Targoviste (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns try spune:

Nana, te-am vazut in pozite, dar nu pot spune ca te recunosc. Uite ca nici nu-mi aduc aminte daca te-am vazut vreodata. Cred ca mai degraba l-am cunoscut pe fratele Ligiei, ca am fost de vreo 2 ori in vizita la ea (Ovidiu statea oricum mai mult pe-acolo) statea foarte aproape de unde stateam eu.
Cunosc povestea cu fratele mai mare, am avut si eu un frate tot cu 4 ani mai mare ca mine si l-am urmat peste tot (mai putin la fac., el a facut Politeh.) si-apoi pe mine m-a urmat sora-mea cu 2 ani mai mica, deci toti stiau de clanul Toma, mai ales ca am fost cu totii copii buni la scoala.
Merci de aprecierile pt. alex, el e sufletelul nostru mic si dulce care ne da toata energia de zi cu zi. E greu de descris in cuvinte ce bucurie ne daruieste si nu cred ca vreodata vom reusi sa-i dam inapoi pe cat ne da el noua.

Asa-i cu plecatul, la noi nu s-a pus si nu se pune problema reintoarcerii. De fapt cand am plecat stiam ca o s-o fac pt. totdeauna, iar daca vreodata ma voi intoarce in Ro e doar daca o sa fiu nevoita de diverse imprejurari. Oricum, migratia asta o sa devina un lucru banal, firesc in vreo 20 de ani. Felicitari pt. nunta si va urez de pe acum casa de piatra. foarte bine ca va duceti la sora lui in LA, e important sa ai pe cineva cunoscut si mai ales daca e si ruda de sange e si mai bine. America-i mare si foaaarte variata, nu stiu cum e in cutare sau cutare loc, insa e o lume diversa si e imposibil sa nu-ti gasesti locul si coltisorul tau.

Miha, felicitari pt. ghemotoc si sa aveti parte de multa sanatate.

.......in 14+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Corect. Sper ca nu o sa plecam atat de curand de aici, deja m-am obisnuit, sunt mai conservatoare eu de felul meu. Anul asta avem si noi in plan un bambin. Abia astept, amandoi ni-l dorim atat de mult, sper sa vrea Dumnezeu sa ne daruiasca acest miracol numit bambinul.
Pupici.

Nana Motoc
Fotografii cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

buna fetelor

vad ca va merge bine si ma bucur ca sunteti active.eu tot in concedii am tinut-o asa ca am fost putin cam inactiva.

dana mi se pare ca te cunosc

mihaela-felicitari pentru un bebe asa de frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by motanik

Buna seara fetelor!

Am intrat si eu sa va salut, sper ca toata lumea e bine. Va citesc mereu dar nu am timp mereu sa si raspund..

DanielaC, as vrea sa va ajut cumva dar nu stiu exact ce sa fac. Nu am reusit azi sa citesc tot, am ajuns pe la pagina 3, ma duc acum sa citesc pana la final. Pot trimite si eu mailuri in stanga si in dreapta si in limita timpului pot ajuta cu traduceri. Mailul meu e motanik@yahoo.com si te rog sa ma contactezi daca e nevoie.
Altfel nu am mai intrat la multe subiecte umanitare din varii motive, in principiu pt ca ma doare tare sufletul sa nu pot ajuta. Stiu ca suna egoist.
Doamne ajuta pt Radu. Merg chiar acum sa citesc tot, hai ca poate raspund si acolo.

Edit: am postat acolo niste info, sper sa fie de folos.
Numai bine.





--------------------

Andra




Andra, ti-am raspuns la subiectul despre Radu! multumesc pentru informatii!
stiu ca la umanitare e greu de citit tocmai de aceea nu l-am postat acolo, pentru ca lui Radu nu ii trebuie bani ci informatii...

Radu e binisor sa stiti ca l-am vazut vineri dupa-amiaza!

va tin la curent!



Nana sunteti foarte frumosi in poze!!!


Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001

http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

Paginuta personala DC:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Doamne ajuta! Ce ma bucur pentru Raducu. In sfarsit o veste buna. Doamne ajuta sa fie din ce in ce mai bine!

Mercic mult, DanielaC, esti o draguta! Deocamdata poze cu noi, ca daca am avea un copilas asa frumoas ca al tau, iti dai seama ca noi nu am mai aparea pe nicaieri, el ar fi peste tot in poze! O sa lucram la acest proiect dupa nunta, sper eu ca pana la sfarsitul anului sa se intample acest miracol.
Pupici si s-auzim de bine!

Nana Motoc
Fotografii cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela73 spune:

Buna ziua tuturor!
Cred ca se vor ivi confuzii de nume ca suntem mai multe Mihaele asa ca propun ca mie sa-mi spuneti Micky ca oricum asa imi spunea toata lumea in Tgv.
Try: Bianca de care nu-ti mai aminteai era Aldea inainte de casatorie. Are un bb de 3 ani cred?! si era controller financiar (Balkan) la Ikea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Nana, pai va doresc atunci sa vi se implineasca visul dupa nunta!!!

multumim ca va bucurati pentru Radu!!!


Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001

http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

Paginuta personala DC:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

A aparut Ikea si-n RO, ca stiam ca nu e decat in Ungaria!?!?

.......in 14+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mercic mult, Daniela C. Doamne ajuta!
Micky, ca sa ma bag si eu in discutie, stiu si eu cateva din persoanele de care amintea Try.

Nana Motoc
Fotografii cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cica acum s-ar construi un Ikea in Romania. Noi avem aici si mie imi place, avem multe cumparate de la ei si e misto ca poti gasi multe lucruri intr-un singur magazin, asta-mi place mie tare.

Nana Motoc
Fotografii cu noi

Mergi la inceput