Perle d`ale socrilor (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

buna fetele. si eu care credeam ca soacra mea este a d....ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Sa va mai spun o faza...
Anul trecut voia sotul sa faca un master in Bucuresti si ar fi incercat cu atit mai mult cu cit are un unchi exact in domeniu si l-ar fi ajutat.Intre timp ramin eu insarcinata si hotarim sa aminam cu 1 an masterul ca sa nu fiu singura cu bebe. Aici e faza:cind afla soacra-mea ca numai merge sotul la Bucuresti ma face cu ou si cu otet, ca EU nu vreau sa-l las, ca fratele ei VREA sa-l ajute si eu sunt de vina pt situatie...Ma rog, a trecut.
Anul acesta se inscrie sotul la examen, iar..dragul unchi nici macar nu-l primeste sa doarma la el pe perioada examenelor, da de unde sa-l ajute!!!
Si eu m-am rabdat si (INCA) nu i-am zis la soacra-mea sa-si pupe undeva fratele

IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

sa va zic si io de socroshenia mea care dupa 5 ani de casnicie a cam inceput sa ma calce pe coada.

ii cumpar anul trecut de ziua ei o perdea pentru o sala la tara.vreo 8 m.vin Floriile, nu o pune ca nu a varuit, o va face de Paste.Vin Pastele, nu o pune ca nu a vopsit nu stiu ce.In fine, motive peste motive.Saptamana trecuta de Florii, tot cu carpele ei in geam.O intreb de perdea.Si-mi zice:"daca tot ti-ai facut pomana cu perdeaua, fa-ti pomana si cu carligele ca io nu o agatz in alea vechi ca sunt ruginite"
mi s-a urcat la creieri... si am lamurit-o dupa 1 an si ceva, ca nu i-am dat-o de pomana ci i-am facut-o cadou.

ce credeti...azi am fost pe la ea.in geamuri atarnau aceleasi carpe.da' nu a indraznit sa mai zica nimic ca aveam replica pregatita....Daca o pune la geam o pune pentru ea, nu pentru mine.
Io am o banuiala.O tine zestre pt nepoata ei(fata sotului meu ).Numai ca aia e o fitoasaaaaa ...Nu-i plac perdelele alea oricum...

oricum, cadouri nu mai vede clar de la mine.
si daca zice ceva...
noroc ca sotul vede realitatea si nu e mamos.



Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

eu incep sa constat ca am o soacra gen hopa-mitica, pica-n fund shi se ridica: ne-a zis de vreo 15 ori ca am ranit-o definitiv shi irevocabil shi de fiecare data isi revine!

Inca ma gandesc la ceva suficient de sadic... poate, doamne ajuta, ne-o lasa vreodata sa traim shi noi linistiti.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

quote:
Originally posted by Elise

eu incep sa constat ca am o soacra gen hopa-mitica, pica-n fund shi se ridica: ne-a zis de vreo 15 ori ca am ranit-o definitiv shi irevocabil shi de fiecare data isi revine!

Inca ma gandesc la ceva suficient de sadic... poate, doamne ajuta, ne-o lasa vreodata sa traim shi noi linistiti.

Elise



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Eu gandesc ca am noroc de o soacra cumsecade, dar are si ea ideile ei mai mult sau mai putin crete! De fapt am noroc ca stam departe si nu ne vedem prea des

Ce m-a inervat cel mai tare a fost teoria pe care mi-a facut-o timp de x timp cum ca nu trebuie facute diferente intre copii (frati) ca de ce nu le iau cadouri la toti de fiecare data (respectiv de zilele de nastere la fiecare trebuia sa cumpar ceva la toti) etc, etc ca altfel copii nu inteleg si sunt gelosi (ca sa nu mai vorbim ca ce fel de mama poate face asa ceva!!!). Dupa care imi zice ca ea in vacanta nu ia decat fata la ei acasa (ca i-ar fii prea greu cu doi copii). De baiat singur nici nu poate fii vorba sa-l ia ca e prea mic (2 ani, pe fata au luat-o de la nici un an). Mi-a stat pe limba teoria cu diferentele, dar deh!


didita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Hai sa va zic si eu una de la fosta mea soacra: ii cumpar 2 fete de perna, tot asa, cadou, care mie mi-au placut tare; ma rog, i le-am dus si a doua zi ma duc in vizita cu fostul sot la frate-su; cand colo, ce vad???!!! Fetele de perna, fosta soacra i le facuse cadou celeilalte nurori... Data urmatoare cand am vazut-o i-am spus sa se linga pe bot de cadouri de la mine, ca eu am taiat-o de pe lista de cadouri; si chiar asa a si fost.


Winners don't quit; quitters don't win.

Don't give me an attitude; I already have one!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

eu n-am soacra,da' am socru.se pune si-o perla de socru la catastiv?
stergeam intr-o zi praful si el era in camera respectiva.scot de sub o masuta vreo 3 m de panza de paianjen si ma vede si-mi zice:aaa,pai de ce o scoti,ca-i buna ca prinde tantarii:-D

in rest,socrul meu e un inger.are un singur defect:locuieste cu noi

...if you know what I mean.(proverb american :-D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

fetelor ma doare burta de ras...nu mai pot...e bestial subiectul....

Soacra mea are acum o singura preocupare: de ce nu-i facem un nepot...
Raspunsul ni-l da tot ea: cainele e de vina (avem un caniche mediu pe care-l iubim enorm), drept si prin urmare ea o sa ne omoare catelul si atunci sigur o sa facem copii....La care fii-su a raspuns: vezi ca nora-ta e nebuna (razand) omori unu si-ti aduce alti zece acasa ...(in conditiile in care el este medic veterinar si iubeste animalele la fel de mult ca mine)..!!

Nunta noastra 06.09.2003
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=549535785&security=moKWll

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

In ziua de Pasti, am mers la biserica, la cea de-a doua Inviere, la pranz. Fata mea a vorbit in continuu: "da-da; ta-ta; pa-pa; ba-ba"- cam asta e tot vocabularul ei! Repetate la nesfarsit, daca nu i-as mai fi bagat suzeta in gurita sau n-as mai fi iesit cu ea pe-afara!
In final, cand asteptam sa ne miruie preotul, femeile o tot laudau pt. istetime si pentru ca "vorbeste".

La care, mama-soacra, si ea prezenta la eveniment, ii spune unei doamne:" ei, vorbeste! astea sunt prostii de'ale ei!"

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput