Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Eheheeee...treaba nu miroase a bine!!!!Stiti ceva...maine luptam, iar astazi...la culcare cu voi.Asa, inchideti telefoanele, geamurile, usile, luati o pastila de durere si la culcare cu voi!!!! Sa va incarcati bine bateriile!!!Daca vedeti ca va apuca rau de tot...la somn cu voi! Imediat!!!!!Cind va treziti, incercati sa adormiti, trei ore de somn, n-ar strica, apoi, cind va treziti, faceti o baie sau un dush fierbinte si veti vedea ca va fi muult mai bine.Fetelor, auziti!!!!????Cind e timp de lupta, e timp de batalie, cind e timp de odihna, e vremea de sooooommmnn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

fetelor va multumesc!!!!
Tare mult ma ajutati.
VA MULTUMESC!!!!
Fleur , de dormit nu pot dormi...prea multe ganduri si doruri ma incearca.si parca nimic din ce-mi propun nu-mi iese.
Dar de luptat DA.
Elas ,ai dreptate ...o sa-si dea ei dar tare mie ca va fi prea tarziu.
Hai ca nu mai vreau sa fiu trista.
Imi place umorul lui Fleur
Capul sus si Capitane Fleur maine atacam???
Pai la atacccc!!!!
Azi ma antrenez....
Am uitat sa va zic ceva ft. important pt .mine.
Cred ca de asta si am plans...azi fiul meu face un an si sase luni.Dragul de el.
Am baiat mare!!!!
Va pup si inca o data MULTUMESC


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

La multi ani! Sa iti traiasca baiatul, luptataoareo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Aexmona, BRAVO!!! Asa te vreau!!!!!LA MULTI, MULTI ANI PUIUTULUI TAU SCUMP!!!!!!SA-I DEA DUMNEZEU MUUULTA FERICIRE SI LUI TAICA-SAU MUUULTAA MINTE!!!!Pai cum, chiar sa i-l dam asa pe tava, nenorocitei??!!!!Voi credeti ca astea sunt extraterestre, n-au si ele emotii?!!!Credeti ca nu se vor plictisi de ele, credeti ca ele nu cicalesc si nu le incearca sentimentul posesivitatii??!!!!Eheheeee...stati putin, noi alegem sa fim mai tari decit ele, macar sa crape dracu-n patru!!!!!Incercati sa intrati in mintea curvei, iuda dracului! (scuzati limbajul agresiv!). Ea ne priveshte ca pe o rivala si face orice sa-l ademeneasca. Si pentru ea e o lupta! Nu cedati si nu faceti ceea ce vrea ea! Haideti sa fim mai intelepte decit ele! Iar el...saracul, nu va fi decit o papusha manipulata...daca-i prost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Fleur, esti tare iubita!
Eu nici macar nu am o rivala, care sa il vrea ptr ea!Doar se joaca, daca are un prost indragostit la picioarele ei, gata sa faca orice!
Ea are acasa barbat, pe care nu vrea sa il lase...el e doar o biata jucarie a egoului ei...si un mod de a face rau!Atit!
Nu ii trebuie!
Eu lupt cu o obsesie, o fantasma, perfecta...care e iubirea vietii lui!Ce zici de asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Elas, pe naiba perfecta, asa vrea ea sa para! Doamne iarta-ma, cind vad o scorpie ca asta imi vine sa-i tai gatul cu furculitza!Eu, daca as fi in locul tau, mi-as gasi curaj s-o infrunt intr-o discutie directa si i-le-ash spune direct pe toate, sa nu creada ea ca abureshte lumea.Daca are complexe de inferioritate, asa se explica faptul, sa se duca la o casa de toleranta, vaca...ce incurca vietile oamenilor?!! Ash face-o cu ou si cu otet, asa, de fata cu sotu-sau, care e un bleg si n-o pune la punct.Mei, nu-mi vine sa cred...satul arde , dar baba se piaptana...auzi..iubirea vietii lui zici. Trimite-l la ea, lasa-l sa-si consume "iubirea" ca sa nu zic buba intr-un loc. Imi cer scuze pentru limbaj fetelor, mi-e rusine de voi, dar situatia cere pumni.Lasa ca am mai vazut eu adormite din astea care "nu-l vrea", dar ii clipeshte rusinooos din pleoape, zimbeshte suubtiil atunci cind vrea el si acea "conexiuuunee", intelegeti voi...hai ca mai am un pic si sforai.Imi pare rau ca nu sunt linga tine, ca riscind sa ma fac de rusine in fata lumii, as arunca cu oua in ea, i-ash ridica fusta sa i se vada fundul daca -i tot pus in vinzare si i-ash arata eu.Nu inteleg pe toti ceilalti, lumea din jur, vede, intelege, si tolereaza asa prostii. In ce secol traim mei fetelor?!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona, capitani suntem toate, preia comanda acel ce se simte in stare pe moment. Va veni si rindul vostru, stai linistita.N-am rabdare sa va zic...fetelor, un lucru este cert...daca noi nu avem grija de noi, atunci cine sa aiba?!!!Nu e destul cit el ne-a provocat suferinta, trebuie sa ne facem si noi rau ascultind gindurile astea idioate care ne chinuie?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Fetelor la mine situatia e mai mult decat critica e de
Am avut o discutie aprinsa la tel.cu sotul si i-am spus pe sleau ce aveam de zis.
Binenteles el se scoate si zice ca el nu vrea sa ne despartim , dar mai repede sau mai tarziu tot acolo ajungem .Asa ca , zice el daca vreau divort sa-l bag eu .Pai , mai fetelor nu e nesimtit???
Auzi , el se poarta ca un mitocan , si sa scoata castana vrea Domnul cu mana mea ???!!!!
Pai i-am zis vreo doua si cu riscul de-a ma arde o sa-i dau satisfactie .
Asa ca mai mult ca sigur va vedea cum arata o citatie ...ca prea se intinde chinul meu.
EEEE, v-am zis ca de dimineata simteam ca nu e de bine.
Iata !!!!
Si mai are tupeu sa mai caste gura, cum ca-si iubeste copilul...cand el de fapt se iubeste numai pe el si pe vreo VITA .Dar pun eu mana pe VITA si ii rup coarnele , asa din partea fiului meu.
NESIMTITELE!!!!!
Astea ar trebui arse pe rug !!!
Vai , ca-mi vine sa urlu de nervi .Asa l-o vi invatat SCARBA 1!!!!
Scuze , dar simt ca explodez.
Vai de ea cand aflu cine este!!!!!
Cred ca uit tot ce m-au invatat parintii referitor la bunele maniere.
Dar , nu-i nimic , divort vrea , divort va avea , dar asa cum scrie la carte.Va plati pentru nesimtirea lui.
Sigur cand vorbeam cu el VITA era acolo, ca prea se balbaia in raspunsuri.Om de doi lei ...condus de o ....
Hai ca simt ca nu mai pot...ma ustura ochii de atata plans.
Dar si cand va veni randul meu sa rad...
Va pup si va doresc sa fie la voi bine ca se pare ca am acum pentru toate si cam ajunge.
FETELE LUPTATI VOI !!!!Va rog ....daca mai puteti salvati-va casniciile ca a mea
Fiti tari!!!!


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bblusha spune:

Draga mea Alexmona, imi permit sa-ti spun asa pentru ca te simt ca o sora de suferinta, poate prea mult incercata. Stii bine prin ce am trecut si trec, dar marturisesc ca daca Doamne fereste!!!!!!!!! mi s-ar intimpla ca si acasa barbatul meu sa-si caute MI AMOR DE MI VIDA, n-as mai avea puterea sa lupt atit de mult si sa sufar. Minunea vietii mele - fetita mea de 2 ani, ar putea creste foarte bine si fara tata, dar cu o mama sanatoasa mintal. Nu la limita nebuniei, mereu crizata de un nemernic in cautare de... ALTCEVA.
Stii, Fleur are MARE MARE MARE dreptate. La inceputul casniciei imi promiteam ca n-am sa fac nici un compromis si ca nu voi inghiti nici cea mai mica abatere. Si uite ca am ajuns la ce nici nu-mi imaginam vreodata. E cumplit de greu sa treci peste asemenea momente. Din cioburi nu se mai reface un obiect drag. Asa si cu sentimentele. Acum sufletul meu este tandari si cu toate ca nu ma pot plinge ca sufar de... raceala, nu mai poate fi vreodata ce a fost. Atunci cind nu mai ai incredere in partenerul tau, totul se clatina si... miroase a tradare.
Imi pare rau ca nu pot persevera in a fi prezenta pe acest forum, dar ma straduiesc sa va fiu alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga Bblusha, multumesc ca esti alaturi de mine.
E greu si stiu ca si tie ti-e tare greu...
Eu am ajuns in punctul in care NU MAI POT!!!!!!!!!!!!!!!!
Vreau sa se rezolve cumva situatia asta ...sau , sau ...cumva , dar sa ies din cosmarul asta .

Vreau liniste si acum ma incearca mii de ganduri...capul imi pocneste de durere si in minte mi se deruleaza cateva imagini subrede , cand frumoase cand crude...vorbele lui grele imi rasuna tare in urechi.
Cum sa scap de starea asta , fetelor ????
Cum , cand totul pare sa se naruie???
va pup si va doresc cu toata sinceritatea numai bine.


Alexmona

Mergi la inceput