Perle d`ale socrilor (3)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Aliona, cred ca moare daca ii spui asta.
maica,ce nebune!
am si eu una acasa care scoate perle din ea .
eram in postul Pastelui si ea mare credincioasa tinea post.
o vad ca bea ciocolata calda si o intreb: ce faci? parca tineai post?
bei ciocolata calda?
zice: aaaa,n-am stiut ca-i de dulce. ei ,nu se pune daca n-am stiut.
mai vin!
oricum citesc tot ce scrieti.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hai sa va mai amuz si eu....
Socrul acum, cateva zile afla ca sun gravida cu al 3 lea copil si spune"-Cum ai ramas gravida????
-Pai asa, zic eu ,cum se ramane.
-AAAAAAH mai tata pai voi va mai jucati?!
-Pai da ca doar nu dormim ca fratii.
Si ca o paranteza ce a crezut ca daca duminica facem 12 ani de cand suntem impreuna,asta inseamna ca ne-am si saturat unul de altul??!!!


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 9+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Cat priveste soacra mea, vizita si perla/perlele.
La o luna dupa ce am nascut mi-a spus: "De abia astept sa te vad iar slaba!" Am crezut ca nu aud bine, mai ales ca alaptam si nu-mi ardea de regim sau de sport dupa cezariana, plus ca aveam 63kg la 1,70m, deci nu eram foarte grasa. Si tot dupa ce am nascut ma intreba la fiecare vizita cand mi se retrage burta, cand mi se duce pata de pe obraz, cand dispare semnul de la nu stiu ce cos etc.
Inainte de fiecare vizita imi da telefon si-mi spune sa-l tin pe bebe treaz pana vine ea. De parca un sugar doarme sau sta treaz la comanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by ralualexandrei

Hai sa va mai amuz si eu....
Socrul acum, cateva zile afla ca sun gravida cu al 3 lea copil si spune"-Cum ai ramas gravida????
-Pai asa, zic eu ,cum se ramane.
-AAAAAAH mai tata pai voi va mai jucati?!
-Pai da ca doar nu dormim ca fratii.
Si ca o paranteza ce a crezut ca daca duminica facem 12 ani de cand suntem impreuna,asta inseamna ca ne-am si saturat unul de altul??!!!


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 9+ album no1 album no2 albumul no3



Super-tare!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Ralualexandrei si cum mai ,,indrazniti,, voi sa nu dormiti ca fratii

Diadaniela - de ce crezi ca sotul meu tot amina vizitele la mama lui - pentru ca stie - am pregatite replici pentru fiecare frazuta ,, cu dragoste ,, a ei - le stiu pe de rost - de fiecare data pune aceasi caseta.

Saracul l-a telefonat ieri maica-sa sa-l intrebe cind venim la ea - a fost nevoit sa spuna ca lucreaza si duminica numai sa-l lase in pace. Mi-a marturisit ieri de ce nu-i plac vizitele la el acasa - ,, iti spun ai mei tot felul de prostii s-apoi toate vasele se strica la mine in cap - mai bine sed acasa,, - desigur - daca ai mei i-ar spune ceva sau l-ar lua peste picior asa cum fac ai lui( e ocupatia lor preferata) - as avea o discutie foarte serioasa cu ei, pentru ca sotul meu este totul pentru mine, este sufletul meu si sa nu indrazneasca sa voprbeasca aiurea cind nu e cazul - asa ar trebui sa procedeze si el - insa el prefera sa-i evite, si de sigur ei cred ca eu il trag sa nu mearag la ai lui.


Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by nicopuscasu
E biine, la noi nici macar n-a venit. E, si cu ea si fara ea, eu tot m-am maritat cu fii-su. Sic!



nici la nunta noastra... n-a venit VULTURUL PLESHUV...si ce ma bucur!!!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mai ,fetelor asa nunti... mai zic si eu.
fericitelor!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Pe-a mea oare o intrece cineva?

Atunci cand incerca "subtil" sa mai afle niste treburi din viata noastra i-am replicat ca "nu am chef sa discut amanunte ale vietii noastre intime".Si i s-a plans lu' fii-su ca l-am facut curvar! Desteapta concluzie,nu? Da,ca noaptea! Si ca ea!

Cat despre venitul la nunta...a venit! Dar la o bucata de noapte,ca si ceilalti invitati si a plecat dupa o vreme.Ca cica era obosita si bolnava! Si nici cumnata n-a venit! Ca n-avea cu cine!

Si mai am! Multe!

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!


http://www.paidmail.ro/?seite=bettel&user=mariussimiuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

da, o intrece a mea! Precis!!

perle de'ala cumnata-mii:
"e rau ca n-aveti copii! Da' puteti sa mai stati cu ai mei din cind in cind ca sa nu mai platesc bona!"

PS: unul dintre ei are 17 ani... n-am intrebat dak si pentru ala plateste bona.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Elise vad ca ai si tu un balaur cu mai multe capete - soacra + cumnata, eu incep sa-i invidez pe cei care au un balaur doar cu un cap drept ca de la o vreme viitorul cumnat vrea cu ardoare un cap pe balaur - i-am retezat-o la un colt - ,, pe tine te tai de la radacina fara sa ma obosesc,, - io cred ca de atunci el nu mai viseaza sa-i fiu nasha de cununie - drept ca aista-i mai intelegator de atunci nici nu cricneste cind suntem la vreo reuniune de familie

Aliona

Mergi la inceput