gradinita germana

gradinita germana | Autor: madadum

Link direct la acest mesaj

buna

eu as vrea sa o dau pe mara la o gradinita cu predare in limba germana. am auzit ca la cea de stat se solicita dovada de etnie, ceea ce noi nu avem. imi puteti recomanda o gradinita de acest gen

multumesc
mada si mara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Eu am auzit din contra ca nu se mai solicita dovada de etnie la cea de stat, ca acum ar primi pe toata lumea. Nu stiu cit e de adevarat insa. Pe de alta parte stiu ca sint 40 de copii in grupa, ceea ce mi se pare enorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:


problema este ca sint foarte multi copii si foarte multe solicitari. pentru la toamna cer adeverinta de etnie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

O gradinitia particulara cu predare in germana te intereseaza? Eu am vizitat asta toamna una pe Clucerului (pta 1 Mai). Daca vrei iti povestesc cum era acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

TOt eu...uite si aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

multumesc, ma intereseaza subiectul. eu as vrea o gradinita unde copiilor sa li se vorbeasca doar in germana. mi se pare metoda cea mai eficienta. din pacate zona 1mai este foarte departe de noi (locuim in zona decebal). eu am auzit de o gradinita germana in zona Piata Galati. Stii ceva despre ea?


mada si mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaG spune:

Buna!

Pentru Diana: Ai scris ca ai vizitat o gradinitia particulara cu predare in germana pe Clucerului (pta 1 Mai). De noi ar fi mai aproape. Poti sa imi scrii care a fost impresia ta? As vrea sa stiu si partile bune si cele rele, daca se poate.
Multumesc mult!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karla spune:

Si eu as vrea sa stiu care este parerea ta despre Gradi Germana...

Mergi la inceput