Cum ii convingem sa bea apa ??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Asta nu este o problema. A mea pana la 6 luni nu a stiut alt gust decat laptele si nici nu i-am dat altceva in afara de san. Abia dupa un an a inceput sa bea cat de cat apa sau ceai, dupa ce am intarcat-o. Nu iti face griji!


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viermisor spune:

La noi am observat ca nu bea ce e rece (apa, suc sau ceai neincalzit). Pana la 1 an si 6 luni a supt doar si cred ca de acolo e cu preferinta pentru caldut. Nici acum nu vrea apa, dupa 3 luni, dar cu ceaiul putin indulcit si laptele de vaca calde s-a obisnuit.
Canitele si sticlutele nu o intereseaza, incerc la vara cu apa, poate de sete o s-o bea.



Mari & Bianca(18.07.2004)

Oamenii uita ce ai zis sau ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta.

http://community.webshots.com/user/viermisor100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si noi am avut pb cu lichidele...de la 1-3 ani...Nu reuseam sa il fac sa bea mai mult de 300ml pe zi (toate lichidele la un loc...adica lapte, apa, suc, ceai, supa!!!)...si mai si transpira destul de mult!!!
Am incercat canite, paiuri, sticle..tot ce gaseam!!!
Dar acum s-a rezolvat de la sine...sau unde e si clima mai calda aici..nu stiu...dar am ajuns la 1l pe zi cu tot cu apa, lapte, supa...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput