Clubul coafezelor - stylistelor ( 2 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crysa_85 spune:

am mare nevoie de ajutorul vostru!!!!!!!!!!!sunt disperata!!!!!!!!!!!sunt bruneta- sau mai corect spus am fost timp de 4 ani, si intr-o frumoas azi cu ploaie torentiala m-am gandit sa ajung al un ciocolatiu - cum e penelope cruz in ultima reclama la nu stiu ce vopsea fara amoniac de la l'oreal. neavnad nici o idee buna si nici bani sa merg la coafor am mers la un magazin si am cumparat un recital preference de la l'oreal care cica deschide super bine culoare si evidnet mi-am luat o nunata de blond k sa deschid un pic negrul de il am in pleata. mi-a aplicat vopseaua o prietena incepnad de la varfuri si doar putina de tot la radacini - pt k am un saten deschis natural- si l-am lasat pe radacini numai 10 min. surpriza la radacini sunt un blond inchis (sau saten deschis cu usoare tendinte spre roscat fin)draguta culoare, dar in rest -adica 2/3 din par - neagra corb. am descoperit pe site tehnica decapajului. in ce masura mi-ar afecta mie parul acest procedeu - eu am parul subtire si de lungime medie tuns filat si totusi parul meu este destul de greu si sta lipit de varful capului fara volum- sau cel mai bine ar fii sa iau iar o vopsea neagra si sa astept sa scot negrul cu foarfeca in timp . va rog mult de tot sunt disperata arat k o traseista blondina la radacina si in rest negru corb. ajjuutooooooooooooooooor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara...si scuze de absenta, dar eu scriu acum si pe Supereva, tot legat de coafura, asa incat mi-e foarte greu sa raspund si acolo si aici, in limita putinului timp liber pe care il am.
Asa ca , daca aici nu ma gasiti, acolo cu siguranta citesc si raspund zilnic...

Sa luam urgentele...
Crysa 85, decapajul e o tehnica ok, daca e facuta de cineva care o stapaneste si foloseste produse profesionale.
Dar, daca eu as fi in situatia ta, sincer, m-as face iar bruneta, cu Loreal Casting, fara amoniac si as astepta sa scap in timp, treptat, de negru...

Jonica, in Cluj nu stiu pe cine sa-ti recomand, dar, te asigur ca iti poti face permanent si cand alaptezi, fara probleme...

Gwendoline,An-k,Tino, va ajut cu placere, daca puteti haideti sa discutam
AICI

Mama lui Alex, ca sa nu va mai chinuiti atat, hai ca va vand un pont( desi secretele astea nu se vand..), cumparati-va de la Kallos - silver reflex, si veti avea ce va doriti...
Nu stiu daca se mai gaseste in farmacie, Rival( e o solutie, mov, roz, etc).
Se pun 5 picaturi la 1/2 l apa.

Valiburu, sincer, suvitele nu mai sunt in actualitate, vorbim doar de mese, mie imi place ciocolatiu cu mese aramii...

Mia, da... chiar saptamana asta am tinut un seminar, bobul e super la moda...am pus pe supereva si linkuri cu modele de tunsori...

Sa fiti frumoase...


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

POZE CU NOI


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crysa_85 spune:

mersi mult de tot doris, cred k asta o sa fac, oricum nu prea pare sa ma reprezinte pe mine o culoare mult prea deschisa de par, tot brunetul se potriveste cu personalitatea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Este vre-una dintre voi din Pitesti?Am si eu nevoie de o coafeza si machiaj pentru nunta...Help....

Lorellay si Scumpy Codrin
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy33 spune:

Buna fetelor, s a vorbit aici despre tincturplant de la Hypericum si ceai pt. intretinerea parului produs de Europharm, stiti cumva de unde le pot cumpara? M ar interesa si alte prod. de la Hypericum. Nici online nu gasesc sa fac comanda. Se gasesc cumva si in Bucuresti? Merci mult. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Acest mesaj l-am 'recuperat' de la capitolul 1:

Citat:
citat din mesajul lui fluturas85

buna
sunt mada din bucuresti si sunt coafeza de 5 ani si ma bucur ca exista si acest club.lucrez pe langa mall vitan si i-au sal fix plus procent imi convine.pupiciiiii




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Bun venit , Fluturas!
Te asteptam la povesti...

Laura, merci...

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput