Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

imi pare rau pentru tine si copil. eu nu am probleme de genul asta, insa cunosc un cuplu cu lo poveste similara, mai putin faptul ca nu e si un copil. dupa cum ai spus, cred ca ar treuie sa zici mersi ca scapi de un individ caruia nu-i pasa de propriul copil. si nu uita:

'When a woman steals your husband, there is no better revenge than to let her keep him'

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Nu stiu ce sa mai zic ...
Ba e soare , ba e e ploaie...
Si-a dat seama ca a gresit ...si-a cerut scuze
NU vrea divort...
NU MAI STIU CE SA FAC??!!
Azi a fost un tata exemplar , dar o zi nu compeseaza un an!
Oare se poate sa-si fi dat seama ca greseste???
I-am dat ultimatum ...de data asta EU.
ORi vad schimbare si nu ...falsitate , ori divort .Si-l bag eu.
Intre timp nu spal , nu-i calc , nu fac de mancare ...Centrul Universului sunt EU si COPILUL MEU!
Sa vada cum mai e si fara
Si ca sa simta si mai mult plec intr-o minivacanta ...asa sa-mi limpezesc gandurile.
Oare gresesc???

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Nu gresesti!

Vacanta placuta!

Gloria si Eva (22 dec. 2004)


poze

poze recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forte spune:

quote:
Originally posted by Alexmona

Nu stiu ce sa mai zic ...
Ba e soare , ba e e ploaie...
Si-a dat seama ca a gresit ...si-a cerut scuze
NU vrea divort...
NU MAI STIU CE SA FAC??!!
Azi a fost un tata exemplar , dar o zi nu compeseaza un an!
Oare se poate sa-si fi dat seama ca greseste???
I-am dat ultimatum ...de data asta EU.
ORi vad schimbare si nu ...falsitate , ori divort .Si-l bag eu.
Intre timp nu spal , nu-i calc , nu fac de mancare ...Centrul Universului sunt EU si COPILUL MEU!
Sa vada cum mai e si fara
Si ca sa simta si mai mult plec intr-o minivacanta ...asa sa-mi limpezesc gandurile.
Oare gresesc???

Alexmona



Dar individul e dus cu pluta. Intreaba-l daca stie exact definitia cuvintului divort. Poate nu realizeaza ce implica daca divorteaza imediat ce-l doare o masea.
Faci foarte bine cum faci acum. Lasa-l sa simta ce pierde, sa se straduiasca sa va aiba si fii atenta. Nu lasa garda jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Asa voi face fetelor...plec!!!!
Cred ca la rece si departe voi putea sa-mi pun gandurile in ordine...
Si poate o dspartire ne va da un raspuns...
Va pup si va multumesc ca sunteti alaturi de mine.


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boeru spune:

De obicei nu scriu la subiecte ca acesta ca nu stiu ce sa zic dar parerea mea e ca tu il iubesti - clar, ca in sufletul tau nici tu nu ai divorta si ca el este un pic bulversat - nu stie ce vrea,nu stiu daca intr-adevar te inseala dar si inselatul asta cred ca vine de la faptul ca s-a simtit neglijat. Sper sa fiu coerenta si sa nu dau nastere la polemici pe aici ca nu de asta ai tu nevoie.
Deci zic ca foarte bine sa pleci intr-o mica vacanta - va analizati sentimentele si tu si el;
Nu va grabiti! O casnicie ca asta in care atatia ani au fost superbi zic ca mai merita o sansa. Te cred ca ai ajuns la capatul puterilor dar rau ai facut ca nu l-ai implicat si pe el in cresterea copilului. Imi aduc aminte cat de epuizata eram si eu ca vreo 2 ani n-am dormit decat cateva ore pe noapte si il lasam pe el sa se odihneasca. La fel am facut si eu ca tine. Nu am apelat la ajutorul lui si nici macar afara 1 ora nu iesea cu el. Tin minte ca eram o data in parc sambata de dinaintea pastelui acum 2 ani si nici picior de mamica pe-afara, numai tatici. Mi-a venit sa plang. Asa ca usor usor am incercat sa-l implic si pe el. Sa-i spun ca nu ma descurc ca am nevoie de ajutorul lui. Bineinteles ca a strambat din nas ca nu se descurca ca e obosit ca el se duce la servici - eu stateam acasa si ma simteam oarecum datoare sa le fac pe toate. Eu am luat-o usurel. Intr-o zi m-am prefacut ca mi-e rau imi era un pic dar nu chiar asa. Si m-am culcat si l-am lasat pe el sa vad ce face. Bineinteles ca nu stia nici unde e iaurtul sau cu ce sa-l schimbe..In sfarsit, zic sa discutati deschis. Si cu o floare nu se face primavara. Trebuie sa luati totul incet sa vedeti daca mai vreti sa fiti impreuna, sa-i spui ca-l iubesti dar in conditiile astea nu se mai poate. Sa stii ca mie imi zice "Te iubesc" foarte rar, de facut sex asa la ocazii ca suntem franti de oboseala poate nici mie nu-mi convin anumite chestii dar i le spun imediat.Daca vad ca e nervos nu deschid discutia, prind eu mometul si atunci imi spun punctul de vedere.
Asa! Si nu inteleg reactia celor din jur - rudele lui ce se baga frate? Asta e o problema si cred ca ai face bine sa ai o discutie sincera cu fiecare in parte - parinti verisori si sa le spui ca nu ar vrea ca destramarea casnicie sa fie din vina lor si sa va lase in pace sa luati deciziile corecte pentru voi ca si cuplu.
Sper ca am fost coerenta, revin!


Viata este facuta din bucatele mici de ciocolata, cand mai dulce cand mai amara, important este sa stii sa le gusti pe fiecare in parte.....
Raducu cand avea plete

Petrecere 2 ani la gradi

poze noi-noute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

M-ai ajutat foarte mult , BOERU!
Asa am sa fac ...o iau incetul cu incetul...cata forta mai am ..
Oricum ultimatumul e dat .
Multumesc de incurajari!
Te pup.


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Zanazanelor, pai sa-ti spun cum sta treaba...
Eu am gasit niste poze in tel.lui care zice elau ajuns acolo din gresala ...un prieten i-a trimis niste jocuri si prin transfer ar fi ajuns si ...ma rog...Am spus ca se muta la Doamna ...de fapt am presupus ...El sustine mereu ca nu are pe nimeni...
S-a si jurat.La un moment dat Cand ma implora sa-i mai dau o sansa si eu ii ziceam s-o sune si sa-i zica ca totul s-a terminat mi-a zis ca si-ar dori sa fie cineva sa aibe pe cine suna si sa-l cred , dar nu are...
Nu recunoaste nimic.Nici eu nu am dovezi concrete ca daca erau ...alata ar fi fost povestea ...
Presupun ...A motivat lipsa sexului ...datorita stresului de la firma si ca a zis ca baga divort ca s-a saturat sa-l tot cicalesc...si ca eu nu-l cred.
Problema e ca ceva s-a intamplat , dar ce...
NU recunoaste existenta unei amante , dar ...unele indicii ma conduc spre...
De urmarit no sa-l urmaresc...nu ma pretez la asa ceva...
Dar e schimbat ...
I-am promis ca eu voi baga divortul daca nu-si revine...
Nu am cu cine sa vorbesc ...el zice ca nu s-a schimbat
Cred ca voi face ca si tine .
Ii voi trimite cererea de divort pe mail.
Desi il suspectez nu am nimic concret , iar el neaga ...
Zice ca va fi bine ...
CAND????Nesiguranta ma omoara...
Multumescca mi-ai scris povestile tale...poate va fi si la mine bine , sper.
Tot binele din lume ti-l doresc.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

buna, chiar nu am ceva cu tine, asa cum ai crezut de la celalat subiect.
ba chiar voiam sa scriu si aici aseara, dar n-am avut vreme.

eu cred ca trebuie sa te gindesti si daca inca va iubiti sa nu renunti la voi doi.
de multe ori un copil dezechilibreaza o familie. de multe ori mamicile gresesc neimplicind si tatii in ingrijirea micutilor. sa stii ca, odata depasita teama initiala, unii pot fi chiar responsabili.
de acum incearca sa-ti reconsideri pozitia, sa ceri ceea ce crezi ca meriti (frumos si demn, asa cum sta bine unei doamne).

eu in locul tau m-as axa mai mult pe reconstructie.
echilibrati-va, discutati si daca ajungeti la concluzia ca va iubiti inca, lucrati impreuna la relatia voastra.
totusi e superfain pt. un copil sa aiba linga el amindoi parintii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Multumesc!!!!
Asta incerc sa fac ..daca se poate , dar ...voi vedea.

Alexmona

Mergi la inceput