Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Am intrat si noi sa ma semnam condica.

Am inceput gradinita de o saptamana fara probleme. Cred ca era satula de stat acasa, ca e fericita sa se duca la gradinita, e un fel de recompensa. Seara, daca nu vrea sa se culce, ii spun ca va fi obosita si nu va putea merge a doua si atunci se culca.

Doar ca in ultimele doua zile mi-a cam spus pe drum ca vrea sa raman si eu cu ea la gradinita. Si mie mi-ar place

Stiti cum pot ajunge din Brasov la Sambata de sus si inapoi (nu am masina personala) ? Ne putem caza la Manastire pentru una, doua nopti ? Trebuie rezervat dinainte ? Aveti vreun contact sau un numar de telefon de acolo ?

In weekend vrem sa mergem la circul acvatic. Sunt tare curioasa, chiar au bazin si rechini ? A fost cineva pana acum ?


Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

la manastire se poate caza, au niste priciuri sa le spun asa dar e destul de frig in ele pt ca sunt incalzite cu lemne, ideal ar fi sa puteti vb disrect cu staretul manastirii si sa va cazeze in conditii mai civilizate pt ca au (noi am stat cazati 3-4 nopti in vechea clopotnita si a fost foarte bine si cald baie bucatarie si doua camere), dar puteti incerca si la pensiunile din zona!

de ajuns se poate ajunge si cu autobuzul care circul ape ruta Brasov - Fagarasi si sa coborati la Sambata de Jos, si de caolo cu autostopul nu stiu alta cale noi am fost cu masina personala.

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice68 spune:

Salutare, fetelor !
N-am mai dat de mult pe aici,deoarece sunt foarte ocupata.
Vreau sa va intreb daca stiti pe unde in brasovul asta mi-as putea duce eu fetita sa faca balet ? Ea isi doreste tare mult, iar la gradi nu face decat dansuri si tine mor#355;is sa faca balet.Asta e,am crezut ca poate nu face difernta intre una si alta,asa ca va trebui s-o duc la balet.
Va pup dulce pe toate si promit sa intru mai des .
Pa ! Pa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

la palatul copiilor daca mai exista, la asezamantul culturat Tara Barsei de pe Cerbului din Piata Sfatului sau poate la Casa de Cultura a Studentilor la Iolanda Popescu, in alta parte nu stiu sa zic.



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

La Centrul cultural Reduta (fostul Palat al culturii, pe Cerbului langa Piata Sfatului). Au si cursuri de balet si de gimnastica. Depinde insa ce varsta are fetita ca stiu ca nu ii primesc foarte mici.
Noi vrem sa ne inscriem mai intai la gimnastica.

De la Sambata de Jos la Sambata de Sus e mult de mers si nu m-as aventura cu cea mica fara sa stiu ceva clar. Uf!

Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

imi pare rau nu pot sa te ajut mai mult, pe oi au vrut sa nr caeze in casutele cu pricina dar cand staretul manastiri l-a vazut pe vladut ne-a dat un loc cat se poate de civilizat!

nu stiu ce sa zic poate rteusim sa facem rost de un nr de telefon de la manastire!

o sa caut pe net poate gasesc ceva!

POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

salutare!
eu mai am o saptamana si gata, ma mut definitiv la Brasov!

Nicoleta, diana e la grupa pregatitoare, daca am inteles bine de la d-na directoare, cred ca e la grupa B, mergem de la 1 oct. acolo, deocamdata mergem aici. si eu astept sa ne cunoastem!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Buna din nou..iar am chiulit dar motivat: in sfarsit in concediu...dar de azi gata..inapoi la munca...din nou sila si dorinta din ce in ce mai mare de a-mi sch locul de munca..

Daniela, eu stau in Bartolomeu..ma intrebasei la un moment dat..de asta l-am dat pe Andrei la gradi Heidi pe Carierei...mai e cineva acolo?
Am fost prima sapt, pe urma 2 sapt concediu, azi iar...ca in prima zi, adica urlete si plansete...ooooooooooooooooooof

Sanziana, daca te incalzeste cu ceva, si Andu e tot cu pampers, si e mai mic cu o luna decat Marina...dar vorba cuiva: nu va mai stressati copiii, ca pana la 5 ani invata toti sa mearga la wc...

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

salutare!

Corina, si diana mea a mers la cresa si a avut pampers pana la 2 ani si 7 luni...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Noi am inceput gradi, dar dupa 4 zile Stefan a racit... A stat acasa de vinerea trecuta pana ieri inclusiv... Of, el face forme astmatiforme cand raceste, sunt tare suparata ca eu credeam ca in vara asta l-em dat pe brazda... cu salina si marea, cu aerosolii si statul acasa... tot e bine ca nu a fost nevoie de antibiotic, ca nu a facut febra... Acum mai tuseste putin, dar e doar o coada de tuse, luni iar la control, la un pediatru specializat in probleme respiratorii-...
Sper sa fie prima si ultima pe toamna asta, am inceput tratament specific pentru astfel de tendinte... Sunt optimista totusi, cat ma lasa contextul!
Si Stefan a avut la cresa scutec pana la 2 ani si 5 luni, dupa care a renuntat la el in timpul zilei, la 2 ani si 8 luni nu-l mai uda deloc noaptea si i l-am scos detot, am avut noroc, nu a avut deloc accidente de cand i l-am scos, se trezeste si noaptea daca e nevoie. NU va facet griji, scapa ei si de scutec, in curand.
Daniela, dupa ce afli care ii sunt educatoarele, poate imi spui si mie. NU stiu care e A si care B. Si da, cu siguranta ne vom intalni pe acolo.
O zi buna si sanatate.
Nicoleta

Mergi la inceput