Povesti dupa idei furate

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

trebuie neaparat sa scrii o carticica!eu deja am printat povestioarele tale pt cand o sa fie nevoi sunt supeeeeeeeeeer!

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

felicitarile mele,Gsar..si tuturor celor inspirati...baiatul meu e la varsta povestilor si cum ale mele sunt obosite ,va multumesc voua pentru povestile proaspete si bune de moralizat pustiul...pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danv spune:

Frumoase si educative povestile tale,draga Qsar,merita adunate intr-o carticica.

Ali.V.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mazarica spune:

Felicitarile mele pentru Qsar si Mihuletu. Aveti talent, e greu sa scrii pentru copii, avand in vedere ca trebuie sa fie captati de actiune si sa invete si ceva bun din povestioara. Inca o data felicitari si folositi-va talentul, scrieti carti. Qsar am primit si ratele facute de tine sunt bestiale, multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Imi_incep_viatza spune:

Super povestioarele!! mai ales ca eu am crescut mai mult cu casete video cu desene animate, mai rar am ascultat efectiv o povestioara spusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Foarte frumos scrise povestioarele...ai talent, asta e clar, mamica Dinului.
Curand sper sa va delectez si eu cu povestioarele mele scandinave, asta cand o sa-mi mai lase ceva timp liber "domnitza" mea.

Numai bine, Lena si Freya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Oameni buni,
ajutor cu o poveste de genul Fetitza care l-a luat pe NU VREAU in bratze.
Chiar... era si o poveste Fetitza care l-a luat pe NU in bratze. Asta de-adevaratelea...scrisa. O stie cineva?
Uf!
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Revin...ca am uitat sa scriu...cam jumatate din mesaj .
Qsar, super merge povestea cu Dondonel. Acum Ioana accepta ca o bombonica pe zi e ok. Asta fara lupte inutile .
Sa mai zic si altor mamici si tatici ce a mai mers la noi: improvizatii pe tema fetitzei care si-a lasat mereu culorile imprastiate, pana intr-o zi cand acestea,suparate, au plecat. Fetitza a colindat mult prin lume...pana s-a indurat curcubeul si i-a dat niste culori dintre ale lui. De-atunci fetitza si-a strans intotdeauna culorile...si Ioana mea jucariile ! Asta am furat-o de pe la o intalnire la biblioteca. Incredibil cum spui de 20 ori NU si lor nici nu le pasa, dar o poveste le schimba atitudinea ca prin munune.
Toate cele bune.
anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bub spune:

Felicitari! Sunt minunate povestioarele tale Gabriela. Tine-o tot asa! Ai talent. Aduna-le intr-o carte.
Te pup,
Bub

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela david spune:

Draga Q,
Felicitari si tine-o tot asa!
Mai intii trebuie sa-ti spun ca eu am doi copii Teodora 9ani iar Serban 5 ani.De cind s-a nascut dovleacul,Teodota se comporta foarte ciudat(are impresia ca pe ea n-o mai iubim).
Iar acum am sa te rog scrie(daca ai vreme) o povestioara care sa ma ajute sa o fac sa inteleaga ca greseste si sa inteleaga ca locul ei in sufletul nostru nu-i va fi luat nici macar de Serban.
De curind mi-a spus ca ea nici nu mai vrea sa traiasca...Sunt tare ingrijorata.
Multumesc,
Ela.

Mergi la inceput