Gazul bun pentru parul gras?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

noemi merci mult pt. reteta sa stii ca pt. inceput este o.ko sa continui cu ea.cel mai sigur la cat timp se aplica?te pup si mai vreau si alte retete.

floroiu bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


Ma bucur ca-ti prieste.
Doza standard este o data pe luna.Ai vazut insa ce-am facut eu.Nu mi-a stricat asa des,dar eu n-am avut probleme.Am mers cu impachetatul o data la doua saptamini timp de 3 luni,apoi am redus la o impachetare pe luna ,inainte de-a ma spala pe cap.Am uitat sa-ti spun sa nu te sperii daca esti vopsita pe par si ti se schimba culoarea.Petrolul face kestia asta.Cel putin mie din roscat intens mi l-a facut mai sters.Nu mai era culoarea asa vie.Nu m-a deranjat pt ca nu era urita nici culoarea asta.

OK te tzuc si-ti urez o saptamina frumoasa.Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

noemi ma bucur ca mi-ai zis cum sa folosesc maclavaisul ala ca eu eram in stare sa-l pun pe par mereu cand fac baie.da, referitor la culoare am observat si eu ca din rosu aprins am ajuns mahon.asta este mai putin important ca ma vopsesc iar ,dar sper tratamentul sa faca bine la par.te pupacesc si sa ai o saptamana plina de realizari

floroiu bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Dar daca sunt insarcinata am voie sa pun gaz in cap?

MADALINA 13+ si SOFIA MARIA(12.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galea spune:

ce bine imi pare ca mi-am adus aminte de gaz
am o sticluta in camara si acum ma duc sa fac maioneza!
e destul de urat mirositor da rezultatul e pe masura
am incercat si eu o gramada de produse dar gazul e cel mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Si eu am observat ca petrolul m-a ajutat intotdeuna cel mai mult...iar daca nu am toate ingredientele vestitei maioneze un ou sigur aveti intotdeuna in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galea spune:

am pos ieri maioneza cu petrol pe par

acum parca sunt muncitoare la rafinarie
dar o sa mai pun imi face bine la par

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Era mai demult tratamentul acela de par de la Gerovital, cu petrol, insa acum nu se mai face, cica nu e voie dupa normele UE.
Am cautat petrol in farmacii, insa nu am gasit, de unde as mai putea procura?
Eu am incercat in lipsa petrolului, o maioneza cu ulei de masline, galbenus de ou si zeama de lamaie, insa mi-a uscat foarte tare parul la varfuri si pana la urma tot la foarfeca am ajuns.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput