Clipe din trairile sufletelor noastre....(6)

Clipe din trairile sufletelor noastre....(6) | Autor: brendamitran

Link direct la acest mesaj

Buna dimineata!
Rima ceva cu greatza....dar nu e cazul la noi.
Cafeaua e gata,ce asteptati?
Io astept si mireasa sa tratez cu ea de buchet,tre sa ne sfatuim si cu rochiile,ce culoare vor fi...
Si toata lumea doarme.....pai e corect?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Am vrea noi sa dormim... dar nu prea se poate.
Buna cafeaua, mai vreau putina. Cat e fierbinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza si eu.
Mai tarzior,asa...azi am fost mai somnoroasa.
S-a racit cafeaua...

Brenda, faci ce faci si te bagi in fata. Acu vrei sa prinzi si buchetul ! Si inca prin metode necinstite, negocieri secrete cu mireasa... Cred ca am sa sesizez PNA-ul. Trebuie sa terminam odata cu coruptia din tara asta.

Ioana cum va mai simtiti? V-au mai trecut racelile?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
Mai, da' cate capitole mai deschideti?

Asa, deci ce vreau sa va spun... Sunt o mamica rea. Aseara i-am dat bataita copilului meu. Sa vedeti ... ii spun eu "pune laptele la loc in frigider!", el "da". Mai tarziu, aud in camera ceva curgand... V-ati prins, era laptele din cutie...Deja era un lac alb.M-a enervat rau.Mai devreme se jucase cu farfuriile din bucatarie si sparsese una, dar il iertasem.
Este obraznic copilul meu. Si neastamparat. Am lasat putin fereastra deschisa, cand ma duc sa vad ce face, ce credeti? Dusese masuta de joaca pana in dreptul ferestrei si se cocotae pe ea,ii trebuia foarte putin ca sa iasa afara! Doamne fereste! Am tras o spaima!

Si vremea asta e aiurea si nu putem iesi la plimbare, sa-si consume energia...Poate se imbunatateste, ca vreau sa plec in weekend la parintii mei, la tara...

In alta ordine de idei, Brenda, poti vorbi cu mine nu numai la munte, ci si la mare, ca intentionez sa ajung si pe acolo!

Hai ca va pup!
paaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Tot eu sunt.

Am citit sfarsitul cap.5.
Ioana, n-am facut nimic special pentru a-l invata sa mearga pe bicicleta.Pus si simplu ii place. N-ai vazut ce crize a facut cand l-am coborat de pe motoscuter?
Brenda, cum adica eu sunt ca si maritata, draga? Ce stii tu ca mi s-ar pregati ceva? Nu, eu trebuie sa ma lupt pentru buchet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Mama, ce-ati mai scris! Se lasa cu nunti pe-aici?
Si nu spune nimeni nimic concret...

Gata-gata sa plec si weekendul asta la munte, m-am invatat. Dar cred ca n-a fost impulsul destul de puternic sau faptul ca-mi sufla vantul prin buzunare...

Dar in mai nu mai scap, cu siguranta!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cati, chiar esti o mama rea. Cum mai, sa te superi pe asa o dulceata de copil?
Auzi la ea, sa-l puna sa bage laptele la frigider! Maine poimaine te superi ca nu a spalat vasele
Ia vezi, ca daca te mai iei de baiat, vine "omul ala rau" cu geanta mare cu fermoar si te ia cu el. Roaga-te sa fie inalt, brunet, bine facut si sa aibe jeep

Alma...si eu as mai vrea la munte, insa soarta se pare ca imi e potrivnica.
Poate de Paste sa dam o fuga pe undeva.

De Florii e ziua copilului, il cheama si Florin. Trebuie sa organizez o mica petrecere pentru prietenii lui si sa plec de acasa Asa e moda acum...

De Florii la noi se mananca scrumbii. Mmmmm...
Ba chiar exista si un festival al scrumbiei, ocazie cu care sunt spectacole pe faleza si orasul nu mai miroase a cocs de la Sidex, ci a scrumbie la gratar.

Deci Cati si Eliza, ne vedem duminica pe faleza la concert cu Ana Lesko si Stefan Banica jr (asa am auzit, nu stiu sigur), ocazie cu care nasa ar putea sa faca cunostinta cu finul si sa se pronunte pro sau contra, cu conditia sa nu-i faceti ochi dulci ca sunt posesiva rau



Mamaaa...ce limbarnitza am avut...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna !
Noi suntem mai bine. Cata tuseste mai putin, mai are probleme cu nasucul, sa speram ca totul o sa fie bine.
Kuki, la multi ani de pe acum, sa-ti traiasca flacaul !
Cati, Cata zilnic varsa laptele. Vrea sa-si puna singura in cana sau in castron si asta e... M-am obisnuit. Si nu numai lapte, si cu apa, si cu sucul se intampla la fel. Despre bataita, si mie imi vine cateodata sa-i dau una la fund... Cata tocmai a facut un demo in fata doctoritei ei cu o mica criza de isterie, asta apropo de ce iti spueam ca vreau sa o duc la un psiholog... Pediatra mi-a zis ca peste 50% din copii fac asa, ca e in parametri normali si sa nu-mi fac griji si ca manifestarile astea o sa dureze pana spre 6-7 ani. Cred ca, in ritmul asta, peste cel mult un an ajung io la psiholog.:D
Gata, ca a venit Cata peste mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeiiiii.....Ioana,stai cuminte si nu supune copilul la fel si fel de teste si vizite la psiholog,las-o in pace si....incearca sa-i acorzi mai putina atentie in momentele astea,si mai ales evita sa-i arati ca te supara crizele ei.
Sa-ti spun eu ce-ti va spune psihologul? Copilul are un singur lucru:un pic mai mult rasfat decit ar trebui....

Bine mai fetelor,pai faleza,concerte,scrumbii....noi ce facem? Stam aici sa salivam?
Ziceai cindva ca ma inviti pe la tine Iuli,dar acum....vaz ca nu-ti mai arde.
Tz tz tz.....ce repede se uita prietenii cind sintem fericiti...

Cati.....ce tot ai cu copilasul? Nu cumva refularile tale in parte se rasfrang asupra lui? Ia mai mediteaza....

Alma....ramine pt.iunie? Sau te grabesti s-o faci mai devreme?

Dar....lipseste cineva.Ril! Ne lasasi singurele? Nu-i frumos....
Sau esti in cautare de frac?



BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
Dar....lipseste cineva.Ril! Ne lasasi singurele? Nu-i frumos....
Sau esti in cautare de frac?




In blugi si tricou nu merge? :))

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by rilbuc1

quote:
Originally posted by brendamitran
Dar....lipseste cineva.Ril! Ne lasasi singurele? Nu-i frumos....
Sau esti in cautare de frac?




In blugi si tricou nu merge? :))

http://community.webshots.com/user/rilbuc




Asta trebuie sa o intrebi pe Ioana.....daca e de acord.....



BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput