Mamici casnice (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Corina, pai nici ale mele nu erau contractii ca ma durea doar spatele, de fapt asa a fost si in timpul travaliului, abia atunci mi-am dat seama ca si cele dinainte erau de fapt contractii.
Dar m-am luat si eu dupa soacra-mea care zicea ca la contractii te dor doate cele, nu doar spatele...
Las ca acu m-am facut mare, data viitoare oi sti mai multe:)))
Da tu nu vrei sa vina bb mai repede dc e pregatit?:)

Fetelor, vorbind despre barbati, ai nostrii si ai altora, mi-am amintit de o campanie facuta in UK pt strangere de fonduri, de catre niste sponsori pe care i-am avut la fostul meu job.
Campania se numea "inchiriez barbat" (pt treburi gospodaresti, normal:) Se facea o licitatie unde era invitata multa lume, iar nevestele isi scoteau barbatii la licitatie pt diferite munci, cui oferea mai mult.
Unul sa zugraveasca, altul sa curete gradina, altul sa repare una alta... Si s-au adunat o gramada de bani, asa ca acum in fiecare an se repeta figura
Sincer, eu pe al meu l-as da la carat, sa mai faca putina miscare

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Dadada, si la mine la fel, cand stateam jos veo 2-3 zile inainte de nastere era insuportabil, trebuia sa stau ori in picioare ori intinsa/// Corinuta, deci pe o joi-vineri facem galerie lui bebe?

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Io p-al meu huzband nu-l dau ca abia reusii sa-l invat ,hihihi !!!

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm
We are:
http://ingerifaraaripi.8k.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Miha,pai noi ne cautam pe strada unul da ce amant vine la o nevasta sa-i faca job gospodaresc
Asa ca insistam la andorapoate,poate-si face mila de noi si ne imprumuta colegul ei

Fl.,ce schimb de soti soro? nu ne schimbam ci ne imprumutam

symaco,tu ori ne pregatesti o surpriza?

Fl.,am citit bancul cum sa nu Traiasca Congo!

zina23,iubita,alta tzara cu alta limba nu ai gasit si tu?
si cum te intelegi cu colegul daca nu stii bine limba? sau la exista un alt limbaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

quote:
Originally posted by LauraNicole

Io p-al meu huzband nu-l dau ca abia reusii sa-l invat ,hihihi !!!




aha.asa va-sa-zica?! ne tradezi!?!?!
il pastrezi doar pt. tine? hmmm...
ai o

eu pe al meu vi-l imprumut cu mareeee placere.Daca aveti bere,fotbal si dati atunci o sa fiti multumite
Daca vreti atunci nu vi-l recomand O sa mi-l puneti urgent la pachet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

spatele inca nu ma doare,numai burta..adica pe unde sub burta!fetita da si ea din picioare,burta imi face valuri..dar io tot nu cred ca va fi astazi!
e clar, a doua nastere alta mancare de peste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Symaco ia vezi tu ce faci sa nu cumva sa nasti acasa!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

quote:
Originally posted by ange

quote:
Originally posted by LauraNicole

Io p-al meu huzband nu-l dau ca abia reusii sa-l invat ,hihihi !!!




aha.asa va-sa-zica?! ne tradezi!?!?!
il pastrezi doar pt. tine? hmmm...
ai o

eu pe al meu vi-l imprumut cu mareeee placere.Daca aveti bere,fotbal si dati atunci o sa fiti multumite
Daca vreti atunci nu vi-l recomand O sa mi-l puneti urgent la pachet



Si pe al meu il puneti tot la fel de repede la pachet



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

"La douazeci de ani, domina vointa; la treizeci, mintea; la patruzeci, ratiunea." (Benjamin Franklin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

quote:
Originally posted by LUCIA MIRELA

Symaco ia vezi tu ce faci sa nu cumva sa nasti acasa!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!!

desene noi





Lucia nu ma baga in sperieti ca de asta chiar ca imi este frica..sa nasc pe aici prin casa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zina23 spune:



zina23,iubita,alta tzara cu alta limba nu ai gasit si tu?
si cum te intelegi cu colegul daca nu stii bine limba? sau la exista un alt limbaj?
[/quote]

Am revenit dupa baita... se joaca cu sotu si eu ma bag din nou in seama...
Ange Pai ...sincer n-am gasit...practic nici n-am cautat {m-a gasit el}... Si de inteles ne intelgem mai vb si-n engelza si-n romana plus ca intradevar este al limbaj.
Si nu mai era nici iubitu meu daca nu ma gasea el pe mine
Eu-s fericita si cred ca asta conteaza ...nu conteaza in ce tara esti si ce limba vorbesti atata timp cat esti FERICIT


Georgy & Roberto-Akira

Mergi la inceput