Care pot fi "simptomele" ca exista o amanta???

Care pot fi "simptomele" ca exista o amanta??? | Autor: Loreena

Link direct la acest mesaj

Care pot fi "simptomele" ca exista o amanta???

Am tot vorbit pe tema asta cu o prietena de ceva vreme si as vrea sa aflu si parerile voastre.
E posibil sa nu existe o amanta si pur si simpu sa existe : lipsa de comunicare; jigniri; el sa considere ca a iesi undeva inseamna ca esti o "caruta"; lucrat peste program des; lipsa de atentie; lipsa de sex; certuri; sa ii sara tandara din orice nimic; reprosuri; flirturi nevinovate pe messenger; culpabilizarea partenerului pentru orice nu merge bine in relatie; cam astea imi vin in minte

Voi ce pareri aveti? Ce comportament are un barbat cu amanta???




Poze cu toata Familia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

salut. eu zic ca da, e posibil sa existe toate astea, si nu o amanta; dar daca exista toate astea, pai nu mai e mult si poate aparea si amanta ... :(
aaa, toate, mai putin flirturile nevinovate pe mess; ale nu-s deloc nevinovate; te ia valul foarte usor ...

dar la fel de bine astea toate pot fi semn ca are pe altcineva; dupa mine, un barbat care are o amanta cauta sa stea cat mai putin acasa, fie ca face ore dupa program, se duce sa spele masina, e la o bere cu baietii, etc. iar cand e acasa nu-i convine nimic, ebotos si irascibil, refuza sa se implice in activitatile casnice sau legate de copii ... cam astea banuiesc eu ca ar fi semnalele ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Depinde de cit de suspicioasa este o persoana, depinde de cit de "smecher" este sotul, depinde, depinde...
Nici unul din simptomele descrise de tine nu constituie o dovada ci doar o presupunere.
Eu am un pricipiu: niciodata nu-mi fac probleme inainte ca acestea sa apara cu adevarat.
In loc sa-mi irosesc fortele si puterea mintii incercind sa-mi dau seama daca ma inseala sau daca ma va insela vreodata sau care dintre dumurile lui pina la "spalatoria de masini" din colt este una planuita pentru a se intilni cu alta, mai bine ma straduiesc sa ramin (prin tertipuri specifice femeilor) unica, inegalabila, cea mai frumoasa, intelegatoare, iubitoare etc...
Dar, exista situatii si situatii...


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maff spune:

Eu cred ca multe "simptome" din cele descrise mai sus, se datoreaza nu, existentei unei amante, ci aparitiei lipsei de comunicare dintre partenerii de cuplu.Probabil ca si aparitia unei amante se datoreaza in mare masura suspiciunilor nefondate ale partenerului, lipsei de incredere si scaderii intereselor comune.Cred ca pentru a preveni aparitia unei amante/unui amant trebuie incercat mereu sa se mentina armonia din familie cu fel de fel de experiente noi, care sa lege partenerii (diferite vacxante in doi, iesiri in oras, weeckenduri petrecute departe de civilizatie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

a fost mai demult un subiect asemanator, nu am timp acum sa-l caut, insa am retinut o idee de bun simt, dar si amuzanta-sotul are o amanta cand isi cumpara chiloti noi!

p.s.-bineinteles, exista si alte semne, o parte le-ati enumerat deja.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu..ca nevasta vigilenta as presupune ca "se intimpla ceva" cind apar brusc modificari de comportament pe care nu le pot asocia cu nimic.

As intra probabil la banuieli daca stiu ca sotul din dotare are o viata liniara (liniste la job, parintii ok, nici un eveniment care sa-l marcheze pe moment) si totusi incepe sa se poarte altfel (asta inseamnind nu neaparat mai rau... ci poate mai bine!).

Mi se pare ca orice efect are o cauza - si daca acea cauza nu e identificabila inseamna ca are niste fronturi de care eu nu stiu....

Un alt aspect relevant e timpul.
Probabil un indiciu clar al faptului ca ascunde ceva sint perioade de timp pe care nu le poate justifica.

In fine.... eu sint destul de dpdv gelozie, deci nu stiu daca sint cea mai potrivita persoana sa imi dau cu parerea....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tino spune:

depinde cum s-a comportat inainte.
daca nu era asa atunci ... eu zic ca se poate sa existe o "problema" ca sa ii spun intr-un fel.
Chestia cu " o caruta" si "flirturi nevinovate pe messanger" mi se par ciudate.
in rest, celelalte simptome cum le numesti tu, in zilele noastre, cand esti cam robotizat (casa, serviciu, copil) nu mai sunt o noutate.
mai depinde de parteneri. nu se poate genraliza, ce-i drept.

numai bine!
Paste fericit tuturor!

mamitza lui Papitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
aaa, toate, mai putin flirturile nevinovate pe mess; ale nu-s deloc nevinovate; te ia valul foarte usor ...



mie nu mi se pare chiar un capat de tzara asta.

cit sint eu de posesiva, ar fi culmea sa nu las omu' sa vorbeasca macar pe mess cu... lume.
Barbati sau femei.
Ma deranjeaza daca ajunge sa se intilneasca offline cu cineva.
Daca intr-adevar vrea sa cunoasca "celalat terminal", atunci e un semn de intrebare.

Dar cit timp sta acasa si da din taste , si ma mai uit si eu din cind in cind cu coada okiului , care e problema?
De ce ar fi mai mult decit un exercitiu al mintii - cum ar fi sa joci solitaire?

Unde se termina "o discutie" si unde incepe "un flirt"?
Exista vreo linie de demarcatie?!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Initial creeata de Loreena

Care pot fi "simptomele" ca exista o amanta???

Am tot vorbit pe tema asta cu o prietena de ceva vreme si as vrea sa aflu si parerile voastre.
E posibil sa nu existe o amanta si pur si simpu sa existe : lipsa de comunicare; jigniri; el sa considere ca a iesi undeva inseamna ca esti o "caruta"; lucrat peste program des; lipsa de atentie; lipsa de sex; certuri; sa ii sara tandara din orice nimic; reprosuri; flirturi nevinovate pe messenger; culpabilizarea partenerului pentru orice nu merge bine in relatie; cam astea imi vin in minte

Voi ce pareri aveti? Ce comportament are un barbat cu amanta???




Poze cu toata Familia




... toate astea nu indica decat lipsa de comunicare si nu in mod obligatoriu existenta unei amante...combinate insa cu observatia Teodorei...trebuie sa fii atenta ce cumparaturi face sotul tau..musai!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Hai ca faza cu slipii a fost bunaaaaaa.:):)

Da altfel sunteti paranoice zuuuu. Neintelegerile si lipsa de comunicare sunt motive suficiente de luat pe campii sau prin alte balarii.
Noi am stat separati luni intregi si si acum doua zile pe saptamana sunt doar eu cu pruncii si el singurel la ceva sute de kilometri, cu garsoniera proprie. Nici prin cap nu-mi trece sa-l pun sa-si faca declaratia de onestitate la intoarcere. Ar fi absurd, sex neprotejat n-ar face ca are ceva creier, iar daca vrea altceva lumea e larga si deschisa si nu-l tine nimeni in zgarda.
...in schimb daca l-as prinde facand ochi dulci cuiva virtual... papucii lui made in Romania cu blanita de miel s-ar muta de partea cealalta a usii definitiv.

In plus mie imi place sa ma schimb, sa surprind. Nu printr-o toala ci prin ceva care stiu ca deranjeaza... Asa ca schimbarile bruste in bine imi fac mereu placere si modesta foc mi le atribui mie (sac!)


Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Voi chiar stiti tot-tot ce face sotul vostru? Pe mine m-ar obosi sa fiu mereu cu ochii pe el, sa stiu mereu unde se duce si de ce. Cred ca m-ar obosi si varianta reciproca, sa stie el tot ce fac eu si pe unde ma duc, asa, la minut, la secunda.
Un om evolueaza in timp, cum poti sa te bazezi pe reactii?, cred ca numai daca e prost sau daca vrea poti sa-l prinzi ca are amanta.

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi
Mitele

Mergi la inceput