Perle d`ale socrilor (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Of, of, eu nu mai am soacra ca am divortat, dar pe vremea cand aveam venea a mea soacra si-mi vorbea doar despre mancare, asta in conditiile in care eu eram gravida si-mi era raaaau. A ... si despre educatie si civilizatie ( nu si-a vazut nepotul de la divort - 8 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by chiquitita

Michelle, dar sotul tau ce parere are?

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...



ce parere avem toti despre parintii nostri . " sunt ai mei asa cum sunt" si sunt de acord cu el. eu am noroc de parinti civilizati ( zic eu ) dar si daca ar fii ca ai lui tot i-as trata cum ii tratez acum ca doar is ai mei nu .
de ai lui insa ma plang pe-aci ,pe la prietene

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by aelita

Michelle,transforma-ti soacra in MUSAFIR.Adica ii spui clar de la inceput ca nu are acces la bucatarie,ca tu gatesti,ea sa stea sa aastepte sa fie servita.Prefer o munca in plus decat nervi.
Asa,ai sa cureti doar canapeaua,nu toata casa.




IMPOSIBIL. ca sa fac asta ar trebui sa gatesc de 3 ori pe zi dupa moda indiana. femeia la ei , desi lenesa , face de 3 ori pe zi mancare. chiar si micul dejun dureaza. si is si foarte nepractici.daca fac spanac, fierb spanacul separat dupa aia il amesteca cu o aparaie iute, de parca daca il fierbe in aparaie se strica oala si muuuuulte altele. gatitul dureaza 1 ora cel putin pt ca nu se foloseste creierul

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

michelle, da , intr-adevar, auuu viaataaaaaaaaaaaa TA..am subestimat socrosenia...
a mea, ultima faza mi-a facut-o la botezul Biei..dupa ce am avut parte de un botez de cosmar la biserica si eram plina de dracusori, la restaurant incercam si noi sa ne relaxam, sa comandam ca gurmanzii...Cand vine randul ei sa comande, ne anunta ca ea nu comanda nimic, pentru ca si-a adus chiftele de acasa si mananca mai tarziu...

Da' totusi nu a rezistat si a mancat ceva: paine cu mustar.....
yami

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

lasa mama ca ati economisit macar

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

michelle7 - Valeeeeeeu , da ai o rabdare ,eu pina acum . Oricum mai povesteste sa ne minunam si noi

Liliana si Dani

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Michelle-saracuta de tine,cum mai rezisti?
Soacramea vine mai nou o data pe luna,ca trebuie sa-si plateasca rata de la masina.Si cind stiu ca se apropie data de 19 deja am cosmaruri si ma intreb ce va mai urma.Cind vin ei parca vine tornada.
Ultima oara cind au venit ,sotul meu a coborit cu fetita de 2 anisori pina jos la un magazin iar ea a dat fuguta dupa ei si ia zis sotului meu sai dea copilu sa se plimbe cu ea in parc.Pe mine nu ma intrebat nimic ,a facut ea pe desteapta,Bia nu o place deloc cind o vede plinge,va dati seama ce criza ar fi facut fetita mea cu ea in parc .Noroc ca sotul meu a fost baiat destept si ia zis si citeva.
Ma intreb ce va mai urma luna viitoare.
Am uitat sa va spun ca i-am facut si eu un scandal ,sa stie care ii e locul,ca nu ea hotaraste pentru Bia mea.De ofticata ce era mi se adresa numai cu DRAGA pina i-am zis sami zica pe nume ca eu nu sunt draga cu ea,iar in camera de alaturi era sotul si socrumeu.Ce o fi zis ea in gindul ei......ca tipam la ea in prezenta lor si nu-mi pasa ('')(''('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

Vai, fetelor, citesc si ma minunez
Michelle, ai toata stima si respectul meu...nu stiu cum rezisti, eu cred ca
Soacra mea e...o.k, nu e femeie rea numai ca de multe(mult prea multe) ori deschide gura inainte sa gandeasca, insa in majoritatea cazurilor dau ignore, mai ales ca nu o vad foarte des.
Dupa aproape 5 ani de casatorie, ea ca si a ta, tot unguroaiaca ma crede, cand era fiimea mai mica si bolborosea cuv numai de ea intelese, socrela ma intreba ce a zis ca ea nu intelege ungureste Sau se apuca si imi povesteste ce a citit ea despre Ungaria, si ma intreaba: E adevarat? Asa e la voi in tara? Nu conteaza ca i-am repetat de o mie de ori si eu si sotul ea tot pe a ei o tine ( cred ca o face numai ca sa ma enerveze)
Era fiimea mai mica si ii cumparasem niste cercelusi de copil tortite (cumparati aici, special ptr copii), la care socrela : " Ooo, acum chiar ca arata ca o tigancusa" Imi venea sa o strang de gat nu alta...
Ar fi multe de spus despre socrela mea, insa nu am timpul necesar acum, dar promit sa revin


Roxy mamica de printesa Annie


http://community.webshots.com/user/niceroxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

si eu am intalnit o singura data o americanca care nu s-a putut abtine sa nu fie rasista (desi eu sunt blonda si cu pielea alba)
M-a intrebat de unde sunt. Cand a auzit a spus " aaa romania , tara de unde vin tiganii "( a spus initial gypsy si apoi rroms ca sa fie credibila " confuzia" .
O intalneam prima oara asa ca i-am raspuns cu aceeasi moneda"
Nu. Din romania vin romanii iar din Roma vin italienii ,tiganii vin din india dar locuiesc peste tot in lume chiar si in US"


aceeasi persoana m-a intrebat daca vreau apa(discutia avea loc in curte) si cand i-am zis ca da a spus " stai sa merg in garaj sa vad daca am o sticla goala " si va garantez ca nu arat ca cineva cu care ai reticente sa imparti un pahar (spalat dupa evident) . Din fericire n-a gasit o sticla goala si mi-a adus una plina sigilata . Am vrut sa o refuz dar amica americanca cu care eram m-a rugat sa o accept pt ea , ca se cunosc demult bla bla .

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Haideti,fetelor nu mai spune nimeni nimic despre socrosenii('')

Eu inainte o mai suportam cit de cit dar acum cind o vad in fiecare luna simpt ca o urasc,stiu ca nu e bine sa urasti ,pina la ea nu am cunoscut sentimentu asta,dar chiar MA ENERVEAZA,ma scoate din sarite.Daca as putea sa fac ceva so vad mai rar cred ca m-as('[alcool('

Mergi la inceput