Vrancea(16)

Vrancea(16) | Autor: flori76

Link direct la acest mesaj


Vrancea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37760" target="_blank">1, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43611" target="_blank">2, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46675" target="_blank">3, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47434" target="_blank">4, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47972" target="_blank">5, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49073" target="_blank">6, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50232" target="_blank">7, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50952&whichpage=1" target="_blank">8, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51885&whichpage=1" target="_blank">9,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53252" target="_blank">10,
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54668&whichpage=1" target="_blank">11,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57180" target="_blank">12,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61042" target="_blank">13,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64001" target="_blank">14,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68281&whichpage=1" target="_blank">15


VRA NCEN I si OASPETI



Liliann - 28 ianuarie 1976
Pet-21 februarie 1979
lili_ang - 25 februarie 1976
ella@-12 martie 1981
shylili - 27 martie 1978
DidiAlex - 4 aprilie 1976
Ela76 - 17 aprilie 1976(Odobesti)
Katalina - 15 mai 1976
josefine - 19 mai 1983
iselin - 30 mai 1975
nasti - 14 iunie 1961
flori76 - 21 iulie 1976(Odobesti)
lorena.n - 14 august 1964
carmenp - 15 august 1969
prixi - 16 august 1973
bruxinha - 24 august 1974
sim - 25 august 1973
helbi - 1 septembrie 1970
Robert - 12 septembrie 2004
Loru - 18 septembrie 1979
bubutzu - 08 octombrie 1974
motanik - 24 noiembrie 1980
dana n. - 15 decembrie 1980
pet.cost2005-15 decembrie 1975(Focsani)
asteryaro - ?
dianaelena -?
speranta - ?
catalina m-?






Flori

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Sunt eu cea care inaugureaza noul capitol? Nu-mi vine sa cred ...

Buna, fetelor!

Pe unde umblati ... nu am cu cine sa schimb doua vorbe ...
Pe aici, pe la noi a iesit soarele dar este putin frigut. Eu ... cu treburile prin casa ... nimic deosebit.

Va doresc un we placut si numai bine! Pupiceeee ... !!!



Petro



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Uite Petro ca intru si eu scurt.......Fata mea e ceva mai bine, asa ca m-am apucat de curatenia de primavara Am facut dormitoarele si baiele deja si mai am sufrageria si bucatarie. Plus de calcat de ca ieri spala masina non-stpo, si tot mai am o tura de bagat

Si la noi e soare, dar adie vintul!

We placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Bun gasit la capitol nou!
Pe la noi este tare frumos: e soare si numa' de stat la birou nu-mi arde (ssst... sa nu ma auda careva) . Ieri ne-am plimbat prin Herastrau si a fost tare frumos.

Asa, sa va spui isprava ce-mi facu fata aseara: pe la vo 9 si ceva ii spun sa mearga in camera ei si sa adune toate jucariile ca sa ne pregatim de culcare. Pleaca fata mea si nu s-a intors buna vreme sa-mi spuna ca e gata, asa ca ma duc sa vad ce invarte pe acolo. Cand deschid usa, ce sa vezi: o bucata sanatoasa din mocheta era colorata cu o culoare inchisa...imi pun mainile in cap si o iau la rost: ce-ai facut aici? de ce ai colorat mocheta? (care are de felul ei un desen cu strazi si locuri de joaca pentru copii) Ea, simte ca a facut o treaba de numa - numa si zice: pai, mami, aici am vazut ca este colorat pamantul, dar cer nu era si m-am gandit sa-l desenez eu...
Am crezut ca o sa pic de ras, dar m-am incruntat si mai tare sa nu-i dau idei. Il stric pe Florin si cand vine si vede (el e unul dintre cei mai calmi oameni din lumea asta!) zice: ce-i asta, esti pedepsita sa stai in camera ta restul serii. Ei, abia atunci si-a dat ea seama ca-i "groasa" treaba, asa ca se hotaraste sa-si ceara iertare. El nimic, nu o iarta. Dragele mele eu nu mi-am vazut pana acum copilul distrus in asa hal...a venit la mine plangand de sarea camasa de pe ea ca nu o iarta tac'su. Am facut-o eu pe arbitrul de pace si i-am impacat, dar mi-am dat seama cu ocazia asta cat de mult il respecta si il iubeste.
Morala: azi avem program de curatat mocheta amandoua...

Va pup si va doresc o saptamana cu soare afara dar si in suflete!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dragele mele,

Intru si eu sa va salut, azi nu am sefi la birou dar de miercuri s-a dus cu timpul liber si statul degeaba..caci vine din vacanta cel care sta toata ziua pe capul meu. Asa ca mai profit cat mai pot..

Sambata am fost la restaurantul romanesc Transylvania, am avut intalnire cu romanii de pe forumul romanilor din Uk, am mancat sarmale, tochitura si mici pana m-am facut cat un balon, Lari la fel...si am avut si un tort surpriza de la organizatori miam miam. Am venit noaptea pe la 1 acasa, a fost o seara reusita si sper sa o repetam in fiecare luna de acum.

Ieri am lenevit in pat toata ziua...si cam atat. Voi cum ati petrecut w/e?

Saptamana frumoasa va doresc si numai bine.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!




Sunt tare trista!
Acum am aflat ca cumnata mea Camelia Dima este in spitalul din Focsani, in coma , iar baietelul ei Stefan de 4 luni a murit.Tatal este plecat militar in Irak .
Am inteles ca asa au fost gasiti de bona, intinsi pe pat, copilul mort si ea in coma, cu ochii fixati in tavan, usa de la intrare era deschisa...Au venit si medicii si politia. Aveau centrala pe gaz...
Fetita a scapat deoarece era la gradinita,totul s-a petrecut in jumatate de ora cat bona a fost dupa fetita (la gradinita).
Va scriu voua, poate stiti mai multe.


Cu respect,
Simina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Dumnezeule....Dumnezeu sa o aiba in paza pe cumnata ta iar pe micut sa il odihneasca intre ingeri..

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Simina,am citit si eu de cateva minute in ziare.Doamne-Dumnezeule,ce nenorocire...Sincere condoleante!
Dumnezeu sa-l odihneasca pe puiul mic si nevinovat,iar mamicii..of,Doamne,multa sanatate si putere sa treaca peste aceasta tragedie....




Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.
Asa ca voi aceea ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!



flori76, in care ziar ai citit? Ce scrie? Il gasesc ne net? Monitorul...sau alt ziar local?



Am gasit http://www.ziaruldevrancea.ro/index.php?articol=7101,
nu-mi vine sa cred.
Camelia este o fata care mereu m-a incurajat, are un suflet mare (mi-a trimis multe hainute de la fata ei de 5 ani Alexandra, pentru fetita mea Diana (3 ani)).
Era atat de fericita ca are baietel acum....
Erau o familie implinita si plina de speranta...
De ce Doamne?
De ce?
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe Stefan!

Doamne ai grija de Camelia...da-i putere sa-si poata creste fetita si sa-si gaseasca linistea...





Simina Diana si Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Nu pot sa cred...sa o ajute bunul Dumnezeu pe Camelia sa-si gaseasca puterea de a-si reveni de dragul copilei care are atata nevoie de ea. Este cumplit, mai mult nu stiu ce sa spun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

simina - imi pare rau pt. necazul care a venit peste familia voastra ! Sa de Domnul sa-si revina cumnata ta si sa aiba puterea de a trece peste acest soc. Eu am gasit in Monitorul de Vn www.monitorulvn.ro/index.php?&omega=articol&id=12827" target="_blank">un articol despre asta. Tu ai aflat detalii? Aici nu spune nimic despre centrala, gaze sau ca asta ar fi cauza ... Daca nu te deranjeaza si stii ceva, tine-ne la curent. Oricum, inca o data sa stii ca suntem alaturi de tine si familia ta .



Petro



Mergi la inceput