Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Flavia - cred ca-i va trece si fara peritol. Eu nu i-as mai da.

Vera - cand pleci din Bucuresti? (poate ai mai spus, dar n-am fost pe faza...)

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Jadi mersi pt amurire acuma mi sint lamurita
Dar pozele alea promise cind vin

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

In principiu la 1 Mai, Anya

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Noapte buna fetelor, !

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna seara!
Am scapat in fine de cele doua blestemate de masele de minte, la 2 am intrat in operatie, cu taieri si rasuciri ca nu voiau sa iasa si pe la 4 eram in masina. Am reusit sa ajung teafara acasa, dar acasa m-au luat niste dureeeeri... am bagat un ketonal si acu m sunt cam drogata, ma doare dar nu-mi pasa. Ce-i naspa e ca nu pot zice nimic, sunt ca pestele , mi s-a unflat falca dreapta (unde am tras mai tare) si ma si doare in gat in partea aia, zici ca am amigdalita si zau ca nu pricep de ce sa ma doara taman acolo?! te pomenesti ca oi fi patit ca la nastere, cum sunt eu sangeroasa tare s-o fi inundat vreun tesut pe acolo si d-aia ma doare!? De mancat, pot sa uit - ca de-abia pot sa beau, A fost crima sa inghit augmentinul. Nashpa rau.
in scurtul ragaz pe care l-am petrecut cu fi-miu, ne-am inteles foarte bine prin serii de "mmm" uri. Ba chiar cred c-a inteles ca mami nu se simte bine si se lipea tot de mine, ba m-a si mangaiat pe frunte si pe falca! Normal, m-am topit toata.
Cu diversificarea nu prea progresam se pare, azi s-au luptat cu el sa pape piureul. Am luat borcanase de hipp - ocazie cu care am descoperit ca borcanul in care se tine de ani de zile cimbrul macinat la mine acasa e de Hipp, deci are vreo 34 ani vechime, de pe vremea cand era mandea bebelus si papa piureuri de la nasa din DE - si aveau aceeasi sigla!!! Asa ca daca eu am papat si sunt multumesc Domnului sanatoasa gastro-intestinal, ii voi da si lui fi-miu, doar-doar o sa-i placa. Se vede treaba ca ce gatesc io nu-i e pe plac.
Mai bantui putin, sa se faca 12 sa-mi iau doza de pilule, oouuuufff!


Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Of, Raluca, si eu am fost la stomatolog acum cateva zile si mi-a scos un nerv, astfel ca am avut nevoie de anestezie. Insa problema era ca eu alaptez si nu am avut voie sa-i dau laptele format imediat dupa anestezie, ci a trebuit sa-l arunc. Aveam lapte muls la congelator, insa nu a vrut sa-l primeasca nici cu biberonul (nici nu stia ce sa faca cu tetina; o scotea din gurita si se juca cu ea), nici cu lingurita, ca ii era prea foame si nu avea rabdare. Asa ca a facut foamea cateva ore, iar eu m-am enervat ingrozitor. Mai ales ca m-a durut ceva dupa si n-am putut sa iau nimic.
Asta a fost asa de incurajare.

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Ia uitati-va aici sa vedeti ce am primit eu pe messenger!



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Alina-Anya20, !
Asa bine stiu sa ma prefac de viteaza ca mai nimeni nu realizeaza ca am si eu de fapt nevoie de o incurajare, acolo! (asta-i frustrare veche). Mi-am luat portia de laude si de la nenea chirurgul asta, cica ce pacienta cuminte si sa-i mai dea Domnu' si altii ca ea! Iar eu cand am ajuns acasa ma intrebam ce-i cu urmele alea pe mainile mele si cand colo sunt de la unghii, ca de kkcioasa ce sunt mi le-am infipt in carne!!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Dr.Alina, multumesc, o sa vad miine cum arata si nu cred ca-i voi mai da ,stiu ca nu este prea sanatos ,pe prospect scrie ca nu se da peritol copiilor sub 6 luni.Acum doarme si parca nu mai este asa de rosie.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Hi-hi, Irina, nostim tare! Si cred ca e de la ketonal, asa mi s-a facut de kefuit!!

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput