor pt felicitari!
anca ma bucur taaare mult pt tine ca trecut cu bine aceasta experienta neplacuta.sigur va fi ok rezultatul de la biopsie.
multa sanatate iti doresc si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Buna fetele!
In urma unei ecografii transvaginale (prima de altfel pe care o faceam!) mi s-a spus ca am nu unul ci o multime de polipi. Practic, ca uterul meu ar fi plini de polipi. Asta se intampla in urma cu vreo 2 ani cand am inceput sa iau in serios investigatiile pe care le faceam pentru infertilitate primara. De atunci insa am mai facut multe alte ecografii, monitorizari ale ovulatiei, si am avut parte de pareri diverse: ba e, ba nu e, ba parca ar fi dar doar unul....Nu mai stiu ce sa mai cred si ce sa fac....si uite asa timpul trece...
Va cer si voua parerea. Unde ar trebui sa ma duc? Ce medic credeti ca ar fi mai bine sa consult?
Citindu-va mi s-au cam muiat picioarele, trebuie sa recunosc!!
Va pup,
orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunatiz spune:

Orachis, eu am citi ca una din cauzele infertilitatii este si aparitia acestor polipi. E bine sa-ti faci investigatii serioase (neaparat pap test) si sa apelezi la o extirpare.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

quote:
Originally posted by mirunatiz

Orachis, eu am citi ca una din cauzele infertilitatii este si aparitia acestor polipi. E bine sa-ti faci investigatii serioase (neaparat pap test) si sa apelezi la o extirpare.

Multa sanatate!



Mirunaritz,
Eu ma dusesem la controlul anual, inclusiv pap test cind mi s-a depistat polipul si NU s-a putut face pap tocmai din cauza prezentei polipului.
Orachis, o ecografie transvaginala bine facuta are sa-ti arate clar daca ai polipi si cati. Dupa cite am citit, dupa ce am aflat ca am polipul ala, cel mai bine e sa-l scoti. La mine au durat 2 saptamani de cind am afalt pana i-am spus la revedere....pur si simplu nu suportam ideea sa stiu ca e acolo...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

mirunatiz, anca2207 va multumesc pentru sfaturi. Chiar maine ma voi duce sa mai fac o ecografie.
Va pup,
orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

quote:
Originally posted by orchis

mirunatiz, anca2207 va multumesc pentru sfaturi. Chiar maine ma voi duce sa mai fac o ecografie.
Va pup,
orchis





Bafta si curaj, sa ne spui si noua ce rezultata ai la echo...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:


Multumesc lui Dumnezeu, biopsia mea e gata si e OK.
Pot sa respir usurata acum, mi-a venit inima la loc, nici nu stiu cum am reusit sa trec peste asteptarea asta de aproape 6 saptamani...

Dar totul e bine cind se termina cu bine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

fetelor,ce mai faceti,sunteti bine?eu azi am fost la un control de rutina,pt a mi face babes papanicolau si dr mi a spus ca am un polip cervical de aproape 2 cm....a spus ca tb extirpat,pt a vedea de ce natura e....voiam sa va intreb voi cum va mai simtiti,a fost la vreuna dintre voi ceva grav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Mona, ai mei au revenit si ma ingrozeste gandul sa mai trec prin ce am trecut. de data asta nu mai accept decat anestezie generala.

Sanatate multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

anca,la ce dr ai fost atunci cand ti i a extirpat prima data?a fost atat de mare durerea?cat a durat procedura?pe urma ti l facut si analiza anomopatologica,sa vada de ce natura e?

Mergi la inceput